likopēns

efektivitātes vērtējums

Ooo … Pozitīvie klīnisko pētījumu

drošība vērtējums

Likopēns ir kopējā karotinoīdu savienojums atrodami augļos, dārzeņos un zaļie augi, kas ir atbildīga par sarkano krāsu tomātiem. Citi avoti ir aprikožu, dzērveņu, vīnogas, rozā greipfrūtu, gvajaves, papaija, persiki, un arbūzs.

Antioksidantu aktivitāte likopēna un tās izmantošanu vēža profilaksē un sirds un asinsvadu slimības ir plaši dokumentēta.

Likopēns ievada tīru savienojums ir pētīts klīniskos pētījumos pie devām 13 līdz 75 mg / dienā. Likopēns galvenokārt ir pieejams kapsulu un softgel formā, ar dozēšanas vadlīnijas no ražotājiem, sākot no 10 līdz 30 mg divas reizes dienā ēšanas laikā. Likopēns ir arī iekļauts multivitamīnu un multi-minerālu izstrādājumu.

Izvairieties ja paaugstināta jutība pret likopēna vai kādu no tās pārtikas avotiem, īpaši tomātiem. Tomātu produkti ir skābs un var kairināt kuņģa čūlas.

Informācija par drošību un efektivitāti grūtniecības un zīdīšanas trūkst. No likopēna daudzums pārtikā tiek pieņemts, lai būtu droši. Tomātu patēriņš palielina likopēns koncentrāciju mātes pienā un plazmā krūti barojošām sievietēm ir.

Likopēns mijiedarbojas ar dažiem vēža ķīmijterapijas līdzekļiem, kā arī ar ciprofloksacīnu un olestra.

Vispār, tomātu un piena produkti un likopēns piedevas parasti labi panes. Zinātniskajā literatūrā dokumenti dažas GI sūdzības, piemēram, caureja, dispepsija, gāzes, slikta dūša un vemšana. Viens pētījums dokumentētu vēža saistītu asiņošana pacientam uzņemoties likopēnu, lai gan, vai to izraisīja likopēnu bija neskaidrs.

Nav toksiska iedarbība tika novērota žurkām ar likopēnu 2 g / kg / dienā 28 dienas, kuru uzņemšana līdzīgs apmēram 200 mg likopēna uz kilogramu ķermeņa svara dienā cilvēkiem. Vēl toksicitātes pētījums 13 nedēļas radīts līdzīgus rezultātus.

Atsauces