Multaq: Izmanto, deva, blakusparādības

Kas ir Multaq?

Multaq palīdz uzturēt sirds pukstēšana parasti cilvēkiem ar dzīvību apdraudošām sirds ritma traucējumi ātrijā (augšējos kameru sirds, kas ļauj asinis plūst uz sirds) un riska faktori, piemēram, diabēts, augsts asinsspiediens, insultu anamnēzē , vai ir vecāks par 70 gadiem.

Multaq lieto, lai ārstētu noteiktus sirds ritma traucējumu sauc priekškambaru fibrilāciju vai priekškambaru plandīšanās. Multaq ir dota, lai samazinātu nepieciešamību pēc hospitalizācijas sakarā ar šiem sirds slimību.

Nepārtrauciet Multaq, iepriekš nekonsultējoties ar ārstu. Apstāšanās pēkšņi var padarīt jūsu stāvoklis pasliktinās.

Svarīga informācija

Jums nevajadzētu lietot Multaq ja jūs nesen hospitalizēti sirds mazspēja, vai, ja jums tagad ir sirds mazspējas simptomi (elpas trūkums, tūska, straujš svara pieaugums). Jums arī nevajadzētu lietot šīs zāles, ja jums ir “pastāvīgs” sirds ritma traucējumi, ko sauc priekškambaru fibrilācija. Multaq var divkāršot savu risku nāvi, ja jums ir kāds no šiem sirds slimību.

Multaq var kaitēt nedzimušajam bērnam vai radīt iedzimtus defektus. Nelietojiet dronedaronu, ja esat grūtniece.

Jūs nedrīkstat barot bērnu ar krūti, lietojot šīs zāles.

Jums nevajadzētu lietot Multaq ja Jums ir smaga aknu slimība vai noteiktus nopietnu sirds slimību, piemēram, “AV bloks” vai sinusa mezgla vājuma sindromu (ja vien jums ir elektrokardiostimulators). Jums nevajadzētu lietot Multaq, ja Jums ir bijusi ļoti lēna sirdsdarbība, vai, ja jūs esat kādreiz izmanto amiodaronu, un tas radījis jums ir plaušu problēmas vai aknu darbības traucējumi.

Pirms šo zāļu lietošanas

Ir daudzas citas zāles, kas var izraisīt nopietnas veselības problēmas, ja jūs ņemt tos kopā ar Multaq. Jums var būt nepieciešams pārtraukt lietot noteiktas zāles, kamēr lietojat Multaq. Pastāstiet ārstam par visām zālēm, ko lietojat.

Multaq tiek izmantots, lai ārstētu intermitējošu vai “pagaidu” sirds ritma traucējumiem. Dažiem cilvēkiem ar “pastāvīgo” priekškambaru fibrilāciju, Multaq palielina insulta risku, hospitalizācija sirds mazspējas dēļ, un nāvi. Multaq var divkāršot savu risku nāvi, ja jums ir kāds no šiem sirds slimību

Ja jūs nesen hospitalizēti sirds mazspējas

ja jums tagad ir sirds mazspējas simptomi (elpas trūkums, tūska, straujš svara pieaugums); vai

Jums ir “pastāvīgs”, priekškambaru fibrilācija, ka nevar mainīt atpakaļ normālā ritmā.

Jums arī nevajadzētu lietot Multaq, ja Jums ir alerģija pret dronedarone, vai ja jums ir

smaga aknu slimība

dažas nopietnas sirds slimību, īpaši smaga sirds mazspēja, “AV blokāde” vai sinusa mezgla vājuma sindroms (ja vien jums ir elektrokardiostimulators)

vēsture lēni sirds sitieni, kas ir radījis jums noģībt

ja esat grūtniece vai barojat bērnu ar krūti; vai

ja Jums ir kādreiz izmanto amiodaronu, un tas radījis jums ir plaušu problēmas vai aknu darbības traucējumi.

Dažas zāles var izraisīt nevēlamas vai bīstamas sekas, ja to izmanto ar Multaq. Jums var būt nepieciešams pārtraukt lietot noteiktas zāles, kamēr lietojat šīs zāles. Pastāstiet ārstam par visām zālēm, ko lietojat, jo īpaši

ciklosporīns

ritonavīrs

pretsēnīšu līdzeklis – ketokonazols, itrakonazols, vorikonazols

antibiotika – klaritromicīns, telitromicīns

antidepresants

zāles psihiatrisko traucējumu; vai

citi sirds ritma zāles.

Kā man būtu jāņem Multaq?

Lai pārliecinātos Multaq ir droši par jums, pastāstiet savam ārstam, ja Jums ir

nieru slimība

aknu slimība

vēsture sirds mazspēja

elektrolīts nelīdzsvarotība (piemēram, zems kālija vai magnija līmenis asinīs); vai

ja Jums ir elektrokardiostimulators vai defibrilatora implantēts jūsu krūtīs.

valdība grūtniecības kategorija X. Šīs zāles var kaitēt nedzimušajam bērnam vai radīt iedzimtus defektus. Nelietojiet Multaq, ja esat grūtniece. Pastāstiet ārstam, ja Jums iestājas grūtniecība ārstēšanas laikā. Lietot efektīvu kontracepcijas kamēr lietojat šīs zāles.

Skaties arī: Grūtniecība un zīdīšanas brīdinājumi (jo sīkāk)

Nav zināms, vai dronedarons nokļūst mātes pienā vai ja tas varētu kaitēt baro bērnu. Jūs nedrīkstat barot bērnu ar krūti MULTAQ.

Veikt Multaq tieši tā, kā noteicis ārsts. Ievērot visus norādījumus uz jūsu recepšu etiķetes. Nelietojiet šīs zāles lielākos vai mazākos daudzumos vai ilgāk, nekā ieteikts.

Multaq darbojas vislabāk, ja jūs ņemt to ar brokastīm un vakariņām.

Jūsu sirds funkcija var būt nepieciešams pārbaudīt, izmantojot elektrokardiogrāfu vai EKG (dažreiz sauc par EKG) ik pēc 3 mēnešiem. Tas palīdzēs Jūsu ārsts noteiks, cik ilgi Jūs ārstēt ar Multaq. Aknu un nieru darbība var būt nepieciešams arī jāpārbauda.

Izmantojiet Multaq regulāri, pat tad, ja jūs jūtaties labi vai nav simptomu. Iegūstiet savu recepti uzpildīt, pirms jūs darbināt no zāles pilnībā.

Multaq dozēšanas informācija

Jums nevajadzētu pārtraukt izmantot Multaq pēkšņi. Apstāšanās pēkšņi var padarīt jūsu stāvoklis pasliktinās.

Kas notiek, ja es garām devu?

Uzglabāt istabas temperatūrā prom no karstuma un mitruma.

Deva pieaugušajiem par ātriju fibrilācija

Kas notiek, ja es pārdozēt?

400 mg perorāli 2 reizes dienā ēšanas laikā; Lietošana: Lai samazinātu kardiovaskulāro hospitalizāciju pacientiem paroksismālās vai pastāvīgu priekškambaru fibrilāciju (AF) vai priekškambaru plandīšanās (AFL), ar nesen epizode PM / PP un asociēto kardiovaskulārā riska faktoriem (ti, vecuma pārsniedz 70 gadus, hipertensija , diabēts, pirms cerebrovaskulāras, atstāja priekškambaru diametrs 50 mm vai vairāk, vai kreisā kambara izsviedes frakcijas [KKIF] mazāk nekā 40%), kas ir sinusa ritms vai kurš tiks cardioverted.

Deva pieaugušajiem un priekškambaru plandīšanās

400 mg perorāli 2 reizes dienā ēšanas laikā; Lietošana: Lai samazinātu kardiovaskulāro hospitalizāciju pacientiem paroksismālās vai pastāvīgu priekškambaru fibrilāciju (AF) vai priekškambaru plandīšanās (AFL), ar nesen epizode PM / PP un asociēto kardiovaskulārā riska faktoriem (ti, vecuma pārsniedz 70 gadus, hipertensija , diabēts, pirms cerebrovaskulāras, atstāja priekškambaru diametrs 50 mm vai vairāk, vai kreisā kambara izsviedes frakcijas [KKIF] mazāk nekā 40%), kas ir sinusa ritms vai kurš tiks cardioverted.

Ko man vajadzētu izvairīties, ņemot Multaq?

Lietojiet aizmirsto devu, tiklīdz atceraties. Izlaidiet aizmirsto devu, ja tas ir gandrīz laiks, lai jūsu nākamo plānoto devu. Nelietojiet papildu zāles veido aizmirsto devu.

Greipfrūtu un greipfrūtu sula var mijiedarboties ar dronedaronu un izraisīt nevēlamas blakusparādības. Izvairīties no greipfrūtu produktu, ņemot Multaq.

Saņemt neatliekamo medicīnisko palīdzību, ja jums ir kāds no šiem pazīmes alerģiskas reakcijas pret Multaq: nātreni; apgrūtināta elpošana; pietūkums sejas, lūpu, mēles vai rīkles pietūkums.

Zvaniet savam ārstam, ja Jums ir

elpas trūkums (pat ar vieglu slodzes), pietūkums, straujš svara pieaugums

sāpes krūtīs, sēkšana, apgrūtināta elpošana, sauss klepus, vai klepus up gļotas

elpošanas problēmas, bet guļus mēģina gulēt

smags reibonis, ģībonis, ātra vai sirdsklauves sirdsdarbību

lēna sirdsdarbība, sajūta kā jūs varētu iet ārā

jaunu vai pasliktināšanos neregulāra sirdsdarbība modelis

pazīmes nieru problēmām – maz vai nav urinācijas, sāpīga vai apgrūtināta urinēšana, asinis urīnā, pietūkumu kājām vai potītēm, nogurums; vai

aknu darbības traucējumi – slikta dūša, sāpes vēdera augšējā daļā, nieze, nogurums, apetītes zudums, tumšs urīns, māla krāsas izkārnījumi, dzelte (dzeltena ādas vai acīs).

Bieži Multaq blakusparādības var būt

sāpes vēderā, gremošanas traucējumi, slikta dūša, vemšana, caureja

vājums vai nogurums; vai

ādas izsitumi, nieze vai apsārtums.

Tas nav pilns saraksts no blakusparādībām un var rasties citi. Zvaniet savam ārstam par ārsta padomu par blakusparādības. Jūs varat ziņot par blakusparādībām valdībai pie valdības-1088.

Daudzi medikamenti var mijiedarboties ar dronedaronu nd daži nedrīkst izmantot, tajā pašā laikā. Zemāk ir tikai daļējs saraksts no šīm zālēm. Pastāstiet ārstam, ja lietojat

ciklosporīns (Gengraf, Neoral, Sandimmune)

Multaq blakusparādības

deksametazons (Cortastat, Dexasone, Solurex, DexPak)

zāles tuberkulozes ārstēšanai

Citu narkotisko vielu ietekmē Multaq?

Multaq (dronedaronu)

ciklosporīns (Gengraf, Neoral, Sandimmune), sirolimus (Rapamune) vai takrolīms (Prograf)

Asinszāle

teofilīns (Elixophyllin, Theo-24, Uniphyl)

antibiotiku, piemēram, klaritromicīnu (Biaxin), eritromicīns (EES, EryPed, Ery-Tab, Erythrocin, Pediazole), levofloksacīnu (Levaquin), moksifloksacīns (Avelox), pentamidīns (NebuPent, Pentam), rifabutīna (Mycobutin), rifampīnu (Rifadin, Rifater, Rifamate), rifapentīns (Priftin), vai telihromicīns (Ketek)

pretsēnīšu medikamentus, piemēram, itrakonazols (Sporanox), ketokonazols (Nizoral), mikonazols (Oravig), posakonazola (Noxafil) vai vorikonazolu (VFEND)

antidepresantu piemēram amitriptylline (Elavil, Vanatrip, Limbitrol), klomipramīnu (Anafranil), dezipramīnu (Norpramin) vai nefazodonu

pretmalārijas medikamenti, piemēram, hlorokvīnu (Aralen) vai meflokvīns (Lariam)

barbiturāti piemēram butabarbital (Butisol), secobarbital (Seconal), fenobarbitāla (Nenbutal), vai fenobarbitāls (Solfoton)

beta-blokators, piemēram, atenololu (Tenormin), bisoprolola (Zebeta, Ziac), metoprololu (Lopressor, Toprol), propranololu (Inderal, InnoPran), un citi

kas pazemina holesterīna līmeni zāles, piemēram, holestiramīns (Prevalite, Questran), atorvastatīnu (Lipitor), simvastatīnu (Zocor), lovastatīnu (Mevacor), pravastatīnu (Pravachol), vai fluvastatīnu (Lescol)

sirds vai asinsspiediena zāles, piemēram, amlodipīnu (NORVASC), digoksīns (uzpirkstītes Lanoxin, Lanoxicaps), diltiazēms (Cardizem, Dilacor, Tiazac), felodipīns (Plendil), nifedipīns (Procardia, Adalat), verapamils ​​(Calan, covera, Isoptin, Verelan), un citi; vai

sirds ritma zāles, piemēram, amiodaronu (Cordarone, Pacerone), dofetilīds (Tikosyn), dizopiramīds (Norpace), ibutilīds (Corvert), nikardipīnu (Cardene), prokaīnamīdu (Procan, Pronestyl), propafenons (Rythmol), hinidīnu (Quin-G) vai sotalolu (Betapace)

zāles, lai novērstu asins recekļu veidošanos, piemēram, varfarīnu (Coumadin, Jantoven) vai dabigatrāna (Pradaxa)

zāles, lai novērstu vai ārstētu sliktu dūšu un vemšanu, piemēram dolasetrona (Anzemet), droperidols (Inapsine) vai ondansetronu (Zofran)

zāles HIV, AIDS vai C hepatītu

zāles psihiskus traucējumus, piemēram, CNS (Thorazine), klozapīna (FazaClo, Clozaril), haloperidolu (Haldol), pimozīdu (Orap), tioridazīns (Mellaril), vai ziprasidons (Geodon)

migrēna galvassāpes zāles, piemēram, sumatriptāna (Imitrex, Treximet) vai Zolmitriptan (Zomig)

narkotiskās zāles, piemēram, metadona (Methadose, diskets, Dolophine); vai

konfiskāciju zāles, piemēram, karbamazepīnu (Carbatrol, Equetro, Tegretol), fenitoīnu (Dilantin), un citi.

Šis saraksts nav pilnīgs, un ir daudzas citas zāles, kas var izraisīt nopietnas zāļu mijiedarbība ar Multaq. Pastāstiet ārstam par visām recepšu un pār-the-counter zāles, ko izmantojat. Tas ir vitamīnu, minerālvielu, augu izcelsmes produktus un zāles, ko citi ārsti. Nesāciet lietot jaunu medikamentus, neinformējot savu ārstu. Uzglabāt sarakstu ar jums par visām zālēm, ko lietojat un parādīt šo sarakstu uz jebkuru ārstu vai citu veselības aprūpes pakalpojumu sniedzēju, kas izturas pret tevi.

11.01.2014-07-04, 10:38:15.

Grūtniecība kategorija X Nelietot grūtniecības laikā

CSA Kalendārs N Ne kontrolēts narkotika

Apstiprināšana Vēsture Kalendārs Narkotiku vēsture pie valdības

Priekškambaru fibrilācija Xarelto, digoksīnu, diltiazēms, propranololu, Cardizem, sotalols, flekainīds, Inderal rivaroksabāns Cartia XT, Lanoxin, propafenons

Priekškambaru plandīšanās diltiazēms, Cardizem, sotalols, flekainīds, Cartia XT, propafenons, Rythmol, Tambocor dronedarons, Cardizem CD, Dilt-XR