metastātisku vēzi

In metastāzes, vēža šūnas izrauties no kurienes viņi vispirms veidojas (primārais vēzis), ceļot caur asinīm vai limfātisko sistēmu, un veidot jaunas audzējiem (metastātiska audzēji) citās ķermeņa daļās. Metastāžu audzējs ir tāda paša veida vēzi, kā primārā audzēja.

Vēzis, kas izplatījies no audu vai orgāna, kur tas sāka sauc metastātisku vēzi. Jūs varat arī dzirdēt to sauc stadijā IV vēzis vai uzlabotas vēzi. Process, kurā vēža šūnas izplatīšanās uz citām ķermeņa daļām sauc metastāzes.

Dažādu veidu vēzi, visticamāk, izplatīties dažās jomās organismā nekā citi. Piemēram, melanoma bieži izplatās aknās, tā kā krūts vēzis ir biežāk izplatīties uz plaušām un kauliem. Dažos gadījumos, metastātisku vēzi var atrast tikai ar vienu citu vietu, vai arī tā var izplatīties vairākās vietās visā organismā.

Metastātisku vēzi ir tāds pats nosaukums un tāda paša veida vēža šūnu, kā sākotnējā, vai primārā, vēzi. Tā, piemēram, krūts vēzis, kas izplatās to plaušās, un veido audzējs ir krūts vēzis, kas nav plaušu vēzis. Tas tiek uzskatīts par IV stadijā krūts vēzi, nevis kā plaušu vēzis. Jūs varat redzēt ārstēšanas iespējas metastātiska vēža ārstēšanā kopsavilkumu par katru no vēža veida šajā vietnē.

Dažreiz persona tiks diagnosticēts metastātisku vēzi, bet ārsti nevar pateikt, kur atrodas galvenais vēzis. Šis vēža veids tiek saukts karcinoma nezināmas primārā izcelsmes vai CUP. Ja pacients ir diagnosticēta CUP, viņiem būs vairākas diagnostikas testu. Šie testi palīdz ārstiem sašaurināt iespējamās atrašanās vietas sākotnējā vēzi un noteikt labāko ārstēšanas kursu.

Vēža izplatība ir nopietna attīstība par savu slimības ārstēšanā. Tomēr progress ārstēšanas ļauj Dažiem pacientiem ar metastātisku vēzi, dzīvot ilgāk. Dažos gadījumos, kontrolējot vēzis nav no jautājuma. Un pat tad, ja izārstēt vairs nav mērķis ārstēšanu, dzīvībai paplašinot terapijas ir pieejamas daudziem pacientiem ar metastātisku vēzi. Klīniskie pētījumi tiek veikti pacientiem ar progresējošu un metastātisku vēzi, lai pārbaudītu jaunas ārstēšanas metodes un precizēt esošo terapiju.

Ja Jums ir teicis jums ir metastātisku vēzi, ka vairs nevar kontrolē, jūs un jūsu mīļajiem varētu vēlēties apspriest pāreju uz gala-of-dzīves aprūpi. Tas, vai izvēlaties turpināt saņemt aktīvu ārstēšanu, jūs vienmēr varat saņemt paliatīvo aprūpi, lai kontrolētu simptomus vēža un blakusparādības ārstēšanas. Vairāk informācijas par pāreju uz beigu Life Care uzlabotajā vēža Plānošana ir pieejama šajā vietnē.