idiopātiska plaušu fibroze: cēloņi un simptomi

Varbūt jūs esat sajūta elpas pēdējā. Sākumā tas var notikt, ja jūs izmantot, bet pēc kāda laika jums ir problēmas ar elpošanu, pat, kamēr jūs esat pie miera. Vai arī jūs varat saņemt hakeru klepus, kas ir grūti iegūt kontrolei. Kas notiek, tu brīnums.

Plaušu hipertensija ir dzīvībai bīstams stāvoklis, kas pasliktinās laika gaitā, bet ārstēšanu var palīdzēt jūsu simptomi, lai jūs varētu dzīvot labāk ar slimību. Tas var aizņemt kādu plānošanu, bet daudz cilvēku, kas ir tas atrast veidus, kā darīt visas lietas, viņi mīl, tāpat kā tas bija pirms tie tika diagnosticēta; Ņemot plaušu arteriālo hipertensiju (PAH) nozīmē, ka Jums ir augsts asinsspiediens artērijās, kas iet no sirds uz plaušām. Tas ir atšķirīgs no tā, regulāru augstu asinsspiedienu …

Nav izārstēt, un slimība pasliktinās laika gaitā. Bet ir lietas, jūs varat darīt, un zāles, kas jāņem, kas liks jums justies labāk un dzīvot ilgāk.

Pārliecinieties, ka jums nav sejas lietas atsevišķi. Saņemt emocionālo atbalstu, jums ir nepieciešams no savas ģimenes un draugiem. Vai meklēt atbalsta grupu jūsu reģionā, kur var satikt cilvēkus, kuri zina, ko jūs iet cauri.

Vārds “idiopātiska” nozīmē neizskaidrojamu. Ārsti izmantot to, kad viņi nevar precīzi noteikt cēloni nosacījumu. Tas ir gadījumā ar IPF.

Pētnieki uzskata, dažas lietas, jums var būt ieelpots varētu būt saistīts ar IPF. Piemēram, ja jūs pavadīt laiku strādā ap metāla vai koka putekļi, vai azbesta, jums var būt lielāks risks slimību.

Lai kāds arī būtu iemesls, IPF izraisa rētas plaušās, kas padara jūsu elpceļus bieza un stīva. Tā kļūst grūtāk un grūtāk elpot.

Aptuveni 48.000 cilvēkiem iegūt to katru gadu ASV Tas var notikt jebkurā vecumā, bet lielākā daļa cilvēku mācās, viņi ir to, kad viņi ir starp 50 un 75. Vēl vīrieši saņem IPF nekā sievietes, un vīrieši mēdz saņemt diagnosticēta vēlāk, nopietnākas slimības stadijā.

IPF var darbināt ģimenēs. Daži cilvēki ar šo slimību, ir viens vai vairāki radinieki, kuri ir to. Šādos gadījumos, tas ir pazīstams kā ģimenes IPF.

Cigarešu smēķēšana ir saistīta ar IPF. Tātad, ir dažas infekcijas, piemēram, gripa, Epšteina-Barra vīruss (kas izraisa mononucleosis), hepatīts, un herpes. Šīs lietas var palielināt savu risku slimību, lai gan tie nav tiešie cēloņi.

Cilvēki ar IPF nereti arī gastroezofageālā atviļņa slimība (GERD), pazīstams arī kā skābes refluksa. Zinātnieki nezinu, vai viena slimība izraisa otru, bet ir aizdomas, ka cilvēki ar GEAS var elpot tiny pilienus kuņģa skābes savos plaušās, kas var izraisīt bojājumus laika gaitā.