intracitoplazmātiskā spermas injekcija neauglība

Intracitoplazmātiskā spermas injekcija (ICSI) ir apaugļošanas tehnoloģiju (ART), ko izmanto, lai ārstētu spermas saistītas neauglības problēmas. ICSI tiek izmantoti, lai uzlabotu mēslošanas posmu in vitro apaugļošanas (IVF), injicējot vienu spermu nobriedušu olu. Apaugļotu olu ir tad ievieto sievietes dzemdē vai olvados.

Ovulāciju ar hormonu terapijas var izraisīt smagu olnīcu hiperstimulācijas sindroms. Ārsts var samazināt risku, šo problēmu, rūpīgi uzraugot savas olnīcas un hormonu līmeni ārstēšanas laikā; Par ieņemt daudzaugļu grūtniecības risks ir tieši saistīts ar embriju skaitu nodoto sievietes dzemdē. Vairāki grūtniecība ir augsta riska gan māte un viņas augļiem.

Lai gan daži cilvēki joprojām domā par auglības kā “sievietes problēma,” 20% no neauglīgiem pāriem, problēma ir tikai ar partneri vīrieši. Neauglību kādā cilvēks var būt vienīgais iemesls, ka pāris nevar iedomāties, vai arī tā var vienkārši pievienot grūtībām, ko rada neauglība viņa partneri; Tātad, tas ir ļoti svarīgi, ka vīrieši saņemt pārbaudīta auglību, kā arī sievietes. Ir arī svarīgi, ka vīrieši to dara agri. Lai gan daži puiši var vēlēties atlikt tiek pārbaudīta – iespējams, lai izvairītos no apmulsums – agri …

Lai sagatavotos procedūru, izmantojot savu olas, jums ir iegūt ikdienas šāvienu un rūpīgi jāuzrauga 2 nedēļas pirms tiek vākti olas. Mājās, jūs vai jūsu partneris iesmidzina jūs ar gonadotropīnu vai folikulus stimulējošā hormona (FSH), lai veicinātu jūsu olnīcas ražot vairākas olas. To sauc par ovulāciju. Pēc pirmās nedēļas, ārsts pārbauda jūsu estrogēnu līmeni asinīs un izmanto ultraskaņu, lai redzētu, ja olas ir termiņš folikulu. Otrajā nedēļas laikā, Jūsu deva var mainīties atkarībā no testa rezultātiem un ultraskaņu. Ja folikulu pilnībā attīstīties, jums tiek dota cilvēka horiona gonadotropīna (hCG) shot stimulē folikulu nobriest. Nobriedis olas savāc 34 līdz 36 stundām. Tas tiek darīts, izmantojot laparoskopijas vai adatas aspirācijas vadīties ar ultraskaņu caur vēderu uz olnīcas.

Stikla instruments tiek izmantots, lai noturētu olu vietā. Tiny Stikla caurule tiek izmantota, lai uzdot vienu spermu uz olu. Pēc kultivēšanas lab nakti, olas tiek pārbaudīti, lai redzētu, vai viņi ir apaugļota. Pēc inkubācijas olas, kas ir veiksmīgi apaugļotas vai ir bijušas 3 līdz 5 dienām, lai turpinātu attīstīt ir atlasīti. Divi līdz četri ir ievietoti dzemdes izmantojot tievu elastīgu cauruli (katetrs), kas ir ievietota caur dzemdes kakla. Pārējās embriji var sasaldēt turpmākai izmantošanai.

Šāvienu, monitoringu un kārtību, in vitro apaugļošanas (IVF), var būt emocionāli un fiziski prasīga no mātes. Ovulāciju ar hormoniem prasa regulāras asins analīzes, ikdienas šāvienu, un bieža ārsta uzraudzība. Daži no šāvienu var būt diezgan sāpīgs.

Šīs procedūras tiek veikta ambulatoro pamata. Tās prasa tikai īsu atveseļošanās laiku. Ārsts var ieteikt jums izvairīties spraiga aktivitātes par pārējo dienu.

ICSI lieto, lai ārstētu smagu vīriešu neauglība, kā tad, kad maz vai nav spermu ejaculated spermu. Nenobriedis sperma savākta no sēklinieku parasti nevar pārvietoties un, visticamāk, lai apaugļotu olu ar ICSI.

ICSI var izmantot pat tad, ja pāra neauglība nav saistīts ar problēmām ar spermu. Daži pāri izvēlas izmēģināt ICSI pēc atkārtot in vitro apaugļošanas nav strādājis.

ICSI izmanto arī pāriem, kuri plāno pārbaudīt embriju noteiktām ģenētiskām problēmām. ICSI izmanto tikai vienu spermatozoīdu katrā olu. Tāpēc nav iespēja ģenētisko testu var būt piesārņots ar citu spermu.

Izmanto kopā ar in vitro apaugļošanu un olas labas kvalitātes, ICSI bieži ir veiksmīgs vīriešiem, kuri ir traucēta vai nav spermas ar ejakulāta. ICSI (izmantojot spermu, kas iegūta no sēkliniekos) rada lēsts 25% līdz 30% dzimstību. 2

Riski, kas saistīti ar ICSI ir tādas pašas kā in vitro apaugļošanu.

Tur var būt lielāka iedzimtu defektu risks zīdaiņiem ieņemts noteiktām apaugļošanas metodes, piemēram, ICSI. Konsultējieties ar savu ārstu par šiem riskiem.

Par sievieti virs 35 gadu vecuma, lai palielinātu savas izredzes ieņemt bērnu ar savām olām un ar veselīgu grūtniecību, viņa var izvēlēties, lai būtu vairāk embriju nekā jaunākiem sieviete. Bet tas palielina savu risku daudzaugļu grūtniecības.

Sakarā ar risku bērniem, kuru daudzaugļu grūtniecības, speciālisti iesaka, ka jūs ierobežot skaitu embriju. Jūsu ārsts ieteiks noteiktu skaitu embriju, balstoties uz jūsu vecuma un citiem faktoriem.

Sievietes virs 40 ir augsts embriju zaudējumu, kad viņi izmanto savas olas. Donoru olas var labāk strādāt šīs sievietes.

Ārsti iesaka vīriešiem, kuriem ir maz vai nav spermas to spermu (ne dēļ nosprostošanās), lai ir ģenētisko testēšanu pirms ICSI. 1 ICSI ir efektīvs ārstēšanas spermas saistītu neauglību. Bet tas var būt ģenētisko risku. Pāriem, kuriem ir hromosomu problēmu var meklēt ģenētisko konsultāciju, lai uzzinātu viņu iespēja, ka bērns ar iedzimtiem defektiem.

Ja jūs un jūsu ārsts ir norūpējušies par iet uz ģenētiska slimība, ar savu bērnu, konsultējieties ar savu ārstu par testēšanas embrijam, pirms tas tiek nodots mātei.

Saldētas embriji bieži vien ir lētāki un mazāk invazīvas par sievieti, jo nav vajadzīgi ovulāciju un olu izguves.

Pabeigt īpašu attieksmi informācijas veidlapu (PDF) (Kas ir PDF dokuments?), Lai palīdzētu jums saprast šo ārstēšanu.

Biedrība Reproduktīvās medicīnas un biedrības Male reproducēšana un uroloģijas (2008). Novērtēšana azoospermic vīriešu. Auglību un sterilitāti, 90 (Suppl 5): S74-S77.

Biedrība Reproduktīvās medicīnas un biedrības Male reproducēšana un uroloģijas (2008). Par neauglības dēļ vadība obstruktīvu azoospermiju. Auglību un sterilitāti, 90 (Suppl 3): S121-S124.

Kathleen Romito, MD – Ģimenes medicin; Femi Olatunbosun, MB, FRCSC – dzemdniecība un ginekoloģija

4. jūnijs 2014