muskuļu distrofija guide – cēloņi, simptomi un ārstēšanas iespējām

Kas tas ir?

Muskuļu distrofija (MD) ir grupa, traucējumi, kas izraisa organisma muskuļi kļūst arvien vāji. Muskuļu distrofija ir iedzimta nosacījums .; Veidi muskuļu distrofija ietver; Duchenne distrofija – Šī ir vissmagākā veida muskuļu distrofija. Tas ir arī visizplatītākais .; In Dišēna distrofijas, muskuļi rada nesamērīgi zems dystrophin. Dystrophin ir muskuļu olbaltumvielu. Kad dystrophin līmenis ir zems, membrānas ap muskuļu šūnās kļūst vāji. Tie asaru viegli. Galu galā, muskuļu šķiedras mirst .; Duchenne distrofija galvenokārt skar zēnus. Sievietes parasti nav simptomi Dišēna distrofija. Bet tie var dot saviem bērniem .; Becker tipa muskuļu distrofija – Like Duchenne distrofija, Becker tipa ietekmē dystrophin ražošanu un notiek vīriešiem. Taču slimība ir daudz retāk nekā Duchenne. Un tas rada vieglāka simptomus .; Daži cilvēki ir forma slimība, kas ietilpst starp Duchenne un Becker tipa .; Myotonic distrofija – Myotonic distrofija var rasties vīriešiem un sievietēm. Tas ir visizplatītākais pieaugušo MD. Simptomi bieži sākas pusaudža .; Ekstremitāšu-josta muskuļu distrofija – daļa-josta MD ietekmē muskuļus pleciem un gurniem. Tas ietver vairākas dažādas slimības. Tas var būt iedzimta gan vīriešiem, gan sievietēm .; Facioscapulohumeral muskuļu distrofija – Šāda veida MD notiek vīriešiem un sievietēm. Vājums sejas muskuļiem un pleciem ir tipisks .; Facioscapulohumeral MD bieži streiki vairāki locekļi vienā ģimenē. Taču simptomi atšķiras intensitāte. Ģimenes locekļi var būt tādas viegli simptomi, ka viņi ir informēti par visām muskuļu problēmām.

simptomi

Simptomi MD mainīties atkarībā no konkrētā veida slimības. No sākuma vecums svārstās kā arī .; Duchenne distrofija – Simptomi parasti sākas no vecuma 2. un 4. kāju muskuļi kļūst arvien vājāka. Rezultātā bērns krīt bieži un ir grūtības iegūt no zemes. Bērnam ir arī problēmas ar kājām vai darbojas normāli .; Teļš muskuļi pakāpeniski nokļūt lielāks, pat kājas kļūs vājāka. Tur ir arī daži no rokas un kakla muskuļos vājums. Bet tas parasti nav tik smaga kā kāju vājums .; Līdz 12 gadu vecumam, daudzi pacienti nespēj staigāt patstāvīgi un ir nepieciešams ratiņkrēslu .; Turklāt daži cilvēki ar Dišēna distrofija ir garīgi traucējumi. Tie var būt arī MD saistītas sirds problēmas .; Becker tipa muskuļu distrofija – Simptomi ir līdzīgi Dišēna distrofijas, bet tie ir maigāks. Viņi arī sākt vēlāk, parasti starp vecumu 5 līdz 15 .; Myotonic distrofija – Galvenais simptoms ir nenormāli pagarinātus muskuļu kontrakcijas un grūtības atslābinot muskuļus. To sauc par muskuļu miotoniju. Tas skar galvenokārt rokas, plaukstas un mēli. Tā var attīstīties drīz pēc dzimšanas, vai par vēlu, agrīnā brieduma gados .; Tur arī ir izšķērdēt un pavājināšanās sejas muskuļu, kakla muskuļos, un muskuļi plaukstas, pirksti un potītēm. Ja ir iesaistīti mēles un rīkles muskuļus, pacients var būt runas problēmas un rīšanas grūtības .; Ja ir iesaistīti diafragmas un krūšu muskuļu, var būt elpošanas problēmas .; Ekstremitāšu-josta muskuļu distrofijas – Simptomi sāksies vēlā bērnībā vai agrā pusaudžu vecumā. Tie ietver pakāpenisku muskuļu vājumu pleciem un gurniem. Elpošanas problēmas rodas, ja diafragma ir iesaistīts. Ja slimība ietekmē sirds muskuli, var būt sirds mazspēja vai sirds ritma traucējumu .; Facioscapulohumeral muskuļu distrofija – Simptomi var sākties tikai sākumstadijā, vēlu bērnībā vai agrā pusaudžu vecumā laikā. Parasti pirmā pazīme ir sejas vājums. Ir grūtības smaida, whistling un aizvērt acis. Vēlāk, ir grūtības paaugstināt ieročus vai nekustīgi plaukstas un / vai potītes.

diagnoze

Ārsts pārskatīs jūsu (vai jūsu bērna) medicīnisko vēsturi un simptomus. Ārsts lūgs par attīstības vēsturi. Tas ietver vecumu pirmās sēdus, stāvus, un pastaigas. Jums tiks jautāts par vēsturi infekcijām, kā arī būtiskas traumas.

Cik ilgi tas notiek?

Visi muskuļu distrofijas veidi pasliktināties laika gaitā. Tie saglabājas visu mūžu.

Kā novērst šo veselības stāvokli

Nav tā, lai novērstu muskuļu distrofija.

Kā, lai ārstētu šo veselības stāvokli

Nav izārstēt muskuļu distrofijas un nekādā veidā, lai apturētu tās no kļūst sliktāks. Pacientiem tiek dota atbalstoša aprūpe, kāju bikšturi un fizioterapiju, lai palīdzētu viņiem funkciju ikdienas dzīvē.

Kad apmeklēt ārstu

Zvaniet savam ārstam, ja pamanāt muskuļu vājums jebkur jūsu organismā. Arī zvanu, ja jums ir problēmas runāšana skaidri vai rīšanas normāli.

prognoze

Perspektīvas atšķiras atkarībā no