hormoni un epilepsija – mēnešreizes, menopauze, un citi jautājumi

Sievietēm ar epilepsiju saskaras dažādus jautājumus nekā vīrieši ar epilepsiju. Dažām sievietēm, modelis epilepsijas lēkmju tieši ietekmē parasto hormonālo ciklu viņi izjūt visa mūža garumā.

Lai izlemtu, vai jūsu “viļņus” ir krampji, ārsts wil; Paņem detalizēta medicīniskā anamnēze (ieskaitot ģimenes anamnēzē ir krampji); Apkopot informāciju par savu uzvedību laikā, pirms un pēc epizodes. Tas ir ļoti svarīgi, lai būtu kāds ar jums, kas pieredzējusi epizode, un var aprakstīt to pie ārsta; Vai fiziskā EXA; Tie ir pārbaudes, kas var būt don; Elektroencefalogrāfija (EEG), lai identificētu nenormālu elektriskās aizdedzes izlaidums smadzenēs un palīdz prognozēt …

Ko tas ir saistīts ar epilepsiju? Ārsti ir iemācījušies, ka abi šie hormonu iedarbība uz smadzeņu šūnām. Estrogēnu ir “satraucošs”, hormonu, kas nozīmē, ka tas padara smadzeņu šūnas izdala vairāk elektriskajā izlādē. Progesterons, no otras puses, ir “inhibējoša”, hormons, kas nozīmē, ka tas nomierina šīs šūnas uz leju.

Kad organisms gūst lielāku estrogēnu nekā progesteronu, tas var padarīt nervu sistēma “uzbudināms.” Citiem vārdiem sakot, jūs varētu būt lielāks risks lēkmēm. Hormoni netiek faktiski izraisa lēkmes, bet tie var ietekmēt, kad tie notiek.

Dažām sievietēm ar epilepsiju ir vairāk lēkmes, kad viņu hormoni mainās. Piemēram, dažas jaunietes ir savas pirmās lēkmes pie pubertātes. Citas sievietes ir vairāk lēkmes ap laiku viņu menstruācijas. Tas nenotiek visām sievietēm, tāpēc ārsti joprojām mācās par to, kā hormonu un epilepsijas mijiedarbojas.

Dažas sievietes ir forma epilepsiju sauc catamenial epilepsija. Tas attiecas uz krampjiem, ko ietekmē sievietes menstruālā cikla laikā. Ārsti nav pilnīgi pārliecināts, cik daudz sievietes ar epilepsiju ir šī, bet viņi domā, tas ir aptuveni 10% līdz 12%.

Precīzs iemesls šīm krampju nav zināma. Tomēr dažas sievietes ir lielākā daļa no viņu lēkmju, ja ir daudz estrogēnu savā ķermenī, piemēram, ovulācijas laikā. Citas sievietes ir lēkmes, kad progesterona līmenis ir tendence samazināties, piemēram, tieši pirms vai laikā to periodu.

Ja Jums ir krampji, kas sākas ap pēdējā pusgada jūsu menstruālā cikla un turpināt caur otrajā pusē jūsu ciklā, tad jūs varētu būt vēl viens no catamenial epilepsijas veidu. Tas ir tad, kad sieviete ir menstruālo ciklu, kas neizdala olu. Tos sauc par “Anovulatoras” cikli.