Kā es varu pieradināt manu frizzy mati

Atbilde b; Louise Chang, MD

Internists, Medicīnas Eksper; Medical redaktors,

Jūs mīlēt savu viļņaini mati, bet frizzy, lido-aways jums, kad jūs tīriet šos cirtas? Ne tik daudz. Par laimi, ir veidi, kā pieradināt sprogas. Jums vienkārši ir, lai dotu tai nelielu piepūli. Šeit ir daži ātri padomi, lai saglabātu jūsu matu sprogas-free.

Nelietojiet suka mitriem matiem. Suku ne tikai traucē jūsu matu kutikulu, tā var arī stiept matus, izraisot bojājumus. Tā vietā, Connie Eeyerlin, stilists pie Dionīsijs Salons Eugene, Ore., Liecina dvieļu žāvēšanas matus pēc dušas. Tad maigi suka, ķemme, vai pirkstu, ķemme, kad sauss, pievienojot tikai pieskārienu vēlamo kondicioniera vai anti-ieveidošanai produktu.

Vai nav pārāk process matus. Relaxers un taisnotāji var padarīt matus trausls un radīt lūzumu, saka Carolyn Jacob, MD, Chicago dermatologs. Tā vietā, meklēt kondicionieris olbaltumvielu ievadīts, lai palīdzētu jums pārvaldīt sprogas, un padarīt to spīdumu, too. Jūs varētu arī mēģināt sprogas pomades vai eļļas, piemēram, Marokas eļļa, lai palīdzētu “nomierināties ārējā slāņa matiņiem” un padarīt to lietusmētelis, viņa saka.

Stop “cooking” jūsu cirtas. “Jebkas, kas varētu veidot pūslīšus ādu nejūtas tik liels par jūsu matiem, vai nu,” raksta Teri LaFlesh, autors cirtaini Like Me. Lai samazinātu sprogas, LaFlesh iesaka izvairīties dzīvoklis gludekļi, matu gludekļi, un ierobežojot siltuma avotus, lai trieciens žāvētājs ar difuzoru.

Put mitruma atpakaļ jūsu krēpes. Frizzy mati mēdz būt sausāka, tāpēc jums ir nepieciešams, lai mitrumu tajā. Izmantojiet kondicionieris, dabisko eļļu, piemēram, Marokas eļļa, vai ieveidošanai krēmu, saka Deniss Baker, stiliste un īpašnieks Baker Lanier salons un Day Spa Atlantā. Viņš saka, dabiskās eļļas ir labāk nekā sintētiskās jo tie iesūcas matos, bet sintētiskie silīcija moisturizers gulēja virsū matiem, padarot to, šķiet netīrs.

Iet alkohola-free. Jo alkohols var izžūt matus ārā, nosakot jums izveidota sprogas, meklēt alkohola bez produktiem. Tas var nozīmēt, pārejot uz salons kvalitātes šampūni, kondicionieri un matu lakās, saka stiliste Eeyerlin. “Salon kvalitātes produktiem nav tik ilgi, uz plaukta, lai tie nesatur tik daudz kodīgas sastāvdaļas – piemēram, alkohola -. Kā lielveikals un narkotiku veikalu produkti darīt”

AVOTI

Carolyn Jacob, MD, dermatologs, Chicago Cosmetic Surgery un dermatoloģijā.

Connie Eeyerlin, matu stilists, Dionīsijs Salons, Eugene, Ore.

Dennis Baker, stiliste / īpašnieks, Baker Lanier Salons un Day Spa, Atlanta.

LaFlesh, T. Curly Like Me. John Wiley & Sons, Inc. 2010.