Bezalkoholiskie taukskābju aknu slimība slimību

Bezalkoholiskie taukskābju aknu slimība ir termins, ko lieto, lai aprakstītu tauku uzkrāšanos aknās cilvēkiem, kas dzer maz vai nav alkohola.

Bezalkoholiskie taukskābju aknu slimība ir izplatīta, un, lai lielākā daļa cilvēku, neizraisa pazīmes un simptomi un nav komplikācijas.

simptomi

Bet dažiem cilvēkiem ar bezalkoholiskie taukainu aknu slimība, tauki, kas uzkrājas var izraisīt iekaisumu un rētas aknās. Tas nopietnākas forma bezalkoholiskie taukainu aknu slimība dažkārt sauc Bezalkoholiskie steatohepatīta.

nogurums; Sāpes augšējā labajā vēdera; Svara zudums

Savā smagākās, bezalkoholiskie taukainu aknu slimība var progresēt līdz aknu mazspēja.

Salīdzinājumā ar veselīgu aknu, taukskābju aknas (pa labi) parādās paplašināta un krāsu. Paraugi aknu audu atklāj tauki uzkrājas aknās ar bezalkoholiskie taukainu aknu slimība.

Bezalkoholiskie taukskābju aknu slimība parasti neizraisa pazīmes un simptomus. Kad tas notiek, tie var ietvert

Bezalkoholiskie taukskābju aknas. Tas nav normāli, tauki veidot jūsu aknās, bet tas ne vienmēr ievainots jums. Savā visvienkāršākajā veidā, Bezalkoholiskie taukskābju aknu slimība var izraisīt lieko aknu tauku, bet ne komplikācijas. Šis nosacījums tiek uzskatīts par ļoti bieži .; Bezalkoholiskie steatohepatīta. Nelielam skaitam cilvēku ar treknās aknas, tauku izraisa iekaisumu aknās. Tas var bojāt aknas spēju darboties un radīt rētas, aknu ciroze () .; Bezalkoholiskie taukskābju aknu slimība saistīta ciroze. Aknu iekaisums izraisa rētas aknu audiem. Ar laiku, rētas var kļūt tik smagas, ka aknas vairs funkcijas adekvāti (aknu mazspēja).

Veikt iecelšanu ar ārstu, ja jums ir pastāvīgas pazīmes un simptomi, kas rada jums bažas.

Kuņģa apvedceļš ķirurģija; Augsts holesterīna līmenis; Augsts triglicerīdu līmenis asinīs; Metaboliskā sindroma; aptaukošanās; Policistisku olnīcu sindroms; Miega apnoja; 2.tipa cukura diabētu; Pavājināta vairogdziedzera (hipotireoze); Pavājināta hipofīzes (hipopituitārismu)

cēloņi

Aknas ir jūsu lielākais iekšējais orgāns. Par lielumu futbolu, tas atrodas galvenokārt augšējā labajā daļu no jūsu vēdera, zem diafragmas un virs vēdera, bet neliela daļa attiecas uz augšējā kreisajā kvadrantā.

Bezalkoholiskie taukskābju aknu slimība rodas, ja Jūsu aknas ir problēmas sašķeļot taukus, kas izraisa tauku veidot jūsu aknu audos.

Ārsti nav pārliecināti, ko izraisa Bezalkoholiskie taukainu aknu slimība. Plašu slimībām un apstākļiem, kas saistīti ar bezalkoholiskie taukainu aknu slimība ir tik dažādas, ka tas ir grūti precīzi noteikt jebkuru vienu cēloni.

Bezalkoholiskie taukskābju aknu slimība var būt vairāku veidu – no nekaitīgi dzīvību apdraudošam. veidlapas ietver

Plašs slimībām un apstākļiem, var palielināt savu risku bezalkoholiskie taukainu aknu slimība, tai skaitā

Riska faktori

Sākt ar tikšanos ar savu ģimenes ārstu vai ģimenes ārsta, ja Jums ir tādas pazīmes un simptomi, kas jāuztraucas jums. Ja ārstam ir aizdomas, jums var būt aknu darbības traucējumi, piemēram, bezalkoholiskie taukainu aknu slimība, jūs var nodot pie ārsta, kurš specializējas aknās (hepatologa).

Esi informēts par kādu iepriekš iecelšanu ierobežojumiem. Laikā, kad jūs veicat amatā, pārliecinieties, ka jautāt, ja tur ir kaut kas jums jādara iepriekš, piemēram, ierobežot savu diētu .; Pierakstīt visus simptomus, jūs piedzīvo, pat ja tie šķiet saistīts ar apstākļiem esat regulāro tikšanos .; Pierakstiet galveno personisko informāciju, tostarp lietas, piemēram, nesenās dzīves izmaiņas, vai būtisku uzsver .; Izveidojiet sarakstu ar visiem medikamentiem, kā arī jebkurus vitamīnus vai papildinājumiem, ka jūs lietojat .; Veikt visus atbilstošos medicīniskos ierakstus, piemēram, ierakstiem par jebkādām pārbaudēm esat bijis kas saistīti ar jūsu pašreizējo stāvokli .; Veikt ģimenes loceklim vai draugam pa. Dažreiz tas var būt grūti, lai absorbētu visu iecelšanu laikā sniegto informāciju. Kāds, kas pavada jūs varat atcerēties kaut ko, ka jūs nokavēju vai aizmirsu .; Pierakstīt jautājumu sarakstu uzdot ārstam.

Gatavošanās Jūsu iecelšanu

Tāpēc, ka tikšanās var būt īss, un tāpēc, ka bieži vien ir daudz zemes, lai segtu, tā ir laba ideja, lai būtu labi sagatavoti. Lūk, daži informāciju, kas palīdzēs Jums sagatavoties un ko gaidīt no sava ārsta.

Kas izraisa tauku veidot manā aknās ?; Vai tauki manā aknās hurting manu veselību ?; Mans taukskābju aknu slimība progress uz nopietnāku formā ?; Kādas ir manas ārstēšanas iespējas ?; Būs zaudēt svaru vai mainot mana diēta samazina tauku daudzumu manā aknās ?; Ko es varu darīt, lai saglabātu manu aknu veselīgu ?; Man ir šie citi veselības nosacījumi. Kā vislabāk vadīt tos kopā ?; Ja es pie speciālista? Kāda būs šīs izmaksas, un manas apdrošināšana to ?; Vai ir kādas brošūras vai citu iespieddarbu, ka es varu ņemt līdzi? Kādas mājas lapas jūs ieteiktu ?; Kas noteiks, vai man vajadzētu plānot uz novērošanas vizīti?

Savu laiku ar savu ārstu, ir ierobežota, tāpēc gatavo jautājumu sarakstu, kas palīdzēs jums veikt lielāko daļu sava laika kopā. Sarakstu jūsu jautājumiem no svarīgākajām vismazāk svarīgs, ja ir iztecējis laiks. Par Bezalkoholiskie taukainu aknu slimība, daži pamatjautājumi, lai vaicājiet iekļaut

Vai jums ir nācies nekādus simptomus, piemēram, dzeltena acīm vai ādu, vēdera sāpes vai pietūkums, vai pietūkums kājās? Kādi bija testu veic tajā laikā rezultāti ?; Vai lietojat alkoholu ?; Kādas zāles jūs lietojat, ieskaitot pār-the-counter narkotikas un papildinājumiem ?; Vai jums kādreiz ir teicis, ka Jums ir hepatīts ?; Vai citi cilvēki savā ģimenē ir aknu slimība?

Testi un diagnostika

Papildus jautājumiem, ka jūs esat gatavs jautājiet savam ārstam, nekautrējieties uzdot jautājumus laikā jūsu iecelšanu.

Jūsu ārsts var Jums uzdot vairākus jautājumus. Ir gatavs atbildēt uz viņiem var dot vairāk laika, vēlāk, lai segtu citus punktus, jūs vēlaties, lai risinātu. Ārsts var lūgt

Asins analīzes. Aknu funkcionālie testi, ieskaitot testu aknu enzīmu, var palīdzēt ārsts padarīt diagnozi .; Attēlveidošanas procedūras. Imaging procedūras izmanto, lai diagnosticētu taukskābju aknu slimība ietver ultraskaņu, datortomogrāfiju (CT) skenēšanas un magnētiskās rezonanses attēlveidošanas (MRI) .; Aknu audu testēšana. Ja tas ir aizdomas, ka jums ir daudz nopietnu formu bezalkoholiskie taukainu aknu slimība, Jūsu ārsts var ieteikt procedūru, lai novērstu paraugu audu no aknu (aknu biopsija). Audu paraugu pārbaudīts laboratorijā meklēt iekaisuma pazīmes un rētas .; Aknu biopsija parasti tiek veikta, izmantojot garu adatu ievietota caur ādu un jūsu aknas, lai novērstu aknu šūnas (adatas biopsijas).

Testi un procedūras, ko izmanto, lai diagnosticētu Bezalkoholiskie taukainu aknu slimība ietvert

Zaudēt svaru. Ja jūs liekais svars vai aptaukošanās, samazināt skaitu kaloriju jūs ēdat katru dienu un palielināt fizisko aktivitāti, lai zaudēt svaru. Ja esat mēģinājis zaudēt svaru pagātnē un spriedums ir nelabvēlīgs, ārstu palīdzību .; Izvēlēties veselīgu uzturu. Ēst veselīgu uzturu, kas ir bagāta ar augļiem, dārzeņiem un pilngraudu .; Izmantot un būt aktīvākiem. Mērķis vismaz 30 minūšu vingrinājumu vairumā nedēļas dienās. Ja jūs mēģināt zaudēt svaru, jūs varētu atrast, ka vairāk mēģinājums ir noderīga. Bet, ja jums nav jau izmantot regulāri, saņemt jūsu ārsta OK pirmā un sākt lēnām .; Kontrolējiet savu diabētu. Sekojiet ārsta norādījumiem palikt diabēta kontrole. Ieņemiet zāles kā norādīts, un cieši uzraudzīs cukura līmeni asinīs .; Samazināt jūsu holesterīna. Veselīga augu bāzes diētu, izmantot un zāles var palīdzēt saglabāt savu holesterīna un triglicerīdu jūsu pie veseliem līmeņiem .; Aizsargāt jūsu aknas. Izvairieties no lietām, kas ļaus papildus stresu jūsu aknās. Piemēram, nelietoju. Sekojiet instrukcijām uz visiem medikamentiem un pār-ārpusbiržas narkotikām.

Aknu audu testēšana. Ja tas ir aizdomas, ka jums ir daudz nopietnu formu bezalkoholiskie taukainu aknu slimība, Jūsu ārsts var ieteikt procedūru, lai novērstu paraugu audu no aknu (aknu biopsija). Audu paraugu pārbaudīts laboratorijā meklēt iekaisuma pazīmes un rētas.

Aknu biopsija parasti tiek veikta, izmantojot garu adatu ievietota caur ādu un jūsu aknas, lai novērstu aknu šūnas (adatas biopsijas).

Vitamīns E. Teorētiski, E vitamīnu un citiem vitamīniem sauc antioksidanti var palīdzēt aizsargāt aknas, samazinot vai neitralizējot kaitējumu, ko izraisa iekaisumu. Bet ir vajadzīga papildus izpēte .; Daži pierādījumi liecina, E vitamīnu, var būt noderīgi cilvēkiem ar aknu bojājumiem, ko izraisa bezalkoholiskie taukainu aknu slimība. Bet E vitamīns ir blakusparādības, piemēram, paaugstinātu nāves, un vīriešiem, paaugstinātu risku prostatas vēzi .; Apspriediet ieguvumus un riskus, E vitamīna, ar savu ārstu .; Kafija. Vienā pētījumā, cilvēki ar Bezalkoholiskie taukainu aknu slimība, kas ziņoja dzeramo kafiju bija mazāk aknu bojājumus, nekā tie, kas dzēra maz vai nav kafiju. Tas nav skaidrs, kā kafija var ietekmēt aknu bojājumus vai cik daudz kafijas jūs nepieciešams dzert, lai gūtu labumu .; Ja jums jau dzert kafiju, šie rezultāti var dot jums justies labāk par savu rīta kafijas tasi. Bet, ja jums nav jau dzert kafiju, tas, iespējams, nav labs iemesls, lai sāktu. Apspriest iespējamos ieguvumus kafiju ar savu ārstu.

Apstrāde un narkotikas

Aknu biopsija ir procedūra, lai novērstu nelielu paraugu aknu audu laboratoriskajai testēšanai. Aknu biopsija parasti veic, ievietojot tievu adatu caur ādu un jūsu aknās.

Izvēlēties veselīgu uzturu. Izvēlēties veselīgu augu bāzes diētu, kas ir bagāta ar augļiem, dārzeņiem, veseli graudi un veselīgu tauku .; Uzturēt veselīgu svaru. Ja Jums ir liekais svars vai aptaukošanās, samazināt skaitu kaloriju jūs ēdat katru dienu, un iegūt vairāk izmantot. Ja jums ir veselīgs svars, strādājam, lai saglabātu to, izvēloties veselīgu uzturu un īstenojot .; Exercise. Izmantot lielāko nedēļas dienas. Saņemiet Labi no ārstu, ja jums nav regulāri izmanto.

Nav standarta ārstēšana Bezalkoholiskie taukainu aknu slimība pastāv.

Tā vietā, ārsti parasti strādā, lai ārstētu riska faktorus, kas veicina jūsu aknu slimību. Piemēram, ja jūs esat aptaukošanās, ārsts var palīdzēt jums zaudēt svaru, izmantojot diētu, īstenošanu un, atsevišķos gadījumos, zāles un operācijas.

Dzīvesveida un mājas aizsardzības līdzekļi

Ārsts var ieteikt, ka jūs saņemat vakcinācija pret A un B hepatītu, lai palīdzētu aizsargāt jūs no vīrusiem, kas var izraisīt turpmāku aknu bojājumus hepatītu.

Kopā ar ārsta palīdzību, jūs varat veikt pasākumus, lai kontrolētu jūsu Bezalkoholiskie taukainu aknu slimība. jūs varat

Alternatīva medicīna

Nav alternatīvās medicīnas ārstēšanu ir pierādīts izārstēt Bezalkoholiskie taukainu aknu slimība. Bet zinātnieki pēta, vai daži dabas savienojumi varētu būt noderīgi, piemēram,

profilakse

Vitamīns E. Teorētiski, E vitamīnu un citiem vitamīniem sauc antioksidanti var palīdzēt aizsargāt aknas, samazinot vai neitralizējot kaitējumu, ko izraisa iekaisumu. Bet ir vajadzīga papildus izpēte.

Daži pierādījumi liecina, E vitamīnu, var būt noderīgi cilvēkiem ar aknu bojājumiem, ko izraisa bezalkoholiskie taukainu aknu slimība. Bet E vitamīns ir blakusparādības, piemēram, paaugstinātu nāves, un vīriešiem, paaugstinātu risku prostatas vēzi.

Apspriediet ieguvumus un riskus, E vitamīna ar savu ārstu.

Uzziniet vairāk par bezalkoholiskie taukainu aknu slimība

Kafija. Vienā pētījumā, cilvēki ar Bezalkoholiskie taukainu aknu slimība, kas ziņoja dzeramo kafiju bija mazāk aknu bojājumus, nekā tie, kas dzēra maz vai nav kafiju. Tas nav skaidrs, kā kafija var ietekmēt aknu bojājumus vai cik daudz kafijas jūs nepieciešams dzert, lai gūtu labumu.

Ja jums jau dzert kafiju, šie rezultāti var dot jums justies labāk par savu rīta kafijas tasi. Bet, ja jums nav jau dzert kafiju, tas, iespējams, nav labs iemesls, lai sāktu. Apspriest iespējamos ieguvumus kafiju ar savu ārstu.

Vairāk par Bezalkoholiskie taukainu aknu slimība

Lai samazinātu savu risku Bezalkoholiskie taukainu aknu slimība

1

)