macitentan (orāli) piesardzības pasākumi

Ir ļoti svarīgi, lai ārsts pārbaudīt savu progresu regulāri vizītēs, lai pārliecinātos, šīs zāles darbojas pareizi un lai pārbaudītu nevēlamas sekas. Asins analīzes var būt vajadzīgi, lai pārbaudītu, nevēlamas ietekmes.

šo zāļu lietošana grūtniecības laikā var izraisīt ļoti nopietnus iedzimtus defektus. Izmantot divu veidu efektīvas dzimstības kontroli, lai saglabātu no grūtniecības iestāšanās, kamēr jūs lietojat šīs zāles (pat tad, ja zāles ir īslaicīgi apturēta), un vismaz 1 mēnesi pēc tam, kad Jūs pārtraucat zāles. Visefektīvākie formas dzimstības kontroles ir hormonu pretapaugļošanās tabletes, plāksteri, shots, maksts gredzeni, vai implanti, vai vazektomija (vīriešiem). Viens no šiem kontracepcijas veidiem ir jāapvieno ar prezervatīvu, diafragmu, vai dzemdes kakla vāciņu. Ja sieviete ir bijusi olvadu asinsvadu nosiešanas vai ir IUS, viņai nav nepieciešams izmantot otru formu dzimstības kontroli. Ja jūs domājat, ka esat iestājas grūtniecība šo zāļu lietošanas, pastāstiet par to savam ārstam.

Ja jūs esat sieviete, kam var iestāties grūtniecība, jums jābūt negatīvam grūtniecības testam pirms jums tiks atļauts lietot šīs zāles. Jums būs arī obligāti jābūt grūtniecības tests katru mēnesi ārstēšanas laikā. Ja esat izlaidis periodu, kamēr jūs lietojat šīs zāles, pastāstiet par to savam ārstam.

Konsultējieties ar savu ārstu uzreiz, ja jūs sākat ir slikta dūša, vemšana, drudzis, tumšs urīns vai gaiši izkārnījumi, zaudējumu apetīte, sāpes jūsu augšējā kuņģa, vai dzeltenas acis vai ādu. Tie varētu būt pazīmes aknu bojājumu.

Plaušu tūska var rasties ar šīm zālēm. Konsultējieties ar savu ārstu uzreiz, ja Jums ir sāpes krūtīs, grūti, ātra vai skaļš elpošana, dažreiz ar sēkšana, zilām lūpām un nagiem, bāla āda, pastiprināta svīšana, klepus, kas dažkārt rada rozā putojošs krēpas, vai elpas trūkums.

Šīs zāles var samazināt summu par spermas vīrieši un ietekmēt to spēju radīt bērnus. Ja jūs plānojat ir bērni, konsultējieties ar savu ārstu pirms šo zāļu lietošanas.

Nelietojiet citas zāles, ja vien tie ir jāapspriež ar savu ārstu. Tas ietver recepšu vai nonprescription (pār-the-counter [ārpusbiržas]) zāļu un augu vai vitamīna piedevas.