IBS alternatīvajiem: akupunktūra, garšaugi un papildinājumi

Alternatīvās apstrādi, piemēram, akupunktūras, uztura bagātinātājiem, un garšaugi ne vienmēr saņemsiet oficiālu zinātnisko nod, bet dažiem pacientiem vērsties pie viņiem pēc palīdzības ar kairinātu zarnu sindroms (KZS).

Akupunktūra ir populāra alternatīva terapija IBS un citiem nosacījumiem. Tas ir pierādīts efektīva ārstējot hroniskas sāpes, saskaņā ar pētniekiem Nacionālais Veselības institūts (NIH). Tomēr pētījumi ir sajauktas tā, vai šis režīms tiešām strādā par IBS.

Daži mazie pētījumi liecina, ka adatu terapija var palīdzēt ar vēdera uzpūšanās un citiem IBS simptomi. Lielāki pētījumi joprojām ir nepieciešami.

Philip Schoenfeld, MD, msed, MSc, izmeklē dažādus IBS ārstēšanu, kad viņš līdzautors ārstēšanas vadlīnijas, ko kolēģija Gastroenteroloģijas publicētos. Viņš saka, grūti dati par akupunktūras efektivitāti nav ļoti labs. Taču “tas nenozīmē, ka adatu terapija var nebūt lietderīgi,” viņš saka. Daudzi cilvēki saka, ka jūtas labāk pēc akupunktūras. No visiem alternatīvas, viņam rodas aizdomas, ka adatu terapija var palīdzēt dažiem cilvēkiem ar IBS.

Tas nav pilnīgi skaidrs, kā šo tradicionālo ķīniešu attīrīšanas iekārtas. Daži pētnieki uzskata, akupunktūras adatas stimulē elektromagnētiskos signālus organismā. Viņi jūtas šie signāli nu veicina atbrīvošanu sāpju nogalināšanu ķīmiskām vielām, vai iedunkāt organisma dabiskās dziedināšanas sistēmas darbībā.

Akupunktūra ir ideāli lieto kopā ar citām zālēm, saka Jeanine Blackman, MD, PhD, medicīnas direktors Merilendas universitātes centra integratīvā medicīnā. Viņa saka, pat Ķīnā, terapija nekad lieto vienu pašu. Konsultējieties ar savu ārstu, ja jūs apsver akupunktūras.

Lai palīdzētu viņas IBS pacientiem, Blackman iesaka kombināciju ārstēšanu, tostarp izmaiņas uzturā, stresa samazināšana, un piedevām, piemēram, naktssveces eļļa, gurķenes eļļa, zivju eļļa, vai probiotikas. Viņa saka naftas bagātinātāji palīdz nomierināties zarnas, un probiotikas atjaunotu labu līdzsvaru baktērijas gremošanas sistēmu.

Naktssveces eļļa nāk no sēklām mazu dzeltenu wildflower un gurķeņu eļļa nāk no sēklām kopīgu nezāļu. Abi papildinājumi pēc būtības ir līdzīgi. Daži atbalstītāji saka, naktssveces eļļa var palīdzēt uzlabot IBS simptomi, īpaši sievietēm, kuras cieš no pasliktināšanos sāpes, diskomfortu un vēdera uzpūšanās menstruālā periodā. Bet pretenzijas par naktssveces eļļa ir lielā mērā nepierādītu, ziņo Kalifornijas universitātes Berklijā Wellness atpūta uz uztura bagātinātājiem. Plus, blakusparādības ziņots ietver kuņģa darbības traucējumus, galvassāpes un izsitumi.

Zivju eļļa bagātinātāji ir pārbaudīti kopā ar zivīm vairākām priekšrocībām, tostarp novērstu sirds slimību un atvieglojot autoimūnu traucējumu. Tur nav, šķiet, nevienu zinātnisku pierādījumu, tomēr, ka viņi strādā par IBS.