Kā cistiskā fibroze ietekmē elpošanu un plaušas – tēmu pārskats

Elpošana lampas vai BRONHU rezultātā gaisa maisu (alveolas) ir izklāta ar šūnu, kas ražo gļotas. Parasti šūnas ražot plānas, iesnas gļotas ka mēteļi virsmas elpceļos.

Mezotelioma ir vēzis mesothelium, aizsargājošu membrāna, kas klāj lielāko daļu ķermeņa iekšējo orgānu. Trīs no katriem četriem gadījumiem gadījumiem mezoteliomas slimības sāksies pleiras mesothelium no krūšu dobumā. Mezotelioma var sākt arī vēdera dobumā un ap sirdi; Neatkarīgi no tā, kur tie cēlušies, ļaundabīgie šūnas no mesothelium var iebrukt un bojāt blakus audiem. Vēža šūnas var arī metastāzes, vai izplatīties uz citām ķermeņa daļām; Bieži vien ar …

Cistiskā fibroze izraisa gļotas, kas mēteļi elpošanas caurules, lai kļūtu tik bieza un lipīga, ka skropstas nespēj slaucīt baktērijas un citas daļiņas uz augšu un ārā no plaušām. Notverto baktērijas izraisīt biežas, nopietnām infekcijām un pastāvīgu plaušu bojājumu.

Atbildot uz infekcijām, organisma imūnā sistēma nosūta baltās asins šūnas uz plaušām, lai mēģinātu iznīcināt infekciju. Baltās asins šūnas atbrīvot ķīmiskas vielas, kas nogalina gan baktērijas un apkārtējo normālas šūnas. Pēc uzbrūk baktērijas, balto asins šūnu mirst, pievienojot biezumu gļotām un iznīcināšanu elpceļos.

Jo augšējo elpceļu infekcijām, bieza, lipīga gļotas var nosprostot deguna eju un deguna blakusdobumu. Mazie augšana vai polipi uz iekšējā odere no deguna, var attīstīties no atkārtotas infekcijas un iekaisumu.

Komplikācijas cistisko fibrozi parasti ietver kādu ilgtermiņa traucētu elpošanas funkciju aspektu. Šīs komplikācijas var ietvert

Klepus līdz asinīm. Atklepošana nelielu daudzumu asiņu bieži simptoms krūtīs infekcija. Atklepošana ļoti lielus asinīs var būt dzīvībai bīstami. Ja Jums ir klepus līdz asinīm, zvaniet savam ārstam; Pneimotorakss, palielinājums gaisa starp plaušu un krūšu kurvja sienas, kas izraisa plaušu sabrukt. Tas ietekmē pieaugušos ar cistisko fibrozi biežāk nekā bērni; Paplašināšanās labajā pusē no sirds. Laika gaitā, tas var izraisīt sirds mazspēju un nāvi; Palielināts spiediens plaušās (plaušu hipertensija). Artērijas plaušās šaurs (savilkt) Atbildot uz pavājinātu skābekļa plūsmu starp plaušu un asins šūnām. Sirds ir sūknis grūtāk pārvietoties asinis pa asinsvadiem, kas palielina spiedienu plaušās; Paplašinātā, bojātas Airways (bronhektāzes), kas var izraisīt infekciju.