melatonīna (N-acetil-5-methoxytryptamine) metodoloģijas

Dabas Standard® Pacientu Monogrāfija, Copyright © 2016 (). Visas tiesības aizsargātas. Commercial izplatīšana aizliegta. Šī monogrāfija ir paredzēta tikai informatīviem nolūkiem, un to nevajadzētu interpretēt kā specifisku medicīnisko palīdzību. Jums vajadzētu konsultēties ar kvalificētu veselības aprūpes pakalpojumu sniedzēju pirms lēmumu pieņemšanas par terapiju un / vai veselības stāvokli.

Melatonīns ir hormons, ko ražo smadzenēs čiekurveidīgs dziedzeris no aminoskābes triptofāna. Ražošanas un atbrīvošanu melatonīna tiek stimulēti ar tumsu un samazinājās par gaismu, kas liecina, ka melatonīna ir iesaistīts diennakts ritms (iekšējais ķermenis pulksteni) un regulēšanu dažādu ķermeņa funkcijas. Līmeņi melatonīnu asinīs ir augstākais pirms gulētiešanas.

Visbiežāk izmanto melatonīna ir palīdzēt miega. Spēcīgākais pierādījumi atbalsta izmantošanu melatonīna ir aizkavētu miega fāzes sindroms, bezmiegs bērniem un veciem cilvēkiem, jet lag, un miega problēmas, kas cilvēkiem ar uzvedības, attīstības vai garīgās attīstības traucējumiem. Vājākais pierādījumus melatonīna ir darbs maiņās miega traucējumi. Laba pierādījumus melatonīna citām vajadzībām trūkst.

Key kategorijās

Aizkavēta miega fāzes sindroms (DSP)

Jaunas zāles, kas bloķē ietekmi melatonīna tiek izstrādātas. Tie ietver BMS-214778 un luzindole, un tie var būt pielietojums dažādu traucējumu.

Turpmāk devas balstās uz zinātniskiem pētījumiem, publikācijām, tradicionālo lietošanu, vai eksperta atzinumu. Daudzi garšaugi un papildinājumi nav rūpīgi pārbaudīti, un nevar tikt pierādīta drošība un efektivitāte. Zīmoli var atšķirīgi, ar mainīgu sastāvdaļām, pat pašu zīmolu. Turpmāk devas var neattiekties uz visiem produktiem. Jums vajadzētu izlasīt produkta etiķetes, un apspriest devas ar kvalificētu veselības aprūpes pakalpojumu sniedzēju pirms terapijas uzsākšanas.

No dienas laiks, kas tiek veikti melatonīna ir svarīga. Melatonīna Ietekme diennakts ritmu (iekšējais ķermenis pulkstenis) atšķirīgi atkarībā no tā, vai tas ir pieņemts no rīta, pēcpusdienā vai agrā vakarā.

Par vecumu saistītu makulas deģenerāciju (redzes zudums ar vecumu), trīs miligrami melatonīna ir iekšķīgi nakts gulētiešanas uz sešiem mēnešiem.

Lai uzlabotu ķermeņa temperatūras regulējumu vecāka gadagājuma cilvēkiem, 1,5 miligrami melatonīna ir iekšķīgi nakts uz divām nedēļām.

Bezmiegs (bērni)

Alcheimera slimības vai izziņas samazināšanās, melatonīna ir iekšķīgi devās 1-10 mg dienā 10 dienām līdz 35 mēnešiem.

Bezmiegs (gados vecākiem cilvēkiem)

Iekaisuma melatonīna ir iekšķīgi devās 10 miligrami nakts sešus mēnešus vai pieciem miligramiem naktī pirms un vienu stundu pirms operācijas.

Jet lag

Astmas, trīs miligrami melatonīna ir iekšķīgi četras nedēļas.

Miega traucējumi (cilvēki ar uzvedības, attīstības un garīgi traucējumi)

Miega uzlabošanu veseliem cilvēkiem

Ar vecumu saistītu makulas deģenerācija (redzes zudums ar vecumu)

Par izstāšanos no benzodiazepīnu (antianxiety aģentiem), devas 1-5 mg ir iekšķīgi katru dienu no vairākām nedēļām līdz vienam gadam.

Novecošanās (ķermeņa temperatūras regulēšana)

Vēzi, melatonīna ir iekšķīgi devās 1-40 mg dienā, ar 20 miligrami ir visizplatītākais, vairākas nedēļas, lai mēnešiem. Melatonīns ir uz ādas.

Alcheimera slimība / kognitīvo spēju samazināšanās

Hroniska noguruma sindroms, pieci miligrami melatonīna ir iekšķīgi piecas stundas pirms gulētiešanas trīs mēnešus.

Pretiekaisuma

HOPS (hroniska plaušu slimība, kas izraisa elpošanas grūtības), trīs miligrami melatonīna ir iekšķīgi nakts divas stundas pirms gulētiešanas trīs mēnešus.

Par diennakts ritms miega traucējumiem cilvēkiem ar un bez redzes problēmām, melatonīna ir iekšķīgi kā vienu devu 0,5-5 mg pirms gulētiešanas vai kā dienas deva 1-3 mēnešus.

Par nokavētiem miega fāzes sindroma, melatonīna ir iekšķīgi devās 0.3-6 miligramiem, ar pieciem miligrami ir visizplatītākais, katru dienu pirms miega divas nedēļas līdz trim mēnešiem.

Par delīrijs, 0,5 miligrami melatonīna ir iekšķīgi nakts līdz 14 dienām.

Depresijas, seši miligrami lēnas iedarbības melatonīna ir iekšķīgi pirms naktsmiera četras nedēļas.

Treniņam sniegumu, 5-6 miligrami melatonīna ir iekšķīgi vienu stundu pirms treniņa vai pirms gulētiešanas.

Par auglību, trīs miligrami melatonīna ir iekšķīgi nakts no trešā līdz piektajam datumam menstruālā cikla līdz hormonu injekcijas (cilvēka horiongonadotropīna, HCG), vai dienā hormonu injekcijas.

Par fibromialģiju, 3-5 miligrami melatonīna ir iekšķīgi pirms naktsmiera četras nedēļas līdz 60 dienām.

Kuņģa un zarnu traucējumi, 3-10 miligrami melatonīna ir iekšķīgi pirms naktsmiera 2-12 nedēļas.

benzodiazepīns atsaukšana

Par galvassāpēm, 2-10 miligrami melatonīna ir iekšķīgi nakts 14 dienas līdz astoņām nedēļām.

vēža ārstēšanas

Aknu iekaisums, pieci miligrami melatonīna ir iekšķīgi divreiz dienā 12 nedēļas.

Augsta asinsspiediena, melatonīna ir iekšķīgi devās 1-5 miligrami vai nu kā vienu devu dienas laikā vai pirms gulētiešanas, vai ikdienas 1-3 mēnešus.

Par augsts holesterīna līmenis, pieci miligrami melatonīna ir iekšķīgi dienā divus mēnešus.

Bezmiegs ar veciem cilvēkiem, melatonīnu ir iekšķīgi devās 0,1-5 mg pie vai divas stundas pirms gulētiešanas, lai pat vairākus mēnešus, kā melatonīna bagāti nakts pienu vai lēnas atbrīvošanās Circadin®. Deva 0,5 miligrami ir ievietots vaiga četrām naktīm.

Jet lag, 0.1-8 miligrami melatonīna ir iekšķīgi dienā ceļojuma (tuvu mērķa gulētiešanas galamērķī), tad katru dienu vairākas dienas, kā standarta vai lēnas atbrīvošanās melatonīna (Circadin®).

Atmiņu, trīs miligrami melatonīna ir iekšķīgi pirms testēšanas.

Par menopauzes, trīs miligrami melatonīna ir iekšķīgi nakts gulētiešanas 3-6 mēnešus.

Parkinsona slimību, devu 3-50 mg ir iekšķīgi nakts pirms gulētiešanas par 2-10 nedēļas. (Lielās devās 3-6.6 gramus melatonīns ir arī iekšķīgi katru dienu, tomēr šie devas tika izmantoti vecāku 1972 pētījumā un ir vairs neizmanto.)

Par periodisku locekļu kustību traucējumiem, trīs miligrami melatonīna ir iekšķīgi nakts sešas nedēļas.

Par REM miega uzvedības traucējumi, 3-12 miligrami melatonīna ir iekšķīgi dienā četras nedēļas.

Par nemierīgo kāju sindroms, viena deva trīs miligramiem melatonīna ir iekšķīgi.

Par sarkoidoze (hroniska izplatīta iekaisums), 20 miligrami melatonīna ir iekšķīgi katru dienu uz vienu gadu, pēc tam samazinājās līdz 10 miligramiem uz otru gadu.

Par muskuļu kustību problēmas cilvēkiem ar šizofrēniju, 2-10 miligrami melatonīna ir iekšķīgi katru dienu.

Sezonas afektīvo traucējumu (VAD), divi miligrami Prolongētas melatonīna ir iekšķīgi 1-2 stundas nakts trīs nedēļas. Deva 0,5 miligramiem melatonīna ir pieņemts zem mēles sešas dienas.

Par krampjiem, devas melatonīnu iekšķīgi bija 3-10 mg dienā 2-4 nedēļām līdz trim mēnešiem.

Miega (vispārējo), devas melatonīnu iekšķīgi bija 0.3-10 miligrami.

Par miega traucējumiem cilvēkiem ar uzvedības, attīstības, vai garīgiem traucējumiem, 0,1-10 miligrami melatonīna ir iekšķīgi katru dienu līdz pat vienam gadam.

Par miega traucējumu Alcheimera slimību, 1.5-10 miligrami melatonīna ir iekšķīgi nakts uz 10 dienām līdz 35 mēnešiem, kā arī ar gaismas iedarbības vai formā kapsulas.

Par miega traucējumu tiem ar astmu, trīs miligrami melatonīna ir iekšķīgi četras nedēļas.

Hroniska noguruma sindroms

Par miega traucējumi cilvēkiem ar autismu, 0.75-10 miligrami melatonīna ir pieņemts nakts pirms gulētiešanas par divām nedēļām līdz sešiem mēnešiem.

Hroniska obstruktīva plaušu slimība

Par miega traucējumu tiem ar HOPS, trīs miligrami melatonīna ir iekšķīgi nakts.

Diennakts ritma miega traucējumi (cilvēkiem ar un bez redzes problēmām)

Par miega traucējumi cilvēkiem ar cistisko fibrozi, trīs miligrami melatonīna ir iekšķīgi nakts gulētiešanas 21 dienu.

Par miega traucējumi cilvēkiem ar depresiju, 0,5-10 miligrami melatonīna ir iekšķīgi 3-4 nedēļas, papildus regulārai terapijai.

Par miega traucējumu veseliem cilvēkiem, 0.1-80 miligrami melatonīna ir iekšķīgi, parasti nakts pirms gulētiešanas par vienu vai vairākām dienām līdz pat 26 nedēļām. Deva 50 miligramiem tika injicēts vēnā.

Par miega traucējumu cilvēkiem, kam tiek veikta hemodialīze, trīs miligrami melatonīna ir iekšķīgi sešas nedēļas.

Par miega traucējumi hospitalizēti un medicīniski slimiem cilvēkiem, 3-5.4 miligrami melatonīna ir iekšķīgi nakts.

Par miega traucējumi cilvēkiem ar attīstības traucējumiem, 0.5-9 miligrami melatonīna ir iekšķīgi uz 32-73 dienām.

Par miega traucējumi cilvēkiem ar Parkinsona slimību, 3-50 miligrami melatonīna ir iekšķīgi pirms naktsmiera 2-4 nedēļas.

Par miega traucējumiem pēc operācijas, pieci miligrami melatonīna ir iekšķīgi trīs naktis.

Par miega traucējumi cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem, 2-12 miligrami melatonīna ir iekšķīgi dienā pirms atpūšas līdz 12 nedēļām

murgi

Par miega traucējumi cilvēkiem ar traumatisku smadzeņu traumas, pieci miligrami melatonīna ir iekšķīgi vienu mēnesi.

Par miega traucējumi cilvēkiem ar bumbuļveida sklerozes kompleksu (ģenētiska slimība, kas izraisa audzēju augt smadzenēm un citiem orgāniem), pieci miligrami melatonīna ir veikti 20 minūtes pirms gulētiešanas uz divām nedēļām.

Smēķēšanai, 0,3 miligrami melatonīna ir iekšķīgi 3,5 stundas pēc nikotīna lietošanas pārtraukšanas.

Ķirurģija, 3-15 miligrami melatonīna ir iekšķīgi vai novieto zem mēles, un 0.05-0.2 miligrami uz kilogramu ir novietots zem mēles, vai nu atsevišķi, vai kopā ar citiem sedatīviem, parasti 90 minūtes pirms operācijas vai naktī pirms un 90 minūtes pirms operācijas. Nemiers vai sedācija pirms operācijas, 3-10 miligrami un / vai 0.05-0.5 miligramiem kilogramā melatonīna ir ievadīts vēnā, vai nu atsevišķi, vai kopā ar citiem nomierinošiem līdzekļiem pirms operācijas.

depresija

Diabēts (papildu terapija)

Exercise sniegumu

auglība

Fibromialģija

glaukoma

galvassāpes

Sirds slimība

Augsts asinsspiediens

augsts holesterīna līmenis

HIV / AIDS

aknu iekaisums

atmiņa

klimaktērijs

sāpes

Parkinsona slimība

Periodisku locekļu kustību traucējumi

REM miega uzvedības traucējumi

Nemierīgo kāju sindroms

Rett sindroms

Par tardīvās diskinēzijas (nekontrolējamas, atkārtotas kustības), 2-20 miligrami melatonīna ir iekšķīgi par 4-12 nedēļas.

Zvanīšana ausīs

Zemu trombocītu, 20 miligrami melatonīna ir iekšķīgi nakts uz diviem mēnešiem.

Par zvanīšana ausīs, trīs miligrami melatonīna ir iekšķīgi dienā līdz 80 dienām.

Čūlas, pieci miligrami melatonīna ir iekšķīgi divreiz dienā 21 dienas kopā ar citiem medikamentiem.

Par nakts urinācija, divi miligrami melatonīna ir iekšķīgi dienā četras nedēļas.

Par darba maiņas miega traucējumi, 1.8-10 miligrami melatonīna ir iekšķīgi līdz trīs reizes dienā līdz sešiem dienas pirms dienas miega pēc nakts maiņā.

Par ādas saules kaitējumu, melatonīna ir piemērots ādas veidā gēla (20-100 miligramus melatonīna 70% etanola, kas koncentrācija 0.05-0.5% in 0,12 mililitros želeja); 0,6 miligrami uz metru brusas no 15 minūtes pirms 240 minūtēm pēc saules iedarbības, atsevišķi vai kopā ar C un E vitamīniem; pieci procenti melatonīna etanolā, propilēnglikols, ūdens un 5.85 mikrolitri ar šķīdumiem, kas satur 1,2-5% melatonīna, atsevišķi vai kopā ar C un E vitamīniem

Ir ierobežota izpēte par melatonīna bagātinātāju bērniem, un viņu drošība nav noteikta. Melatonīns var palielināt krampju risku bērniem, ieteicams ievērot piesardzību, un lietošana melatonīna jāapspriež ar veselības aprūpes pakalpojumu sniedzēju.

Iekaisums vai elpošanas distresa sindroms jaundzimušajiem, ir dotas 10 devas melatonīna (10 miligrami uz kilogramu), ar divām stundām starp pirmajām četrām devām, četras stundas starp piekto un sesto devu, astoņas stundas starp septīto un astoto devas, un 12 stundas starp devīto un 10. devām.

Par diennakts ritma miega traucējumi bērniem ar un bez redzes problēmām, 3-12 miligrami melatonīna ir iekšķīgi katru dienu astoņas nedēļas.

Par aizkavētu miega fāzes sindroma, 3-6 miligrami melatonīna ir iekšķīgi katru dienu 10-28 dienas.

Bezmiegs, 1-5 miligrami melatonīna ir iekšķīgi reizi nakts līdz diviem mēnešiem. Devas 0.05-0.15 miligramiem kilogramā melatonīna ir iekšķīgi nakts vienu nedēļu.

Par Rett sindromu, 2.5-7.5 miligrami ir iekšķīgi vienu reizi dienā pirms gulētiešanas līdz diviem gadiem.

Par sedācija, 3-6 miligrami melatonīna ir iekšķīgi 10 minūtes pirms standarta sedāciju.

sarkoidoze

šizofrēnija

Sezonas afektīvi traucējumi (VAD)

arestu traucējumi

Ādas saules kaitējumu

miega traucējumi

smēķēšana

Kuņģa darbības traucējumi (un zarnu darbības traucējumi)

trieka

Par krampjiem, 1.5-10 miligrami melatonīna ir iekšķīgi dienā divas nedēļas līdz trim mēnešiem.

Par sepse (smaga reakcija uz infekciju), divi 10 miligramu devas, atdalītas ar vienu stundu, ir iekšķīgi 12 stundas pēc diagnozes.

Par miega traucējumi bērniem ar uzvedības, attīstības, vai garīgiem traucējumiem, 0,1-10 miligrami ir iekšķīgi dienā vienu nedēļu līdz 72 mēnešiem.

Par miega traucējumiem, 2-10 miligrami melatonīna ir iekšķīgi nakts pirms gulētiešanas četras nedēļas līdz trim mēnešiem.

Ķirurģija, 0,1-0,5 mg uz kilogramu melatonīna ir iekšķīgi 1-3 devās pirms operācijas, ar standarta pretsāpju vai anestēzijas.

Par nakts urinācija, pieci miligrami melatonīna ir iekšķīgi nakts trīs mēnešus.

Par sāpēm, viena deva 10 miligramiem kilogramā melatonīna ir injicēts vēnā.

Šie izmantošanas veidi ir pārbaudīts cilvēkiem vai dzīvniekiem. Drošība un efektivitāte ne vienmēr tikusi pierādīta. Daži no šiem nosacījumiem ir potenciāli nopietnas, un būtu jāizvērtē ar kvalificētu veselības aprūpes sniedzēju.

Šķirošana pamatojums

Turpmāk lietojumi balstās uz tradīciju vai zinātniskās teorijas. Viņi bieži nav rūpīgi pārbaudīts cilvēkiem, un ne vienmēr ir pierādīta drošība un efektivitāte. Daži no šiem nosacījumiem ir potenciāli nopietnas, un būtu jāizvērtē ar kvalificētu veselības aprūpes sniedzēju.

Piezīme: Šajā sadaļā apskatītas gan melatonīna organismā un melatonīnu no citiem avotiem, un sekas citiem līdzekļiem par melatonīna un ja tas tiek lietots ar melatonīnu. Daudzi medikamenti var samazināt dabisko melatonīna līmeni organismā. Tie ietver nesteroīdos pretiekaisuma līdzekļus (NPL, tai skaitā ibuprofēns [Motrin®, Advil®] vai naproksēnu [Naprosyn®, Aleve®]), beta blokatoru asinsspiediena zāles (ieskaitot propranololu [Inderal®], atenololu [Tenormin®] un metoprololu [Lopressor®, Toprol®]), un aģenti, kas zemāks līmenis B6 vitamīna daudzums organismā (tai skaitā dzimstības kontrole, hormonu aizstājterapiju, cilpas diurētikām, hydralazine, un teofilīns). Citi līdzekļi, kas var ietekmēt melatonīna ietver kofeīnu, diazepāmu, estradiola, somatostatīna, temazepāmu, verapamilu, un B12 vitamīnu.

Melatonīns var ietekmēt risku recēšanu. Piesardzība jāievēro cilvēkiem ar asiņošanu vai recēšanas traucējumi, un tiem, kas lietoja zāles, kas var ietekmēt asiņošana vai recēšana. var būt nepieciešama devas pielāgošana.

ķirurģija

tardīvā diskinēzija

Trombocitopēnija (zems trombocītu)

čūlas

Urinēšana (pamošanās naktī urinēt)

Darbs maiņās miega traucējumi

Tādi, pamatojoties uz tradīcijām vai teoriju

Melatonīns var ietekmēt cukura līmeni asinīs. Jāievēro piesardzība, lietojot zāles, kas arī var ietekmēt cukura līmeni asinīs. Cilvēkiem, kas lieto narkotikas diabēta iekšķīgi vai insulīnu rūpīgi jānovēro ar kvalificētu veselības aprūpes speciālistu, tostarp farmaceitam. var būt nepieciešama zāļu korekcijas.

Melatonīns var ietekmēt asinsspiedienu. Piesardzība jāievēro cilvēkiem, kas lieto narkotikas, kas ietekmē asinsspiedienu.

Melatonīns var traucēt to, kā organisms pārstrādā noteiktus medikamentus, izmantojot aknu ir citohroma P450 enzīmu sistēmu. Rezultātā līmenis šiem medikamentiem var mainīt asinīs un var izraisīt pārveidotu ietekmi vai potenciāli nopietnām blaknēm. Cilvēki, kas izmanto kādas zāles vajadzētu pārbaudīt lietošanas instrukciju un runāt ar kvalificētu veselības aprūpes speciālistu, tostarp farmaceitam, par iespējamo mijiedarbību.

Melatonīns var palielināt summu, miegainība, ko rada dažas citas zāles. Piemēri ir benzodiazepīnu piemēram lorazepāma (Ativan®) vai diazepāms (Valium®), barbiturāti, piemēram, fenobarbitāls, narkotikas, piemēram, kodeīns, daži antidepresanti, un alkoholu. Ieteicams ievērot piesardzību, vadot transportlīdzekli vai apkalpojot mehānismus.

Melatonīns arī var mijiedarboties ar AKE inhibitoriem, aģentiem garām nieres, aģenti, kas ietekmē asinsvadu platums, aģenti, kas ietekmē GABA, aģenti, kas ietekmē imūnsistēmu, aģenti, kas ietekmē nervu sistēmu, aģenti, kas kaitē aknas, aģenti, kas palielina konfiskāciju risks, aģenti, kas palielina urīna plūsmu, pārstāvji, kas aizsargā pret radiāciju, pārstāvji, kas regulē ķermeņa temperatūru, pārstāvji, kas Parkinsona slimības ārstēšanai, pārstāvji, kas pārstrādā krampju, alkohols, Alcheimera līdzekļi, anestēzijas, antiaging aģentiem, antiarthritis aģentiem, antiasthma līdzekļiem, pretvēža aģentiem, pretiekaisuma līdzekļi, antiparasite līdzekļi, antipsihotiskie līdzekļi, antiulcer aģenti, pretvīrusu, trauksme aģenti, dzimstības kontrole, kofeīns, kalcija kanālu blokatori, kas pazemina holesterīna līmeni aģenti, izziņas līdzekļi, zobu aģenti, dekstrometorfāns, ausu aģenti, epithalamin, estrogēni, izmantot sniegumu aģenti, acu aģenti, auglības aģenti, flumazenils, dzimumorgānu un urīnceļu traucējumi aģentiem, glaukoma aģenti, galvassāpes līdzekļi, sirds līdzekļi, sirds likmju regulēšanas līdzekļi, hormonālie līdzekļi, izoniazīds, litija, plaušu aģenti, magnētiskie lauki, metamfetamīnu, metoksamīna, muskuļu un skeleta aģenti , neiromuskulāro blokatori opioīdi, osteoporoze aģenti, pretsāpju, remifentanil, sevoflurānu, ādas aģenti, kuņģa aģenti, takrīns, vairogdziedzera hormoni, vakcīnas, valproiskābi un svara zudums aģentiem.

Piezīme: Šajā sadaļā apskatītas gan melatonīna organismā un melatonīnu no citiem avotiem, un sekas citiem līdzekļiem par melatonīna un ja tas tiek lietots ar melatonīnu. Daudzi medikamenti var samazināt dabisko melatonīna līmeni organismā. Tie ietver nesteroīdos pretiekaisuma līdzekļus (NPL, tai skaitā ibuprofēns [Motrin®, Advil®] vai naproksēnu [Naprosyn®, Aleve®]), beta blokatoru asinsspiediena zāles (ieskaitot propranololu [Inderal®], atenololu [Tenormin®] un metoprololu [Lopressor®, Toprol®]), un aģenti, kas zemāks līmenis B6 vitamīna daudzums organismā (tai skaitā dzimstības kontrole, hormonu aizstājterapiju, cilpas diurētikām, hydralazine, un teofilīns). Citi līdzekļi, kas var ietekmēt melatonīna ietver kofeīnu, diazepāmu, estradiola, somatostatīna, temazepāmu, verapamilu, un B12 vitamīnu.

Melatonīns var ietekmēt risku recēšanu. Piesardzība jāievēro cilvēkiem ar asiņošanu vai recēšanas traucējumi, un tiem, kas lietoja garšaugus un piedevas, kas var ietekmēt asiņošana vai recēšana. var būt nepieciešama devas pielāgošana.

Melatonīns var ietekmēt cukura līmeni asinīs. Jāievēro piesardzība, lietojot garšaugus vai uztura bagātinātājus, kas var arī ietekmēt cukura līmeni asinīs. Glikozes līmeni asinīs var būt nepieciešama uzraudzība, un devas var būt nepieciešams korekcija.

Melatonīns var ietekmēt asinsspiedienu. Piesardzība jāievēro cilvēkiem, kuri lieto garšaugus vai uztura bagātinātājus, kas ietekmē asinsspiedienu.

Melatonīns var traucēt to, kā organisms pārstrādā dažus garšaugus vai uztura bagātinātājus, izmantojot aknu ir citohroma P450 enzīmu sistēmu. Kā rezultātā, līmeņi citi augi vai papildinājumiem, var mainīt asinīs. Tā var arī izmainīt iedarbību, ka citi garšaugi vai papildinājumi, iespējams, ir uz citohroma P450 sistēmā.

Melatonīns var palielināt summu, miegainība, ko izraisa daži augi vai papildinājumiem.

Melatonīns arī var mijiedarboties ar 5-HTP, AKE inhibitori, Alcheimera Garšaugi un piedevas, anestēzijas līdzekļi, ANTIAGING garšaugus un uztura bagātinātājus, antiarthritis garšaugus un uztura bagātinātājus, antiasthma garšaugus un uztura bagātinātājus, pretvēža garšaugus un uztura bagātinātājus, antidepresanti, pretiekaisuma garšaugus un piedevas, antioksidantus, antiparasite garšaugi un papildinājumi, antipsihotiskas garšaugi un papildinājumi, antiulcer garšaugi un papildinājumi, pretvīrusu, trauksme garšaugi un papildinājumi, dzimstības kontrole, kofeīna saturošu garšaugi un papildinājumi, chasteberry, kas pazemina holesterīna līmeni garšaugi un papildinājumi, izziņas garšaugi un papildinājumi, zobārstniecības garšaugi un papildinājumi , DHEA, ausu garšaugi un papildinājumi, Echinacea, vingrinājums darbības garšaugi un papildinājumi, acu garšaugi un papildinājumi, auglības garšaugi un papildinājumi, folātu, GABA, dzimumorgānu un urīnceļu traucējumi garšaugi un papildinājumi, glaukoma garšaugi un papildinājumi, galvassāpes garšaugi un papildinājumi, sirds garšaugi un piedevas, sirdsdarbība regulēšanas garšaugus un uztura bagātinātājus, garšaugus un uztura bagātinātājus pieņemtos nierēm, garšaugus un papildinājumiem, kas ietekmē asinsvadu platums, garšaugus un uztura bagātinātājus, kas ietekmē GABA, garšaugus un uztura bagātinātājus, kas ietekmē imūnsistēmu, garšaugus un piedevas, kas ietekmē nervu sistēmas, garšaugus un piedevas, kas palielina lēkmju risku, garšaugus un uztura bagātinātājus, kas veicina urīna plūsma, garšaugus un uztura bagātinātājus, kas aizsargā pret radiāciju, garšaugus un papildinājumiem, kas regulē ķermeņa temperatūru, garšaugus un piedevas, kas Parkinsona slimības ārstēšanai, garšaugus un uztura bagātinātājus, kas pret lēkmes, hormonālās garšaugi un papildinājumi, gaismas terapija, litija, aknu garšaugi un papildinājumi, plaušu garšaugi un papildinājumi, magnētiskie lauki, meditācija, kaulu un muskuļu garšaugi un papildinājumi, mūzikas terapija, neiromuskulāro blokatoru, osteoporoze garšaugi un papildinājumi, pretsāpju, phytoestrogens, ādas garšaugi un papildinājumi , kuņģa garšaugi un papildinājumi, vairogdziedzera hormoni, un svara zudums garšaugi un papildinājumi.

Šī informācija ir balstīta uz sistemātiski pārskatot zinātniskās literatūras un tika recenzējamos un rediģēja ieguldītājiem Dabas Standard sadarbību pētniecības jomā ().

monogrāfija metodoloģija

5-metoksi-N-acetyltryptamine, 6-sulfatoxymelatonin, acetamīdu agomelatīns, aMT6s, beta-metil-6-chloromelatonin, BMS-214778, CAS 73-31-4, hipnotiska, indola, luzindol, luzindole, mel, MEL, melatonia , melatonīns, Melaxen®, melaxene, MLT, MT, N-2- (5-methoxyindol-3-etil) -acetamīds, N-acetil-5-metoxitriptamina (Spanish), N-acetil-5-methoxytryptamine, neurohormone, Ramelteon (CAS 196597-26-9, TAK-375), triptofāns.

Zīmolu nosaukumi: Accurate Release®; Appleheart Melatonin®, Circadin®; Iedvesmojoties Nature®; Mel®; melatonīna Kontrolēta Release®; Melatonīns olimpietis Labs®; Melatonīns Tablets®; Melatonīns Time Release®; Melatonīns-BioDynamax®; Melatonīns-Metabolisma Atbildes Modifier®; Melatonīns-New Hope veselība Products®; Melatonīns-Optimum Nutrition®; Melaxen®; Dabas Bounty®; Puritan s Pride®; Rozerem®, Twinlab® Melatonīns; Valdoxan®.

Kombinācija produktu piemēri: Melatonex® (vitamīns B6); Melatonīns Forte® (Piper methysticum, kavalactones, baldriāna); Melatonīns PM Complex® (vitamīns B6, B2 vitamīns, vitamīns B3); Melatonīna spray® (gamma-aminosviestskābes, piridoksāls-5 -phosphate); Super Atlikt ar Melatonin® (baldriāna saknes, apiņu, kipa, kumelītes, pasiflora).

ASV Pārtikas un zāļu pārvalde nav strikti regulēt garšaugus un uztura bagātinātājus. Nav garantijas spēka, tīrību un produktu drošību, un sekas var atšķirties. Jums vienmēr vajadzētu izlasīt produkta etiķetes. Ja Jums ir slimība, vai lietojat citas narkotikas, garšaugi, vai uztura bagātinātājus, jums vajadzētu runāt ar kvalificētu veselības aprūpes sniedzēju, pirms sākt jaunu terapiju. Konsultējieties ar veselības aprūpes pakalpojumu sniedzēju, ja Jūs novērojat blakusparādības.

Izvairieties ar zināmu alerģiju vai jutīgumu pret melatonīnu vai saistītu produktu. Melatonīns ir saistīta ar alerģisku ādas reakciju un autoimūnu hepatītu (aknu iekaisumu izraisa imūnās šūnas uzbrukt aknas).

Melatonīns ir iespējams droši, kad iekšķīgi jo parasti mācījušies devās uz laiku līdz trim mēnešiem, parasti 1-20 miligramus. Bērniem, melatonīna visticamāk droša ilgtermiņa lietošanai ieteiktās devas.

Melatonīns var izraisīt patoloģiska sirdsdarbība, agresiju, amnēzija, bedwetting (bērniem), ķermeņa sāpes, izmaiņas ķermeņa temperatūru vai aukstuma sajūta, izmaiņas holesterīna līmeni, izmaiņas imūnsistēmā, sāpes krūtīs, apjukums, samazināta spermatozoīdu skaitu, murgiem, dezorientācija , reibonis, acu bojājumi vai glaukoma (palielināts acs spiediens), nogurums vai neregulāra miega un nomoda grafiks, fogginess, halucinācijas, galvassāpes, hormonālā darbība, hiperaktivitāte, paātrināta sirdsdarbība, paaugstināts krampju risks (īpaši bērniem), iekaisums, bezmiegs, aizkaitināmība , garastāvokļa izmaiņas, muskuļu kontroles problēmas vai vājums, muskuļu un skeleta sistēmas traucējumi, murgi, nakts atmodas, slikta miega kvalitāte, psihotiski simptomi, ādas reakcijas (pietvīkums, nieze, sāpīgi mezgliņi, bālums, un izsitumi), mēnessērdzība, lēns reakcijas laiks, kuņģa vai zarnu traucējumi (ēstgribas pārmaiņas, krampjveida, caureja, barības vada iekaisums, slikta dūša, nepāra garša mutē, sāpes vēderā un vemšana), spilgts sapņi, vājums, pasliktinājusies uzvedību, un žāvāšanās.

Melatonīns var ietekmēt asinsspiedienu. Piesardzība jāievēro cilvēkiem, kuri lieto narkotikas, garšaugi, vai uztura bagātinātājus, kas ietekmē asinsspiedienu.

Melatonīns var ietekmēt cukura līmeni asinīs. Piesardzība jāievēro cilvēkiem ar diabētu vai zems cukura līmenis asinīs, un tiem kas lieto narkotikas, garšaugi, vai papildinājumiem, kas ietekmē cukura līmeni asinīs. Cukura līmenis asinīs var būt nepieciešams jāuzrauga kvalificētam veselības aprūpes speciālistam, ieskaitot farmaceitam, un var būt nepieciešama zāļu korekcijas.

Melatonīns var ietekmēt risku recēšanu. Piesardzība jāievēro cilvēkiem ar asiņošanu vai recēšanas traucējumi, un tiem, kas lietoja zāles, kas var ietekmēt asiņošanu. var būt nepieciešama devas pielāgošana.

var rasties miegainība vai sedācija. Izmantot piesardzīgi cilvēkiem, kas ir braukšanas vai darbojas smagās mašīnas (ieskaitot lidmašīnām) un tiem kas lieto depresantiem, stimulatori, vai nomierinoši līdzekļi.

Melatonīns var traucēt to, kā organisms pārstrādā noteiktus medikamentus, izmantojot aknu ir citohroma P450 enzīmu sistēmu.

Izmantot piesardzīgi cilvēkiem, kuriem ir vai draud izmaiņas hormonu līmeni, acu slimību, bieži aukstuma sajūta, dzimumorgānu vai urīnceļu traucējumi (ieskaitot bērnus ar vēsturi bedwetting), sirds slimības, hiperaktivitāte, imūnsistēmas traucējumi, iekaisuma slimībām, garīgās veselības traucējumiem , muskuļu kontroles problēmas, nervu sistēmas traucējumi, krampji, ādas slimības un kuņģa un zarnu problēmas.

Izmantot piesardzīgi cilvēkiem, kas lieto vielas, kas ietekmē imūnsistēmu, pretiekaisuma līdzekļus, vai hormonālās aģenti.

Izmantot piesardzīgi ar krūti barojošām sievietēm, jo ​​trūkst drošības informācijas.

Izvairieties no sievietēm, kas ir grūtniecības stāvoklī vai plānojat grūtniecību. Melatonīns var samazināties dzimumtieksme, palielina risku, attīstības traucējumiem, kā arī samazināt olnīcu funkciju.

Izvairieties no cilvēkiem ar zināmu alerģiju vai jutīgumu pret melatonīnu vai saistītu produktu.

Kopumā, trūkst augstas kvalitātes zinātniskos pierādījumus par izmantošanu melatonīna grūtniecības vai zīdīšanas laikā.

Izmantot piesardzīgi ar krūti barojošām sievietēm, jo ​​trūkst drošības informācijas.

Izvairieties no sievietēm, kas ir grūtniecības stāvoklī vai plānojat grūtniecību. Melatonīns var samazināties dzimumtieksme, palielina risku, attīstības traucējumiem, kā arī samazināt olnīcu funkciju.

Arushanian EB. [Salīdzinošā novērtēšana epifīžu melatonīna un benzodiazepīnu nomierinošus līdzekļus]. Eksp.Klin.Farmakol. 2012,75 (3). 35-40, Boyko Y, Ording H, un Jennum P. Miega traucējumi kritiski slimiem pacientiem ITN: cik daudz mēs zinām? Acta Anaesthesiol.Scand. 2012,56 (8). 950-958, Dijk DJ, Duffy JF, Silva EJ, et al. Amplitūdas samazināšanas un fāžu maiņa par melatonīnu, kortizola un citu diennakts ritmu pēc pakāpenisku pirms miega un gaismas iedarbību cilvēkiem. PLoS.One. 2012,7 (2):. E30037; Etain B, Dumaine A, Bellivier F, et al. Ģenētisko un funkcionālās novirzes no melatonīna biosintēzes ceļā pacientiem ar bipolāriem traucējumiem. Hum.Mol.Genet. 9-15-2012,21 (18): 4030-4037; Forbes-Robertson S, Dudley E, Vadgama P, et al.,. Diennakts traucējumi un koriģējošās iejaukšanās: efektus un intervences jet lag par sportisko maksimālo veiktspēju. Sports Med. 3-1-2012,42 (3):. 185-208; Gitto E, Aversa S, Salpietro CD, et al. Sāpes jaundzimušo intensīvās terapijas: loma melatonīna kā pretsāpju antioksidants. J.Pineal Res. 2012,52 (3):. 291-295; Gonciarz M, Gonciarz Z, Bielanski W, et al. Ietekme ilgtermiņa melatonīna attieksme plazmas aknu enzīmu līmeņiem un lipīdu koncentrācija plazmā un melatonīna pacientiem ar Bezalkoholiskie steatohepatīta: izmēģinājuma pētījumā. J.Physiol Pharmacol. 2012,63 (1):. 35-40; Morganti P, Fabrizi G, Palombo P, et al. Jaunas hitīns kompleksi un to anti-novecošanās aktivitāte no iekšpuses uz āru. J.Nutr.Health Novecošana 2012,16 (3):. 242-245; Moura LM, Bezerra JM un Fleming NR. Ārstēšana hemikrānija continua: lieta sērija un literatūras apskatu. Rev.Bras.Anestesiol. 2012,62 (2):. 173-187; Munoz F, Lopez-Pena M, Mino N, et al. Aktuālā piemērošana melatonīna un augšanas hormona paātrina kaulu dzīšanu ap zobu implantiem suņiem. Clin.Implant.Dent.Relat Res. 2012,14 (2):. 226-235; Nikles J, Lo V, Giam JA, et al. Izpētīt melatonīnu parakstīšanas starp klientiem sarežģījot aptiekas Austrālijā. Med.J.Aust. 4-2-2012,196 (6):. 384-385; Otmani S, Metzger D, Guichard N, et al. Ietekme ilgstošās melatonīnu zolpidēmu par ortostatisku stabilitāti vecākiem pieaugušajiem. Hum.Psychopharmacol. 2012,27 (3):. 270-276; Sekeroglu MR, Huyut Z, un Him A. eritrocītu pret oksidāciju uzņēmība uzglabāšanas asins laikā: ietekme melatonīnu un propofolu. Clin.Biochem. 2012,45 (4-5):. 315-319; Sigurðardóttir LG, Valdimarsdottir UA, Fall K, et al. Diennakts traucējumi, miega zudums, un prostatas vēža risks: sistemātisks pārskats par epidemioloģiskiem pētījumiem. Vēzis Epidemiol.Biomarkers Prev. 2012,21 (7):. 1002-1011; Soares SR, Martinez-varna A, Hidalgo-Mora JJ, et al. Farmakoloģisko terapiju ar endometriozi: sistemātisks pārskats. Fertil.Steril. 2012,98 (3): 529-555.

Šī pierādījumiem balstītu monogrāfija sagatavoja Dabas Standard sadarbību pētniecības