melanomas simptomi

Melanoma, visnopietnākais veida ādas vēzi, attīstās šūnās (melanocītu), kas izdala melanīnu – pigmentu, kas dod jūsu ādai savu krāsu. Melanoma var arī veidot acīs un, retos gadījumos, iekšējos orgānos, piemēram, jūsu zarnas.

Precīzs iemesls visu melanomām nav skaidrs, bet iedarbība ultravioleto (UV) starojums no saules gaismas vai sauļošanās lampas un gultas palielina risku saslimt ar melanomu. Jūsu pakļaušanu UV starojuma ierobežošanai var palīdzēt samazināt savu risku melanomas.

Izmaiņas esošajā molu; Jaunas pigmentētu vai neparastu-meklē izaugsmes attīstība uz ādas

Normal molu

Par melanomas risks, šķiet, pieaug cilvēkiem zem 40, jo īpaši sievietēm. Zinot brīdinājuma pazīmes ādas vēzi var palīdzēt nodrošināt, ka vēža izmaiņas tiek konstatētas un apstrādāti pirms vēzis ir izplatījies. Melanoma var veiksmīgi ārstēt, ja tas ir konstatēts agri.

Neparasti dzimumzīmes, kas var liecināt melanomu

Melanomām var attīstīties jebkurā vietā uz ķermeņa. Tie visbiežāk izstrādā jomās, kas ir bijusi saskare ar sauli, piemēram, muguras, kājām, rokām un sejas.

slēptās melanomas

Melanomām var notikt arī jomās, kas nesaņem daudz saules iedarbības, piemēram, jūsu pēdām, delnu un nagu gultas. Šīs slēptās melanomām ir biežāk cilvēki ar tumšāku ādas.

Kad apmeklēt ārstu

Pirmie melanomas pazīmes un simptomi bieži vien ir

Melanoma ne vienmēr sākas kā molu. Tas var notikt arī uz citādi normālas-parādās ādas.

Normal molu parasti vienota krāsa – piemēram, iedegums, brūnu vai melnu – ar atšķirīgu robežu atdala dzimumzīmi no jūsu apkārtējo ādu. Viņi ovāla vai apaļa, un parasti ir mazāka nekā 1/4 collu (apmēram 6 mm) diametrā – lieluma zīmuļa dzēšgumiju.

Lielākā daļa cilvēku ir starp 10 un 45 molu. Daudzas no tām attīstīties pēc 50 gadu vecuma, lai gan dzimumzīmes var mainīties izskats laika gaitā – daži pat var izzust līdz ar vecumu.

Ko jūs varat darīt

Lai palīdzētu jums noteikt pazīmes neparastu dzimumzīmes, kas var liecināt melanomām vai citas ādas vēža, domā par burtiem ABCDE

Ādas vēža skrīningu

diagnostikai melanoma

Vēža (ļaundabīgas) molu ievērojami atšķiras pēc izskata. Daži var parādīt visas izmaiņas, kas uzskaitīti iepriekš, bet citi var būt tikai viens vai divi neparastas īpašības.

Melanomām var arī attīstīties jomās jūsu ķermeņa, kas ir maz vai nav saulē, piemēram, telpā starp jūsu pirkstiem un uz plaukstām, pēdām, galvas vai dzimumorgāniem. Tie ir dažreiz sauc par slēptās melanomām, jo ​​tie notiek vietās, lielākā daļa cilvēku nedomā pārbaudīt. Kad melanoma rodas cilvēkiem ar tumšāku ādas, tas ir vairāk varētu būt slēptā zonā.

Slēptās melanomas ietver

Veikt iecelšanu ar ārstu, ja pamanāt kādas ādas izmaiņas, kas šķiet neparasts.

Melanoma notiek tad, kad kaut kas noiet greizi ar melanīnu ražot šūnu (melanocītu), kas dod krāsu uz ādas.

Parasti ādas šūnas attīstīties kontrolēti un sakārtotu veidā – veselīgas jaunās šūnas push vecākās šūnas uz ādas virsmas, kur tie iet bojā, un galu galā nokrist. Bet, kad dažas šūnas attīstīt DNS bojājumus, jaunās šūnas var sākt augt ārpus kontroles un var galu galā veido masu vēža šūnas.

Tikai to, kas bojā DNS ādas šūnās un kā tas noved pie melanomu nav skaidrs. Tas ir iespējams, ka no faktoriem, tostarp vides un ģenētisko faktoru kombinācija, izraisa melanomu. Still, ārsti uzskata pakļautība ultravioleto (UV) starojums no saules un no sauļošanās lampas un gultas ir cēlonis melanomu.

UV gaisma neizraisa visas melanomām, jo ​​īpaši tiem, kas notiek vietās uz ķermeņa, kas nesaņem saules gaismas iedarbības. Tas norāda, ka citi faktori var veicināt savu risku melanomas.

Faktori, kas var palielināt savu risku melanomas ietver

Melanoma posmi

Sāciet ar redzot savu ģimenes ārstu vai ģimenes ārstu, ja pamanāt kādu ādas izmaiņas, ka bažas jums. Atkarībā no situācijas un rezultātiem jebkuru testu, jūs var nodot pie ārsta, kurš specializējas ādas slimību (dermatologs), vai pie ārsta, kurš specializējas vēža ārstēšanā (onkologa).

Tāpēc, ka tikšanās var būt īss, un tāpēc, ka bieži vien ir daudz zemes, lai segtu, tā ir laba ideja, lai būtu labi sagatavotas Jūsu iecelšanu. Lūk, daži informāciju, kas palīdzēs Jums sagatavoties un zināt, ko gaidīt no sava ārsta.

Savu laiku ar savu ārstu, ir ierobežota, tāpēc gatavo jautājumu sarakstu var palīdzēt jums veikt lielāko daļu sava laika kopā. Sarakstu jūsu jautājumiem no svarīgākajām vismazāk svarīgs, ja ir iztecējis laiks. Melanomas, daži pamatjautājumi, lai vaicājiet ārstam ir

Papildus jautājumiem, ka jūs esat gatavs jautājiet savam ārstam, nekautrējieties uzdot citus jautājumus laikā jūsu iecelšanu.

Jautājiet ārstam, vai jums būtu jāapsver periodisku pārbaudi ādas vēža. Jūs un Jūsu ārsts var apsvērt skrīninga iespējas, piemēram,

Dažas medicīnas organizācijas iesaka periodiski ādas eksāmeniem ārsts un par savu. Citi neiesakām ādas vēža skrīninga izmeklējumus, jo tas nav skaidrs, vai skrīnings glābj dzīvības. Tā vietā, konstatējot neparastu mola var novest pie biopsijas, kas, ja dzimumzīme ir konstatēts, nav vēža, varētu novest pie nevajadzīgas sāpes, trauksme un izmaksas. Konsultējieties ar savu ārstu par to, ko skrīnings ir piemērots tieši jums, balstoties uz savu risku saslimt ar ādas vēzi.

Dažreiz vēzi var noteikt, vienkārši apskatot jūsu ādu, bet vienīgais veids, kā precīzi diagnosticēt melanomu ir ar biopsiju. Šajā procedūrā, visu vai daļu no aizdomīgu mola vai izaugsme ir noņemta, un patologs analizē paraugu.

Biopsijas procedūras izmanto, lai diagnosticētu melanomu iekļaut

A ir par asimetriskās formas. Meklējiet molu ar neregulāru formu, piemēram, divas ļoti dažādas vērstu daļās;. B ir neregulāras robežas. Meklējiet molu ar neregulāra, robots vai robotu robežas – raksturojums melanomām;. C ir izmaiņas krāsu. Meklējiet izaugumiem, kas ir daudz krāsas vai nevienmērīgu sadalījumu krāsā;. D ir diametrs. Meklējiet jaunu izaugsmes mola lielāks nekā 1/4 collu (apmēram 6 milimetri) .; E ir attīstās. Meklējiet mainās laika gaitā, piemēram, molu, kas aug izmēra vai kas maina krāsu vai formu. Dzimumzīmes var arī attīstīties, lai attīstītu jaunas pazīmes un simptomi, piemēram, jaunu niezi vai asiņošana.

Melanoma zem naga. Acral-lentiginous melanoma ir reta melanomas, kas var notikt ar nagu vai toenail. To var atrast arī uz plaukstām vai pēdām. Tas ir vairāk izplatīta melnādainie un citiem cilvēkiem ar tumšāku ādas pigmenta;. Melanoma mutē, gremošanas trakta, urīnceļu vai maksts. Gļotādas melanoma attīstās gļotādas, kas klāj deguna, mutes, barības vada, anālo atveri, urīnceļu un maksts. Gļotādas melanomām ir īpaši grūti atklāt, jo tās var viegli sajaukt ar citām daudz kopīgiem nosacījumiem;. Melanoma acī. Acs melanoma, ko sauc arī acs melanoma, visbiežāk notiek uvea – slānis zem balta acs (sklēras). Acu melanoma var izraisīt redzes izmaiņas un to var diagnosticēt acu eksāmenu laikā.

Gaiša āda. Ņemot mazāk pigmentu (melanīna) savā ādā nozīmē, jums ir mazāk aizsardzību pret kaitīgo ultravioleto starojumu. Ja Jums ir gaiši vai rudi mati, gaišām acīm, un izraibināt vai iedegums viegli, jūs, visticamāk, lai attīstītu melanomas nekā kāds ar tumšāku toni. Bet melanoma var attīstīties cilvēkiem ar tumšāku complexions, tostarp Hispanics un melnās;. Vēsturi apdegumiem. Viena vai smagākas, čūlas saules apdegumus var palielināt savu risku melanomas;. Pārmērīgs ultravioletais (UV) gaismas iedarbības. Pakļaušana UV starojuma, kas nāk no saules un no miecvielu gaismas un gultas, var palielināt risku saslimt ar ādas vēzi, tostarp melanoma;. Dzīves tuvāk ekvatoram vai augstākā augstumā. Cilvēki, kas dzīvo tuvāk zemes ekvatora, kur saules stari ir tiešāka, piedzīvot lielākas summas UV starojumu nekā darīt tiem, kas dzīvo augstākās platuma grādos. Turklāt, ja jūs dzīvojat augstā augstumā, jūs pakļauti vairāk UV starojumu;. Ņemot daudz dzimumzīmes vai neparastas dzimumzīmes. Kam ir vairāk nekā 50 parastus dzimumzīmes uz ķermeņa liecina par paaugstinātu risku melanomas. Arī ar neparastu veidu mola palielina risku melanomas. Pazīstams medicīniski kā displastisku nevi, tie mēdz būt lielāki nekā parastajām dzimumzīmēm un ir neregulāras robežas un maisījums krāsu;. Ģimenes anamnēzē melanomu. Ja tuvs radinieks – piemēram, mātes, bērna vai brāli – ir bijusi melanoma, jums ir lielāka iespēja saslimt ar melanomu, pārāk, novājinātu imūnsistēmu.. Cilvēki ar novājinātu imūno sistēmu, piemēram, tiem, kas esam izgājuši orgānu transplantāciju, ir paaugstināts risks saslimt ar ādas vēzi.

No ādas biopsijas procedūra jums jāiziet būs atkarīgs no jūsu situāciju. Ārsti izvēlas izmantot perforators biopsija vai excisional biopsiju, lai noņemtu visu izaugsmi, kad vien iespējams. Incisional biopsija var izmantot, ja citas metodes nav viegli pabeigt, piemēram, ja aizdomīga dzimumzīme ir ļoti liels.

Ja saņemat diagnozi melanomas, nākamais solis ir noteikt, cik lielā mērā (posms) no vēža. Lai piešķirtu posmu jūsu melanomu, Jūsu ārsts

Redzēt, ja melanoma ir izplatījies. Lai noteiktu, vai jūsu melanoma ir izplatījies uz tuvējo limfmezgli, jūsu ķirurgs var ieteikt procedūru, kas pazīstama kā sargs mezglu biopsiju.

kontroldzīvnieks mezgla biopsija laikā, krāsvielu tiek iesmidzināta šajā teritorijā, kur jūsu melanoma tika noņemts. Krāsvielas plūst uz tuvējo limfmezgli. Pirmie limfmezgli sākt krāsu izņem un pārbaudīts vēža šūnām. Ja šie pirmie limfmezgli (sargs limfmezgli) ir vēzis-free, tur ir laba iespēja, ka melanoma nav izplatījusies ārpus zonas, kurā tā pirmo reizi tika atklāts.

Vēzis joprojām var atkārtoties vai izplatīšanās, pat ja kontroldzīvniekus limfmezgli ir bez vēža.

Citi faktori var iedziļināties nosakot agresivitāti no melanomas, tostarp, vai āda pār jomā ir izveidojusi atvērtu pušums un cik dalot vēža šūnas tiek konstatētas, meklējot zem mikroskopa.

Melanoma ir iestudētas, izmantojot romiešu ciparus I līdz IV. A i posms melanoma ir maza un ir ļoti veiksmīgs ārstēšanas kursu. Bet jo lielāks skaitlis, jo zemāka izredzes pilnīgu atveseļošanos. Ar IV stadijā, vēzis ir izplatījies ārpus jūsu ādu uz citiem orgāniem, piemēram, plaušām vai aknas.

Labākā ārstēšana jums atkarīgs no lieluma un stadijā vēzi, jūsu vispārējo veselību, un savu personīgo p.

Ārstēšana agrīnā stadijā melanomām parasti ietver operācijas, lai noņemtu melanomu. Ļoti plānas melanoma var noņemt tikai ar biopsijas laikā un nav nepieciešama papildu apstrāde. Pretējā gadījumā, jūsu ķirurgs noņems vēzi, kā arī robežu normālai ādai un slāni audu zem ādas. Cilvēkiem ar agrīnās stadijas melanomām, tas var būt vienīgais aprūpi.

Ja melanoma ir izplatījies ārpus ādā, ārstēšanas iespējas var ietvert

Ķīmijterapija. Ķīmijterapija izmanto zāles, lai iznīcinātu vēža šūnas. Ķīmijterapija var ievadīt intravenozi, tablešu veidā vai abus, lai tā ceļo visā organismā.

Ķīmijterapija var lietot arī vēnā jūsu rokas vai kājas kādā procedūrā ar nosaukumu izolētas ekstremitāšu perfūzijas. Šīs procedūras laikā, asinis jūsu rokas vai kājas nav atļauts ceļot uz citām jomām, ķermeņa uz īsu laiku, lai ķīmijterapiju narkotikas doties tieši uz teritoriju ap melanomas un neietekmē citas ķermeņa daļas.

Bioloģiskā terapija. Bioloģiskā terapija palielina jūsu imūno sistēmu, lai palīdzētu organismam cīnīties ar vēzi. Šīs apstrādes ir izgatavotas no vielām, ko iestāde vai līdzīgām vielām, kas ražotas laboratorijā. Blakusparādības no šiem apstrādes veidiem ir līdzīgi tiem, ar gripu, tostarp drebuļi, nogurums, drudzis, galvassāpes un muskuļu sāpes.

Bioloģiskie terapiju izmanto, lai ārstētu melanomu iekļaut interferona un interleikīna-2, ipilimumab (Yervoy), nivolumab (Opdivo) un pembrolizumab (Keytruda).

Mērķtiecīga terapija. Mērķtiecīga terapiju izmanto medikamentus, kas paredzēti, lai pievērstos konkrētām neaizsargātību vēža šūnas. Blakusparādības mērķtiecīgu terapiju atšķiras, bet mēdz ietvert ādas problēmas, drudzis, drebuļi un dehidratācija.

Vemurafenib (Zelboraf), dabrafenib (Tafinlar) un trametinib (Mekinist) ir vērsti terapijas zāles, ko lieto, lai ārstētu progresējošu melanomu. Šīs zāles ir efektīva tikai tad, ja jūsu vēža šūnas ir noteiktu ģenētisko mutāciju. Šūnas no jūsu melanoma var pārbaudīt, lai redzētu, vai šīs zāles var jums palīdzēt.

Jūs varat samazināt savu risku melanomas un citu veidu ādas vēzi, ja jums

Izvairītos no saules vidū dienas laikā. Daudziem cilvēkiem Ziemeļamerikā, saules stari ir ciešākas starp aptuveni 10 rītā un 4 pēc Viduseiropas sarakstā āra aktivitātēm citiem dienas laikos, pat ziemā, vai tad, kad debesis ir duļķains.

Jūs absorbē UV starojuma visu gadu, un mākoņi piedāvā nelielu aizsardzību no kaitīgo starojumu. Izvairīšanās sauli pie spēcīgākais palīdz izvairīties no saules apdegumus un suntans, kas izraisa ādas bojājumus un palielinātu risku saslimt ar ādas vēzi. Saulē uzkrātais laika gaitā arī var izraisīt ādas vēzi.

Valkāt aizsargapģērbu gadu. Saulessargi nav izfiltrēt visu kaitīgo UV starojumu, jo īpaši starojumu, kas var izraisīt melanomu. Bet tie spēlē galveno lomu vispārējā saules aizsardzības programmā.

Izmantojiet plaša spektra saules aizsargkrēmu ar SPF vismaz 15. Uzklājiet saules dāsni, un atkārtoti ik pēc divām stundām – vai biežāk, ja jūs peldēšana vai svīšanas. American Academy of Dermatology iesaka izmantot plaša spektra, ūdens izturīgs saules aizsargkrēmu ar SPF vismaz 30.

Valkāt aizsargapģērbu. Saulessargi nenodrošina pilnīgu aizsardzību no UV stariem. Tātad segtu jūsu ādu ar tumšu, cieši austs apģērbu, kas nosedz rokas un kājas un plašu brimmed cepuri, kas nodrošina lielāku aizsardzību nekā beisbola cepure vai vizieris dara.

Daži uzņēmumi arī pārdot photoprotective apģērbu. Dermatologs var ieteikt atbilstošu zīmolu.

Neaizmirstiet saulesbrilles. Meklēt tiem, kas bloķē abus UV starojuma veidi – UVA un UVB stariem.

Iepazīties ar ādu, lai jūs pamanīsiet izmaiņas. Pārbaudīt savu ādu regulāri jaunas ādas veidojumu vai izmaiņas esošajos dzimumzīmēm, vasaras raibumi, izciļņiem un dzimumzīmes.

Ar palīdzību spoguļiem, pārbaudiet savu seju, kaklu, ausis un galvas ādu. Pārbaudīt jūsu krūtīs un stumbru un topi un apakšmalas jūsu rokām un rokām. Pārbauda gan fasādes un atzveltnēm kājas un pēdas, tostarp zoli un telpā starp jūsu pirkstiem. Arī pārbaudīt savu ģenitāliju zonu un starp jūsu sēžamvieta.

apmeklējiet savu ārstu

Apstrādājot agrīnās stadijas melanomas

Apstrādājot melanomas, kas ir izplatījies ārpus ādu

Esi informēts par kādu iepriekš iecelšanu ierobežojumiem. Laikā, kad jūs veicat amatā, pārliecinieties, ka jautāt, ja tur ir kaut kas jums jādara iepriekš, piemēram, ierobežot savu uzturu;. Pierakstiet visus simptomus, jūs piedzīvo, tostarp tām, kas var šķist saistīts ar apstākļiem, kuros jūs plānots iecelšanu;. Izveidojiet sarakstu ar visiem medikamentiem, vitamīniem vai papildinājumiem jūs lietoja;. Veikt ģimenes loceklim vai draugam pa. Dažreiz tas var būt grūti atcerēties visu iecelšanu laikā sniegto informāciju. Kāds, kas pavada jūs varat atcerēties kaut ko, ka jūs nokavēju vai aizmirsis;. Pierakstiet jautājumus uzdot ārstam.

Vai man ir melanoma;? Cik liela ir mana melanoma;? Cik dziļa ir mana melanoma;? Vai manu melanoma izplatīšanos ārpus ādas apvidu, kur tas pirmo reizi tika atklāts;? Kāda papildu testi man ir nepieciešams;? Kādas ir manas ārstēšanas iespējas? ; Vai jebkurš ārstēšana izārstēt manu melanomu;? Kādas ir iespējamās blakusparādības katru ārstēšanas iespēja;? Vai ir kāds ārstēšana jums liekas, ka ir labākais man?; Cik ilgi es varu pieņemt, lai lemtu par ārstēšanas iespēju;? Ja es redzu speciālists? Kāda būs šīs izmaksas, un manas apdrošināšana to;? Vai ir kādas brošūras vai citu iespieddarbu, ka es varu ņemt līdzi? Kādas mājas lapas jūs ieteiktu?; Kas noteiks, vai man vajadzētu plānot uz novērošanas vizīti?

Ādas eksāmeni apmācīts speciālists. ādas eksāmenu laikā, ārsts veic ar galvas-to-toe pārbaudi ādu;. Ādas eksāmeni jums mājās. Self-eksāmenu var palīdzēt jums uzzināt molu, vasaras raibumi un citu ādas zīmes, kas ir normāli, jums, lai jūs varētu pamanīt izmaiņas. Tas ir labākais, lai darīt stāv priekšā pilna garuma spogulis, lietojot rokas spogulis pārbaudīt grūti redzēt apgabalus. Noteikti pārbaudiet frontēs, muguras un sāniem jūsu rokām un kājām. Turklāt, pārbaudiet jūsu cirksnis, galvas ādu, nagus, jūsu pēdām un atstarpes starp jūsu pirkstiem.

Perforators biopsija. perforators biopsijas laikā, ārsts izmanto instrumentu ar apaļu asmeni. Asmens ir nospiests ādā ap aizdomīgu molu, un apaļas gabals āda tiek noņemta;. Excisional biopsiju. Šajā procedūrā, visa mols vai pieaugums noņem kopā ar nelielu robežu normālas-parādās ādas;. Incisional biopsiju. Ar incisional biopsijas, tikai visvairāk neregulāra daļa mola vai izaugsme ir veikti laboratorijas analīzēm.

Noteikt biezumu. Par melanomas biezums nosaka, rūpīgi izvērtējot melanomu zem mikroskopa un mērot to ar īpašu instrumentu (mikrometru). Par melanomas biezums palīdz ārstiem lemt par ārstēšanas plānu. Kopumā biezāka audzējs, jo nopietnāka slimība;. Redzēt, ja melanoma ir izplatījies. Lai noteiktu, vai jūsu melanoma ir izplatījies uz tuvējo limfmezgli, jūsu ķirurgs var ieteikt procedūru, kas pazīstama kā sargs mezglu biopsiju;. Kontroldzīvnieks mezgla biopsija laikā krāsvielu tiek iesmidzināta šajā teritorijā, kur jūsu melanoma tika noņemts. Krāsvielas plūst uz tuvējo limfmezgli. Pirmie limfmezgli sākt krāsu izņem un pārbaudīts vēža šūnām. Ja šie pirmie limfmezgli (sargs limfmezgli) ir vēzis-free, tur ir laba iespēja, ka melanoma nav izplatījusies ārpus zonas, kurā tā pirmo reizi tika atklāts;. Vēzis joprojām var atkārtoties vai izplatīšanās, pat tad, ja sargs limfmezgli ir bezmaksas no vēža.

Operācija, lai novērstu skarto limfmezgli. Ja melanoma ir izplatījies uz tuvējo limfmezgli, jūsu ķirurgs var noņemt skarto mezgliem. Papildu ārstēšanu pirms vai pēc operācijas arī var ieteikt;. Ķīmijterapijas. Ķīmijterapija izmanto zāles, lai iznīcinātu vēža šūnas. Ķīmijterapija var ievadīt intravenozi, tablešu veidā vai abas, lai tā ceļo visā organismā;. Ķīmijterapija var lietot arī vēnā jūsu rokas vai kājas kādā procedūrā ar nosaukumu izolētas ekstremitāšu perfūzijas. Šīs procedūras laikā, asinis jūsu rokas vai kājas nav atļauts ceļot uz citām jomām, ķermeņa uz īsu laiku, lai ķīmijterapiju narkotikas doties tieši uz teritoriju ap melanomas un neietekmē citas ķermeņa daļas. ; Staru terapija. Šī ārstēšana izmanto augstas powered enerģijas starus, piemēram, rentgena stari, lai nogalinātu vēža šūnas. Staru terapiju var ieteikt pēc operācijas, lai novērstu limfmezgli. Tas dažreiz lieto, lai palīdzētu atvieglot simptomus melanomu, kas ir izplatījies uz citu jomā no ķermeņa;. Bioloģiskā terapija. Bioloģiskā terapija palielina jūsu imūno sistēmu, lai palīdzētu organismam cīnīties ar vēzi. Šīs apstrādes ir izgatavotas no vielām, ko iestāde vai līdzīgām vielām, kas ražotas laboratorijā. Blakusparādības no šiem apstrādes veidiem ir līdzīgi tiem, ar gripu, tostarp drebuļi, nogurums, drudzis, galvassāpes un muskuļu sāpes;. Bioloģiskie terapiju izmanto, lai ārstētu melanomu iekļaut interferona un interleikīna-2, ipilimumab (Yervoy), nivolumab (Opdivo), un pembrolizumab (Keytruda) .; Mērķtiecīga terapija. Mērķtiecīga terapiju izmanto medikamentus, kas paredzēti, lai pievērstos konkrētām neaizsargātību vēža šūnas. Blakusparādības mērķtiecīgu terapiju atšķiras, bet mēdz ietvert ādas problēmas, drudzis, drebuļi un dehidratācija,. Vemurafenib (Zelboraf), dabrafenib (Tafinlar) un trametinib (Mekinist) ir mērķtiecīga terapija narkotiku lieto, lai ārstētu progresējošu melanomu. Šīs zāles ir efektīva tikai tad, ja jūsu vēža šūnas ir noteiktu ģenētisko mutāciju. Šūnas no jūsu melanoma var pārbaudīt, lai redzētu, vai šīs zāles var jums palīdzēt.

Izvairītos no saules vidū dienas laikā. Daudziem cilvēkiem Ziemeļamerikā, saules stari ir visspēcīgākie no aptuveni 10 rītā līdz 4 pm sarakstā āra aktivitātes citos dienas laikos, pat ziemā, vai tad, kad debesis ir duļķains;. Jūs absorbē UV starojums visu gadu, un mākoņi piedāvājam nelielu aizsardzību no kaitīgo starojumu. Izvairīšanās sauli pie spēcīgākais palīdz izvairīties no saules apdegumus un suntans, kas izraisa ādas bojājumus un palielinātu risku saslimt ar ādas vēzi. Saulē uzkrāto laiku arī var izraisīt ādas vēzi nekā;. Valkāt aizsargapģērbu gadu. Saulessargi nav izfiltrēt visu kaitīgo UV starojumu, jo īpaši starojumu, kas var izraisīt melanomu. Bet tie spēlē galveno lomu vispārējā saules aizsardzības programmu, izmantot plaša spektra saules aizsargkrēmu ar SPF vismaz 15. Uzklājiet saules dāsni, un atkārtoti ik pēc divām stundām – vai biežāk, ja jūs peldēšana vai svīšanas.. American Academy of Dermatology iesaka izmantot plaša spektra, ūdens izturīgs saules aizsargkrēmu ar SPF vismaz 30.; Valkāt aizsargapģērbu. Saulessargi nenodrošina pilnīgu aizsardzību no UV stariem. Tātad segtu jūsu ādu ar tumšu, cieši austs apģērbu, kas nosedz rokas un kājas un plašu brimmed cepuri, kas nodrošina lielāku aizsardzību nekā beisbola cepure vai sejsegu dara;. Daži uzņēmumi arī pārdot photoprotective apģērbu. Dermatologs var ieteikt atbilstošu zīmolu;. Neaizmirstiet saulesbrilles. Meklēt tiem, kas bloķē abus UV starojuma veidi – UVA un UVB stariem;. Izvairieties no sauļošanās lampas un gultas. Sauļošanās lampas un gultas izstaro UV starus un var palielināt savu risku saslimt ar ādas vēzi;. Iepazīties ar ādu, lai jūs pamanīsiet izmaiņas. Pārbaudīt savu ādu regulāri jaunas ādas veidojumu vai izmaiņas esošajos dzimumzīmēm, vasaras raibumi, izciļņiem un dzimumzīmes;. Ar palīdzību spoguļiem, pārbaudiet savu seju, kaklu, ausis un galvas ādu. Pārbaudīt jūsu krūtīs un stumbru un topi un apakšmalas jūsu rokām un rokām. Pārbauda gan fasādes un atzveltnēm kājas un pēdas, tostarp zoli un telpā starp jūsu pirkstiem. Arī pārbaudīt savu ģenitāliju zonu un starp jūsu sēžamvieta.