HIV infekcijas veselības aprūpes speciālistiem

Veselības aprūpes speciālisti neuzskata augsts risks inficēties ar HIV, jo viņi izmanto aizsardzību (piemēram, cimdi, maskas un aizsargbrilles), kad nodarbojas ar asinīm vai ķermeņa šķidrumiem.

Riska pakāpe ir atkarīga no

Veselības aprūpes darbinieki, kuriem ir risks HIV, jo nejauša adatas dūriena vai citas iedarbības ķermeņa šķidrumu vajadzētu saņemt zāles, lai novērstu infekciju. 2 Ārstēšana darbojas vislabāk, ja tas ir jāsāk cik drīz vien iespējams pēc iedarbības un ne vēlāk kā 72 stundas pēc iedarbības.

Pasargāt sevi no nejaušas iedarbības, realizējot asiem priekšmetiem pareizi un valkā cimdus, kleitas un acu un sejas aizsargu. Tas ir iespējams, ka darba vadlīnijas ir pieejamas, kas jums pateiks, ko darīt, ja jums ir pakļauti HIV. ASV Centers Slimību kontroles un profilakses (CDC) iesaka šādus piesardzības pasākumus

Plašāku informāciju par pārbaudēm un ārstēšanu pēc darba saistītu pakļaušanu HIV, sazinieties ar CDC Nacionālo novēršanas informācijas tīklu at 1-800-458-5231 vai National Institutes of Health (NIH) AIDSinfo pie 1-800-HIV-0440 (1 -800-448-0440).

Centers Slimību kontroles un profilakses (2005). Atjaunots Lai ASV sabiedrības veselības pakalpojumiem pamatnostādnes profesionālo riska darījumiem ar HIV un ieteikumus vadības profilaksei pēc notikuma. MMWR, 50 (RR-09): 1-17. Pieejams tiešsaistē: http://www.cdc.gov/mmwr/preview/mmwrhtml/rr5409a1.htm.

Kuhar DT, et al. (2013). Atjaunots ASV Sabiedrības veselības dienesta pamatnostādnes attiecībā uz arodslimību riska darījumiem ar cilvēka imūndeficīta vīrusu un ieteikumus profilaksei pēc notikuma pārvaldībai. Infekciju kontroles un slimnīcas epidemioloģijas, 34 (9): 875-892.

E. Gregory Thompson, MD – Internal medicin; Peter Shalit, MD, PhD – Internal Medicine

4. jūnijs 2014