melanomas testi un diagnostika

Jautājiet ārstam, vai jums būtu jāapsver periodisku pārbaudi ādas vēža. Jūs un Jūsu ārsts var apsvērt skrīninga iespējas, piemēram,

Dažas medicīnas organizācijas iesaka periodiski ādas eksāmeniem ārsts un par savu. Citi neiesakām ādas vēža skrīninga izmeklējumus, jo tas nav skaidrs, vai skrīnings glābj dzīvības. Tā vietā, konstatējot neparastu mola var novest pie biopsijas, kas, ja dzimumzīme ir konstatēts, nav vēža, varētu novest pie nevajadzīgas sāpes, trauksme un izmaksas. Konsultējieties ar savu ārstu par to, ko skrīnings ir piemērots tieši jums, balstoties uz savu risku saslimt ar ādas vēzi.

Dažreiz vēzi var noteikt, vienkārši apskatot jūsu ādu, bet vienīgais veids, kā precīzi diagnosticēt melanomu ir ar biopsiju. Šajā procedūrā, visu vai daļu no aizdomīgu mola vai izaugsme ir noņemta, un patologs analizē paraugu.

Biopsijas procedūras izmanto, lai diagnosticētu melanomu iekļaut

No ādas biopsijas procedūra jums jāiziet būs atkarīgs no jūsu situāciju. Ārsti izvēlas izmantot perforators biopsija vai excisional biopsiju, lai noņemtu visu izaugsmi, kad vien iespējams. Incisional biopsija var izmantot, ja citas metodes nav viegli pabeigt, piemēram, ja aizdomīga dzimumzīme ir ļoti liels.

Ādas vēža skrīningu

Ja saņemat diagnozi melanomas, nākamais solis ir noteikt, cik lielā mērā (posms) no vēža. Lai piešķirtu posmu jūsu melanomu, Jūsu ārsts

diagnostikai melanoma

Redzēt, ja melanoma ir izplatījies. Lai noteiktu, vai jūsu melanoma ir izplatījies uz tuvējo limfmezgli, jūsu ķirurgs var ieteikt procedūru, kas pazīstama kā sargs mezglu biopsiju.

Melanoma posmi

kontroldzīvnieks mezgla biopsija laikā, krāsvielu tiek iesmidzināta šajā teritorijā, kur jūsu melanoma tika noņemts. Krāsvielas plūst uz tuvējo limfmezgli. Pirmie limfmezgli sākt krāsu izņem un pārbaudīts vēža šūnām. Ja šie pirmie limfmezgli (sargs limfmezgli) ir vēzis-free, tur ir laba iespēja, ka melanoma nav izplatījusies ārpus zonas, kurā tā pirmo reizi tika atklāts.

Vēzis joprojām var atkārtoties vai izplatīšanās, pat ja kontroldzīvniekus limfmezgli ir bez vēža.

Citi faktori var iedziļināties nosakot agresivitāti no melanomas, tostarp, vai āda pār jomā ir izveidojusi atvērtu pušums un cik dalot vēža šūnas tiek konstatētas, meklējot zem mikroskopa.

Melanoma ir iestudētas, izmantojot romiešu ciparus I līdz IV. A i posms melanoma ir maza un ir ļoti veiksmīgs ārstēšanas kursu. Bet jo lielāks skaitlis, jo zemāka izredzes pilnīgu atveseļošanos. Ar IV stadijā, vēzis ir izplatījies ārpus jūsu ādu uz citiem orgāniem, piemēram, plaušām vai aknas.