meningokoku polisaharīdu vakcīna, difterijas konjugāts (intramuskulāri) piesardzības

Ir ļoti svarīgi, lai ārsts pārbaudīs, vai jums vai jūsu bērnam ar regulāriem apmeklējumiem, lai pārliecinātos, šī vakcīna darbojas pareizi un lai pārbaudītu nevēlamas sekas.

Nekavējoties sazinieties ar savu ārstu, ja Jums vai Jūsu bērnam ir pēkšņs nespēks vai nevar pārvietot jūsu rokas vai kājas. Tas varētu būt pazīme nopietna stāvokļa, ko sauc par Gijēna-Barē sindroms (GBS).

Konsultējieties ar savu ārstu uzreiz, ja Jums ir klepus, rīšanas grūtības, reibonis, paātrināta sirdsdarbība, nātrene, nieze, tūsku vai plakstiņu pietūkums vai ap acīm, sejas, lūpu vai mēles, elpas trūkums, ādas izsitumiem, hermētiskuma krūtīs, neparasts nogurums vai vājums, vai sēkšana. Tie varētu būt simptomi alerģiska reakcija uz vakcīnu.

Sinkope (ģībšana), var rasties pēc šīs vakcīnas saņemšanas. Jūsu ārsts var vēlēties, lai Jūs vai Jūsu bērns, kas jāievēro 15 minūtes pēc tam, kad jums injekcijai, lai novērstu un pārvaldītu ģīboni.

Šī vakcīna var izraisīt apnoju (elpošana apstājas īslaicīgi) dažās dzimušiem zīdaiņiem. Pārrunājiet to ar savu bērna ārstu, ja jums ir bažas.

Ir svarīgi, lai ārsts būtu jāzina par visām citām vakcīnām Jums vai Jūsu bērnam nesen saņemtos, tostarp gripas shot.

Pārliecinieties, ka Jūsu ārsts zina, ja Jūs lietojat zāles, kas novājina imūnsistēmu, piemēram, vēža zāles, staru terapiju vai steroīdiem.

Svarīgi pastāstīt ārstam, ja Jums iestājas grūtniecība. Jūsu ārsts var vēlēties, lai Jūs pievienoties grūtniecības reģistra par pacientiem, kuri saņem šo vakcīnu.

Šī vakcīna nenovērsīs difterijas, un nebūs ārstēt simptomus meningokoku infekciju, ja jums jau ir slimība.