ministroke vs regulāru gājiens: kāda ir atšķirība?

Kad cilvēki izmanto terminu “ministroke”, ko viņi patiešām bieži atsaucoties uz ir pārejoša išēmijas lēkme (TIA).

TIA ir pagaidu pārtraukšana asins plūsmu uz daļu no smadzenēm, muguras smadzeņu vai tīklenes, kas var radīt insulta līdzīgi simptomi, bet nebojā smadzeņu šūnas vai izraisīt neatgriezenisku invaliditāti.

Tias bieži agrīnā brīdinājuma zīme, ka persona ir risks insulta. Par 1 no 3 cilvēkiem, kam ir TIA turpina piedzīvot turpmāku insultu. No insulta risks ir īpaši augsts 48 stundas pēc TIA laikā.

Tādas TIA simptomi ir līdzīgi insultu un iekļauj

Simptomi TIA parasti ilgst tikai dažas minūtes, bet var saglabāties līdz 24 stundām. Tā kā tūlītējas pazīmes un simptomi TIA un insulta ir identiski, ir svarīgi meklēt medicīnisko palīdzību.

Jums var būt nepieciešams dažādas diagnostikas testus, piemēram, magnētiskās rezonanses attēlveidošanas (MRI), skenēšanas vai datortomogrāfiju (CT) skenēšanas, lai palīdzētu noteikt, kas izraisīja TIA.

Atkarībā no pamatcēlonis, jums var būt nepieciešams medikamentus, lai novērstu asins recekļu vai procedūru, lai novērstu tauku nogulsnes (plāksnes) no artērijas, kas piegādā asinis uz smadzenēm (karotīdo endarterektomijas).

ar

apmeklējiet savu ārstu