jostas punkcija

Jostas punkcija (saukts arī par muguras pieskarieties) ir procedūra, lai savāktu un apskatīt šķidrumu (cerebrospinālā šķidruma, vai CSF) ap smadzenes un muguras smadzenes.

Jostas punkcija tiek darīts, lai

Jostas punkcija var veikt arī uz

Retos gadījumos jostas punkcija var izmantot, lai samazinātu spiedienu uz smadzenēm, ko izraisa pārāk daudz CSF.

Pirms jums ir lumbālpunkcija, pastāstiet savam ārstam, ja Jums

Atrast iemesls simptomi, iespējams, ko izraisa infekcija (piemēram, meningīts), iekaisums, vēzi, vai asiņošana zonā ap smadzenēs vai muguras smadzeņu (piemēram, subarachnoid asinsizplūdums); Diagnosticēt dažas slimības, smadzeņu un muguras smadzeņu, piemēram, multiplās sklerozes vai Guillain-BarrÃsyndrome; Pasākums spiedienu cerebrospinālā šķidruma (CSF) telpā ap muguras smadzenes. Ja spiediens ir augsts, tas var izraisīt dažu simptomu.

Put anestēzijas līdzekļus vai zāles uz CSF. Zāles var injicēt, lai ārstētu leikēmijas un cita veida vēzi, centrālās nervu sistēmas; Put krāsu uz VSS, kas padara muguras smadzenes un šķidrums skaidrāks par rentgena bildes (myelogram). To var izdarīt, lai redzētu, vai disks vai vēzis ir uztūcis mugurkaula kanālā.

Lietojat zāles. Ja Jūs lietojat zāles katru dienu, jautājiet savam ārstam, vai Jums vajadzētu lietot šīs zāles dienā jostas punkciju; Ir alerģija pret jebkuru medikamentu, piemēram, tie, ko izmanto, lai sastindzis ādu (anestēziju); Ir bijušas asiņošanas problēmas vai veikt asins -thinners, piemēram, aspirīnu, varfarīnu (Coumadin), vai klopidogrelu (Plavix); Ir vai varētu būt iestājusies grūtniecība; Veikt jebkādus augu aizsardzības līdzekļus. Daži no šiem tiesiskās aizsardzības līdzekļiem var šķidrina asinis.