multiplā mieloma

Multiplā mieloma ir vēzis, kas veido uz viena veida balto asins šūnu, ko sauc par plazmas šūna. Plazmas šūnas palīdzēs Jums cīnīties ar infekcijām, padarot antivielas, kas atpazīst un uzbrukums baktērijas.

Multiplā mieloma izraisa vēža šūnas uzkrāties kaulu smadzenēs, kur viņi izspiedīs veselīgu asins šūnas. Nevis ražot noderīgus antivielas, vēža šūnas ražot patoloģiskas olbaltumvielas, kas var izraisīt nieru darbības traucējumi.

Attieksme pret multiplās mielomas ne vienmēr ir nepieciešama. Ja jūs neesat piedzīvo pazīmes un simptomi, jums nav nepieciešama ārstēšana. Ja pazīmes un simptomi attīstīties, vairākas ārstēšanas var palīdzēt kontrolēt savu multiplo mielomu.

Pazīmes un simptomi multiplās mielomas var atšķirties, un, agri no slimības, var būt neviens.

Kad pazīmes un simptomi tomēr rodas, tie var ietvert

Veikt iecelšanu ar ārstu, ja Jums ir kādi noturīgas pazīmes un simptomi, kas jāuztraucas jums.

Tas nav skaidrs, ko izraisa mielomu.

Kad apmeklēt ārstu

Savienojums ar MGUS

Ārsti zina, ka mieloma sākas ar vienu neparastu plazmas šūnas kaulu smadzenēs – mīksta, asins ražošanas audu, kas aizpilda centrā lielākā daļa no jūsu kauliem. Neparasti šūna strauji vairojas.

Tāpēc, ka vēža šūnas nav nobriedis, un tad mirst kā normālas šūnas dara, tie uzkrājas, beidzot milzīgs ražošanu veselās šūnas. Kaulu smadzenēs, mielomas šūnas izspiedīs veselīgu balto asins šūnu un sarkano asins šūnu, izraisot nogurumu un nespēju cīnīties ar infekcijām.

Ko jūs varat darīt

Par mielomas šūnas turpina mēģināt ražot antivielas, kā veselīgu plazmas šūnas, bet mielomas šūnas ražot patoloģiskas antivielas, ka organisms nespēj izmantot. Tā vietā, patoloģiskas antivielas (monoklonālās olbaltumiem vai M proteīni) uzkrāšanos organismā un izraisīt problēmas, piemēram, bojājumi nierēm.

Ko sagaidīt no sava ārsta

Multiplā mieloma gandrīz vienmēr uzsāk veikt kā samērā labvēlīgā stāvokli, ko sauc monoklonālās gammopātija nenoteiktas nozīmes (MGUS).

Piešķiršana posmu un riska kategorija

Amerikas Savienotajās Valstīs, apmēram 3 procenti cilvēku, kas vecāki par 50 gadiem, ir MGUS. Katru gadu aptuveni 1 procents cilvēku ar MGUS attīstīt multiplo mielomu vai saistītu vēzi.

Tūlītēja ārstēšana var nebūt nepieciešams

MGUS, piemēram, multiplās mielomas, tiek atzīmēta ar savu klātbūtni M olbaltumvielu – ražo patoloģiskas plazmas šūnas – Jūsu asinīs. Tomēr, MGUS, līmeņi M olbaltumvielas ir zemāks un bez bojājumiem organismā notiek.

Ārstēšanas mieloma

Faktori, kas var palielināt savu risku multiplās mielomas ietver

Komplikācijas multiplās mielomas ietver

Ja jums ir kādi pazīmes vai simptomi, kas jāuztraucas jums, veikt iecelšanu ar ārstu.

Ja jūs diagnosticēta multiplās mielomas, jūs, iespējams nodot pie ārsta, kurš specializējas ārstējot asins un kaulu smadzeņu traucējumi (hematologs) vai ārstu, kurš specializējas vēža ārstēšanā (onkologs).

Tāpēc, ka tikšanās var būt īss, un tāpēc, ka bieži vien ir daudz zemes, lai segtu, tā ir laba ideja, lai būtu labi sagatavoti. Lūk, daži informāciju, kas palīdzēs Jums sagatavoties un zināt, ko gaidīt no sava ārsta.

Jautājumus uzdot ārstam pie sava sākotnējā iecelšanas ietvert

Jautājumi apsvērt, ja ārsts attiecas Jums speciālista iekļaut

Papildus jautājumiem, ka jūs esat gatavs jautājiet savam ārstam, nekautrējieties uzdot jautājumus jūsu iecelšana jebkurā brīdī, ka jūs nesaprotat kaut ko.

Dažos gadījumos ārsts var atklāt multiplās mielomas nejauši, kad Jums tiek veikta asins analīzes uz kādu citu nosacījumu. Citos gadījumos ārsts var aizdomas multiplās mielomas, balstoties uz jūsu pazīmes un simptomi.

Kā ārstēšanu tiek izmantotas

Testi un procedūras, ko izmanto, lai diagnosticētu multiplās mielomas ietvert

apstrādājot komplikācijas

Asins analīzes. Laboratorijas analīzes asinīs var atklāt M olbaltumvielas, ko ražo mielomas šūnas. Vēl viena neparasta proteīns, ko ražo mielomas šūnas – sauc par beta-2-mikroglobulīns – var noteikt asinīs un dot savu ārstu clues par agresivitāti jūsu mielomu.

Bez tam, asins analīzes, lai pārbaudītu Jūsu nieru darbība, asins šūnu skaits, kalcija līmenis un urīnskābes līmenis var dot savu ārstu clues par savu diagnozi.

Pārbaude kaulu smadzenēs. Jūsu ārsts var noņemt paraugu kaulu smadzeņu laboratoriskajai testēšanai. Paraugs tiek savākti ar garu adatu ievietota kaulu (kaulu smadzeņu aspirācijas un biopsijas).

Lab, paraugu pārbauda mielomas šūnu. Specializētie testi, piemēram, fluorescences in situ hibridizācijas (FISH) var analizēt mielomas šūnu saprast to hromosomu anomālijas. Testi tiek arī darīts, lai mērītu ātrumu, pie kura mielomas šūnas dalījuma.

Ja testi norāda jums ir multiplās mielomas, ārsts izmanto informāciju, kas iegūta no diagnostikas testiem, lai klasificētu slimību kā 1. posmā, 2. posma vai posmu 3. 1. posms norāda mazāk agresīvu slimības un 3. posms liecina par agresīvu slimība, kas var ietekmē kaula, nieres un citus orgānus.

Jūsu multiplā mieloma var arī piešķirt riska kategoriju, kas norāda uz agresivitāti savu slimību.

Jūsu multiplā mieloma posms un riska kategorija palīdzēt ārsts saprast savu prognozi un jūsu ārstēšanas iespējas.

Ja jūs piedzīvo simptomi, ārstēšana var palīdzēt atvieglot sāpes, kontroles slimības komplikāciju, stabilizēt savu stāvokli un palēnināt gaitu slimības.

Ja jums ir multiplās mielomas, bet nav radušās nekādas simptomi (gruzdēšana multiplās mielomas), jums nav nepieciešama ārstēšana. Tomēr Jūsu ārsts regulāri pārbaudīs Jūsu stāvokli pazīmes slimība progresē. Tas var ietvert periodiskas asins un urīna analīzes.

Ja Jums rodas pazīmes un simptomus, vai jūsu multiplā mieloma pazīmes progresēšanas, Jūs un Jūsu ārsts var nolemt sākt ārstēšanu.

Lai gan tur nav izārstēt multiplās mielomas, ar labiem ārstēšanas rezultātus jūs parasti var atgriezties gandrīz normālu darbību.

Standarta ārstēšanas iespējas ietver

Cilmes šūnu transplantācija. Cilmes šūnu transplantācija ir procedūra, lai aizstātu savu slimo kaulu smadzenes ar veselīgu kaulu smadzenēm.

Pirms cilmes šūnu transplantācija, asinsrades cilmes šūnas tiek savākti no jūsu asinīs. Pēc tam jūs saņemsiet lielu devu ķīmijterapijas, lai iznīcinātu savu slimo kaulu smadzenes. Tad jūsu cilmes šūnas tiek ievadīts organismā, kur viņi dodas uz jūsu kauliem un sākt atjaunot kaulu smadzenes.

Kura kombinācija ārstēšanu, jūs varētu saņemt būs atkarīgs no tā, vai jūs esat uzskatīts labs kandidāts cilmes šūnu transplantācijas. Tas ir atkarīgs no riska Jūsu slimības progresē, jūsu vecuma un jūsu vispārējo veselību.

Ja jūs uzskatīja kandidāts cilmes šūnu transplantācijas, jūsu sākotnējais terapija, iespējams, ietver kombināciju ārstēšanu, piemēram, mērķtiecīgu terapiju, bioloģisko terapiju, kortikosteroīdu un, dažreiz, ķīmijterapiju.

Jūsu cilmes šūnas, iespējams, jāsavāc pēc tam, kad esat veikta dažus mēnešus ārstēšanas. Jūs varat iziet cilmes šūnu transplantācija drīz pēc tam, kad jūsu šūnas tiek vākti vai transplantācijas var aizkavēties līdz brīdim, kad recidīvu, ja tā notiek. Dažos gadījumos ārsti iesaka divas cilmes šūnu transplantācija cilvēkiem ar multiplo mielomu.

Pēc Jūsu cilmes šūnu transplantācijas, jūs, visticamāk, saņems mērķtiecīgu terapiju vai bioloģisku terapiju kā balstterapijā novērstu atkārtošanos mielomu.

Ja jūs neuzskata kandidāts cilmes šūnu transplantācijas, jūsu sākotnējais terapija, iespējams, ietver ķīmijterapiju kopā ar kortikosteroīdiem, mērķtiecīgu terapiju vai bioloģisku terapiju.

Atsevišķos gadījumos, ārsti izmanto samazinātas intensitātes cilmes šūnu transplantācija gados vecākiem cilvēkiem, kuri ir ļoti laba veselība, bet nevar pieļaut spēcīgas ķīmijterapijas devas izmanto tradicionālo cilmes šūnu transplantācijas. Samazinātu-intensitāte vai “mini” cilmes šūnu transplantācija izmanto mazākas devas ķīmijterapiju.

Ja jūsu mieloma atkārtojas vai nereaģē uz ārstēšanu, Jūsu ārsts var ieteikt atkārtojot citu kursu ārstēšanā sākotnēji palīdzēja jums. Vēl viena iespēja ir izmēģināts viens vai vairāki no citiem ārstēšanas, kurus parasti izmanto kā pirmās līnijas terapiju, vai nu atsevišķi, vai kombinācijā.

Pētījumi par vairākiem jauniem ārstēšanas iespējas turpinās, un jums var būt tiesības uz klīniskā pētījumā, lai iegūtu piekļuvi šiem eksperimentālo ārstēšanu. Konsultējieties ar savu ārstu par to, kas var būt pieejami, lai jūs klīniskie izmēģinājumi.

Jo multiplā mieloma var izraisīt vairākas komplikācijas, jums var būt nepieciešams attieksmi pret šiem īpašajiem nosacījumiem. Piemēram

Nav alternatīvas zāles ir konstatēts, lai ārstētu multiplās mielomas. Bet netradicionālā var palīdzēt jums tikt galā ar blakusparādībām mieloma un mielomas ārstēšanai.

Konsultējieties ar savu ārstu par savām iespējām, piemēram,

Konsultējieties ar savu ārstu, pirms mēģināt kādu no šīm metodēm, lai pārliecinātos, ka tie nerada nekādus riskus jums.

Vēža diagnoze var būt šokējoši un postošas. Ar laiku, jūs atradīsiet veidus, kā tikt galā ar stresu un nenoteiktību dzīvo ar vēzi. Līdz atrodat to, kas vislabāk jums, apsvērt mēģina

Iemācīties pietiekami, lai pieņemtu lēmumus par savu aprūpi. Uzziniet pietiekami par multiplās mielomas, lai jūs varētu piedalīties lēmumu pieņemšanā par savu ārstēšanu un aprūpi. Jautājiet savam ārstam par jūsu ārstēšanas iespējām un to blakusparādībām.

Jūs varat atrast papildu palīdzību apkopojot informāciju, izmantojot jūsu vietējā bibliotēkā un internetā. Sākt ar Nacionālā vēža institūta un Starptautiskā mielomas fonds.

Uzturēt spēcīgu atbalsta sistēmu. Ņemot spēcīgu atbalsta sistēmu var palīdzēt jums tikt galā ar problēmām un raizēm, kas varētu rasties. Jūsu draugi un ģimene var būt gatavi piedāvāt atbalstu.

Jūs varētu arī atrast, ka atbalsts no oficiāla atbalsta grupu vai citiem galā ar vēzi, var būt noderīgi. Draugi jūs satiksies atbalsta grupās var būt gatavi dalīties praktiskus padomus, lai tiktu galā ar vēzi un vēža ārstēšanu. Atbalsta grupas ir pieejams arī tiešsaistē.

apmeklējiet savu ārstu