jaukta saistaudu slimība slimību

Jaukta saistaudu slimība ir pazīmes un simptomus, apvienojot traucējumiem – galvenokārt lupus, sklerodermiju un polimiozītu. Šī iemesla dēļ, jaukta saistaudu slimība dažkārt sauc par pārklāšanās slimību.

Jauktās saistaudu slimības, simptomi atsevišķo slimību parasti neparādās uzreiz. Tā vietā, viņi mēdz notikt secīgi vairāku gadu, kas var padarīt diagnoze sarežģītāka.

simptomi

Agrīnās pazīmes un simptomi bieži vien ir saistītas rokas. Pirksti var uzbriest, piemēram, desas, un rokai kļūt balta un sastindzis. Vēlākos posmos, daži orgāni – piemēram, plaušu, sirds un nieres – var ietekmēt.

Vispārēja slikta pašsajūta. Šo savārgums var papildināt ar pastiprinātu nogurumu un vieglu drudzis .; Auksti un tirpst pirksti vai kāju (Reino fenomens). Atbildot uz aukstumu vai stresu, pirkstus vai kāju var izrādīties baltu un tad purpura zila. Pēc sasilšanu, pirksti vai kāju sarkt .; Pietūkums pirksti vai rokas. Daži cilvēki pietūkuma līdz vietai, kur pirksti līdzināties desiņas .; Muskuļu un locītavu sāpes. Locītavas var deformēties, līdzīgs tam, kas notiek ar reimatoīdo artrītu .; Izsitumi. Red vai sarkanīga brūni plankumi var parādīties pār dūres.

Nav izārstēt jaukta saistaudu slimības. Pazīmes un simptomi parasti tiek ārstēti ar noteiktiem medikamentiem, piemēram, prednizonu.

Agrīnās pazīmes jauktu saistaudu slimības var ietvert

Redzēt savu ārstu, ja Jums ir tādas pazīmes un simptomus, kas traucē jūsu ikdienas rutīnas – it īpaši, ja jūs esat jau ir diagnosticēta ar lupus vai citu saistaudu slimības.

Augsts asinsspiediens plaušās (plaušu hipertensija). Šis nosacījums ir galvenais nāves cēlonis cilvēkiem ar jauktu saistaudu slimības .; Intersticiāla plaušu slimība. Šī liela grupa traucējumi var izraisīt rētu veidošanos plaušās, kas ietekmē jūsu spēju elpot .; Sirds slimība. Daļas sirds var kļūst paplašināta, vai iekaisums var rasties ap sirdi. Sirds slimības ir nāves cēlonis apmēram 20 procentiem cilvēku ar jauktu saistaudu slimības .; Nieru bojājumi. Aptuveni viena ceturtā daļa cilvēku ar jauktu saistaudu slimības attīstīties nieru problēmas. Dažreiz, ka bojājums var izraisīt nieru mazspēju .; Gremošanas trakta bojājumi. Jums var rasties sāpes vēderā un problēmas ar gremošanas pārtiku .; Anēmija. Aptuveni 75 procenti cilvēku ar jauktu saistaudu slimības ir dzelzs deficīta anēmija .; Audu nāve (nekroze). Cilvēkiem ar smagu Reino fenomenu var attīstīties gangrēna pirkstos .; Dzirdes zaudēšana. Bieži nepazīts, dzirdes zudums var rasties tik daudz kā puse cilvēku ar jauktu saistaudu slimību.

Precīzs iemesls jauktas saistaudu slimības nav zināms.

Pierakstiet savus simptomus, tostarp tām, kas var šķist saistīts ar iemeslu, kāpēc jūs plānots iecelšanu .; Pierakstiet savu galveno medicīnisko informāciju, tostarp citus nosacījumus .; Pierakstiet galveno personisko informāciju, tostarp jebkādu būtisku izmaiņu vai stresa savā dzīvē .; Izveidojiet sarakstu ar visiem jūsu medikamentiem, vitamīniem vai papildinājumiem .; Uzziniet, ja kāds jūsu ģimenē ir bijušas līdzīgas problēmas .; Uzdot radinieks vai draugs pavadīt jums, lai palīdzētu jums atcerēties to, ko ārsts saka .; Pierakstīt jautājumu sarakstu uzdot ārstam.

cēloņi

Jaukta saistaudu slimība ir autoimūna slimība. Autoimūno slimību, jūsu imūnsistēmu – atbildīgas par cīņu pret off slimības – kļūdaini uzbrukumiem veselās šūnas.

In saistaudu slimības, jūsu imūnsistēma uzbrūk šķiedras, kas nodrošina sistēmu un atbalstu jūsu organismā. Pētnieki strādā, lai identificētu olbaltumvielas, ko ražo imūnsistēmu, kas varētu radīt jauktu saistaudu slimību.

Daži cilvēki ar jauktu saistaudu slimības ir ģimenes vēsturi stāvoklī. Bet loma ģenētiku, izraisot slimības joprojām ir neskaidrs.

Jaukta saistaudu slimība var rasties jebkura vecuma cilvēkiem. Tomēr, šķiet, ir ļoti bieži sastopama sievietēm vecumā līdz 30.

Jaukta saistaudu slimība var izraisīt nopietnas komplikācijas, tai skaitā

Riska faktori

Kortikosteroīdi parasti izmanto, lai pārvaldītu pazīmes un simptomus jaukta saistaudu slimības. Šīs zāles ir efektīvas, bet viņi veic risku.

Kas ir visticamāk, izraisa manu simptomi ?; Kāda veida testu man vajag ?; Kādas procedūras ir pieejamas ?; Man ir citi veselības nosacījumi. Kā vislabāk vadīt tos kopā?

komplikācijas

Jūsu ārsts, iespējams, uzraudzīs jums par nelabvēlīgo ietekmi, piemēram, osteoporozes, muskuļu vājums un infekcijas. Jums var būt nepieciešams lietot kalcija un D vitamīna piedevas, lai palīdzētu atvieglot šo nelabvēlīgo ietekmi.

Kad jūs sākat piedzīvo simptomi ?; Jūsu simptomi ir nepārtrauktas vai gadījuma ?; Cik smaga ir jūsu simptomi ?; Kas, ja kaut kas, šķiet, lai uzlabotu vai pasliktināt simptomus?

Jūs var nodot pie ārsta, kurš specializējas locītavu slimībām (reimatologu).

Fiziskā eksāmenu, lai pārbaudītu pietūkušas rokas un sāpīgas, pietūkušas locītavas; Asins analīzes, kas var noteikt, vai jums ir zināma antivielu asinīs, kas ir saistīta ar jauktu saistaudu slimības

Gatavošanās Jūsu iecelšanu

Papildus jautājumiem, ka jūs esat gatavs jautājiet savam ārstam, nekautrējieties uzdot citus jautājumus.

Jūsu ārsts var Jums uzdot vairākus jautājumus. Ir gatavs atbildēt uz tiem var veikt laika, lai iet pa punktiem, jūs vēlaties, lai apspriestu padziļināti. Jums var lūgt

Kortikosteroīdi. Narkotikas, piemēram, prednizonu, var palīdzēt novērst imūnsistēmu uzbrukt veselās šūnas un apspiežot iekaisumu. Blakusparādības var būt garastāvokļa svārstības, svara pieaugums, augsts cukura līmenis asinīs, paaugstināts asinsspiediens, novājinātās kaulus un kataraktu .; Pretmalārijas. Hidroksihlorokvīnu (Plaquenil) var ārstēt vieglas jauktu saistaudu slimību un varētu novērst saasinājumi .; Kalcija kanālu blokatori. Zāles, piemēram, nifedipīna (Procardia) un amlodipīna (NORVASC), palīdzēt atslābināties muskuļus sienām asinsvadu un to var izmantot, lai ārstētu Reino fenomenu .; Citu imūnsupresijas. Jūsu ārsts var izrakstīt citas zāles, pamatojoties uz jūsu īpašajām pazīmēm un simptomiem. Piemēram, ja viņi ir līdzīgi lupus, ārsts var ieteikt zāles parasti paredzēts cilvēkiem ar lupus .; Plaušu hipertensijas zāles. Bosentānu (Tracleer) vai sildenafils (Revatio, Viagra), var noteikt.

Jūsu ārsts var veikt šos testus

Nesteroīdie pretiekaisuma līdzekļi. Zāles, piemēram, ibuprofēns (Advil, Motrin IB, citi) vai naproksēnu nātrija (Aleve, citi), var palīdzēt mazināt sāpes un iekaisumu, ja Jūsu stāvoklis ir vieglas .; aizsargāt rokas no aukstuma. Valkā cimdus un veikt citus pasākumus, lai jūsu rokas siltas, var palīdzēt novērst Reino fenomenu .; Smēķēšanas pārtraukšana. Smēķēšana izraisa asinsvadu sašaurinātu, kas var pasliktināt ietekmi Reino fenomenu .; stresu samazināšana. Reino fenomens bieži vien izraisa stresu. Relaksācijas metodes – piemēram, palēninot un koncentrēties uz savu elpošanu – var palīdzēt samazināt savu stresa līmeni.

Nav izārstēt jaukta saistaudu slimības. Bet zāles var palīdzēt pārvaldīt pazīmes un simptomus.

Jums var būt nepieciešams ārstēšana tikai saasinājumu laikā. Ja jums ir daudz nopietnu slimības formu, jums var būt nepieciešams nepārtraukts medikamentus.

Testi un diagnostika

Par medikamentu veids noteikti ir atkarīgs no smaguma jūsu slimības un jūsu simptomi. Zāles var ietvert

Jūsu ārsts, iespējams cieši uzraudzīt jums pazīmes plaušu hipertensiju.

Citi veidi, kā kontrolēt simptomus jaukta saistaudu slimības ietver

Apstrāde un narkotikas

1

Dzīvesveida un mājas aizsardzības līdzekļi

Uzziniet vairāk par Jauktās saistaudu slimības

)

Vairāk par Jauktās saistaudu slimības