MECKEL s diverticulum guide – cēloņi, simptomi un ārstēšanas iespējām

Kas tas ir?

MECKEL s diverticulum ir mazs maisiņš sienā apakšējā tievo zarnu. Maisiņš ir iedzimta (klāt dzimšanas brīdī) anomālija, kas skar aptuveni 2% iedzīvotāju. Maisiņš vai diverticulum, šķiet, ir atliekas audu no attīstības gremošanas sistēmu. Tas audi parasti tiek novērsta pirms dzimšanas. Ja tas satur kuņģa (kuņģa) audiem, tas ir vairāk var izraisīt asiņošanu .; simptomi; Lielākā daļa cilvēku ar MECKEL s diverticulum nav pieredzes nekādus simptomus. Simptomi var rasties tikai tad, ja diverticulum asiņošana, kļūst inficēti vai rada šķēršļus. Šie simptomi parasti parādās dažu pirmo dzīves gadu laikā, lai gan tie var neparādīties līdz pieauguša cilvēka vecumam. Asiņošana, pat ja smagi, parasti ir nesāpīga. Infekcija un nosprostošanās var izraisīt vieglu līdz smagu vēdera sāpes un diskomfortu. Pazīmes un simptomi var ietvert; Passage asins ar vai bez izkārnījumi; Asinis izkārnījumos, nu redzams vai nosakāms tikai ar testu; Vieglas līdz smagas sāpes vēderā; Dzelzs deficīta anēmija un tās pavadošie simptomi (bālums un nogurums)

simptomi

Lielākā daļa cilvēku ar MECKEL s diverticulum nav pieredzes nekādus simptomus. Simptomi var rasties tikai tad, ja diverticulum asiņošana, kļūst inficēti vai rada šķēršļus. Šie simptomi parasti parādās dažu pirmo dzīves gadu laikā, lai gan tie var neparādīties līdz pieauguša cilvēka vecumam. Asiņošana, pat ja smagi, parasti ir nesāpīga. Infekcija un nosprostošanās var izraisīt vieglu līdz smagu vēdera sāpes un diskomfortu. Pazīmes un simptomi var ietvert; Passage asins ar vai bez izkārnījumi; Asinis izkārnījumos, nu redzams vai nosakāms tikai ar testu; Vieglas līdz smagas sāpes vēderā; Dzelzs deficīta anēmija un tās pavadošie simptomi (bālums un nogurums)

diagnoze

A MECKEL s diverticulum var būt grūti diagnosticēt, jo tas neparādās uz standarta testu zarnu asiņošana vai bloķēšanu. Tās simptomi var imitēt citu apstākļu, piemēram, apendicīts vai žultspūšļa slimību. Viens no labākajiem veidiem, lai apstiprinātu klātbūtni MECKEL s diverticulum ir ar speciālu kodolenerģijas zāles skenēšanu, kurā neliela deva radioaktīvo krāsu injicē asinsritē. Krāsvielas sakrājas kuņģa audu, tāpēc diverticulum parādās uz skenēšanas, ja kuņģa audu ir klāt. X-stari parasti rāda, ja zarnas ir bloķēts. Tomēr, rentgenstariem parasti nevar identificēt MECKEL ir diverticulum kā cēlonis.

Cik ilgi tas notiek?

A MECKEL s diverticulum paliek uz mūžu, ja vien tas tiek noņemts ķirurģiski.

Kā novērst šo veselības stāvokli

Nav tā, lai novērstu MECKEL s diverticulum veidošanos augļa attīstības laikā.

Kā, lai ārstētu šo veselības stāvokli

Lielākā daļa cilvēku ar MECKEL s diverticulum nav pat zināt, viņi ir to, un nav nepieciešama ārstēšana. Ja rodas problēmas, ārstēšana ir atkarīga no to veida un smaguma. Infekcijas ārstē ar antibiotikām. Asins pārliešana var būt nepieciešamas plašas asiņošanas. var būt nepieciešama dzelzs aizstāšana labot anēmiju. Zarnu atpūta, kurā pacients nav atļauts ēst, dzert vai lietot tabletes, un saņem uzturu un šķidrumu intravenozi (caur vēnā), dažreiz nepieciešams, ja ir nosprostojums. Galu galā, diverticulum rada problēmas var būt nepieciešams izņemt ķirurģiski.

Kad apmeklēt ārstu

Meklējiet neatliekamo medicīnisko palīdzību, ja jums ir kāds no simptomiem problemātiska MECKEL s diverticulum, piemēram, pagājušo asinis no taisnās zarnas vai asiņaini izkārnījumi. Ja Jums ir sāpes vēderā vai reiboni, jums vajadzētu zvanīt ārstam, lai noteiktu, vai jums ir nepieciešams novērtējums uzreiz.

prognoze

Ar operācijas, pilna apjoma atgūšana var sagaidīt.