ieelpot insulīns: es varu lietot insulīnu bez adatas?

diabēts tendences

Pētnieki, ārsti, un cilvēkiem ar diabētu ir vienisprātis, ka injicēts insulīns darbojas labi, lai vadītu slimības. Viņi droši vien arī saka, ka kļūst insulīnu jūsu organismā caur kaut ko citu nekā adatu būtu vēl labāk.

Kad televizora perennially populārs Mary Richards gāja WJM s Minneapolis Newsroom 1970.gadā, viņa bija vairāk nekā parādīt pasaulei viena meitene varētu “padarītu to uz viņas.” Godalgotā aktrise, kas attēloja viņu – Mary Tyler Moore – arī parādīja mums diabētu un karjeru varētu pastāvēt līdzās; Moore tika diagnosticēta ar pieaugušo-sākušos 1. tipa cukura diabētu, kas 1960, vairākus gadus pirms viņas Emmy-winning šovs sākās. Bet tas neapturēja Moore no turpināt savu karjeru vai pagriežot pasauli uz ar smaidu …

Ideja par ieelpo insulīns ir apmēram gadu desmitiem. Tas nebija, līdz 1990, ka pētniekiem ļāva.

Ar inhalatoru daudz, piemēram, tiem cilvēkiem ar astmas lietošanai, jums elpot smalku insulīna pulveri plaušās. Tur, tas ienāk jūsu asinis caur sīkiem asinsvadiem.

2014. gada jūnijā, FDA apstiprināti Afrezza. Tas ir inhalatoru ar iepriekš mēra, ātras darbības insulīna lietojat pirms ēšanas.

Tas nav par diabēta ārkārtas situācijās, piemēram, diabētisko ketoacidozi (DKA). Biežas blakusparādības inhalējamo insulīnu ir zems cukura līmenis asinīs, klepus, un raupjš vai iekaisis kakls.

Ja Jums ir 1. tipa diabēts, jums joprojām ir nepieciešams veikt ilgstošas ​​darbības insulīnu, pārāk, lai palīdzētu kontrolēt cukura līmeni asinīs.

Ja jūs smēķējat, vai Jums ir plaušu slimība, piemēram, astma vai HOPS, jums nevajadzētu izmantot inhalējamo insulīnu.

FDA apstiprinājusi pirmo inhalējamo insulīnu EXUBERA, 2006. gada septembrī cilvēki, kas bija 2 1. tipa vai tipa diabētu varētu izmantot to.

Bet narkotikas automāts ņēma to no tirgus 2007. gada oktobrī, jo tas nešķita aizķert ar pacientiem. Cilvēki domāja, inhalators ir pārāk liels un clunky. (Uz Afrezza inhalators ir daudz mazāka.) Vēlāk FDA bija bažas, ka Exubera var izraisīt plaušu problēmas, tostarp vēzi.

AVOTI

MedlinePlus: “Narkotiku informācija:. Cilvēka insulīnu (rDNS izcelsmi) Ieelpošana”

FDA: “FDA apstiprina Afrezza diabēta ārstēšanai.”

Medscape: “ieelpo insulīnu” Game-Changer “?”