nagu trauma guide – cēloņi, simptomi un ārstēšanas iespējām

Kas tas ir?

Nagu vai toenail var ievainoti trieciens naga vai slēdzot pirkstu vai pirksta durvīs vai atvilktnē. Šī trauma veida parasti izraisa asinīs zem naga, stāvokli, ko sauc zemnaga hematoma. Naglas arī var nejauši saplēstas vai sadalīt, vai šķembu var nokļūt zem naga .; Atkārtota trauma uz nagiem, ko izraisa slikti pieguļošs kurpes, var novest pie deformācijām, kas nagiem. Šīs deformācijas var līdzināties sēnīšu infekcija, nagi var sabiezējis vai mainījis krāsu, un var pacelt prom no naga, kas izraisa kosmētikas bažas .; Ieradumus, piemēram, nagu graušana un kutikulas koduma arī var izraisīt traumu nagiem. Nagu graušana ir galvenais iemesls akūtu paronihija, kas ir par infekcijas veids, kādā baktērijas nokļūt zem audos pie malā naga un izraisīt pietūkumu un kairinājumu. Atkārtotās picking at īkšķi ir nagu un kutikulas ar jūsu rādītājpirksts var ražot līnijas horizontālo lūku zīmju vidū naga. Ekstrēmos gadījumos nagu var sadalīt .; simptomi; Zemnaga hematoma parādās tumši sarkans zem naga. Pirkstu vai toe ir sāpīgi un var pukstēt .; Cita nagu trauma arī var būt sāpīgi, un nagu var sadalīt, kreka, vai pacelt prom no naga .; diagnoze; Jūsu ārsts var pārbaudīt jebkuru nagu trauma izlemt, kāda rīcība ir vislabāk. Atkarībā no traumas, ārsts var vēlēties, lai būtu rentgenstariem ņemt .; Paredzams, ilgums; Nagu traumas var būt manāms, kamēr bojāto nagu izaug. Nagi parasti regrow pilnīgi apmēram divus mēnešus. Toenails veikt aptuveni četrus mēnešus. Ja traumas ietver bāzi naga, dažas kosmētikas izmaiņas var būt pastāvīgs .; novēršana; Lai palīdzētu novērst nagu traumu; Valkāt pareizi izmēra apavus. Daudzi cilvēki valkā apavus, kas ir pārāk mazi, kas var novest pie daudzām pēdu problēmas, tostarp toenail traumas .; Saglabājiet jūsu nagi jāapgriež, un nekož nagus vai ienadžus.

simptomi

Zemnaga hematoma parādās tumši sarkans zem naga. Pirkstu vai toe ir sāpīgi un var pukstēt .; Cita nagu trauma arī var būt sāpīgi, un nagu var sadalīt, kreka, vai pacelt prom no naga .; diagnoze; Jūsu ārsts var pārbaudīt jebkuru nagu trauma izlemt, kāda rīcība ir vislabāk. Atkarībā no traumas, ārsts var vēlēties, lai būtu rentgenstariem ņemt .; Paredzams, ilgums; Nagu traumas var būt manāms, kamēr bojāto nagu izaug. Nagi parasti regrow pilnīgi apmēram divus mēnešus. Toenails veikt aptuveni četrus mēnešus. Ja traumas ietver bāzi naga, dažas kosmētikas izmaiņas var būt pastāvīgs .; novēršana; Lai palīdzētu novērst nagu traumu; Valkāt pareizi izmēra apavus. Daudzi cilvēki valkā apavus, kas ir pārāk mazi, kas var novest pie daudzām pēdu problēmas, tostarp toenail traumas .; Saglabājiet jūsu nagi jāapgriež, un nekož nagus vai ienadžus.

diagnoze

Jūsu ārsts var pārbaudīt jebkuru nagu trauma izlemt, kāda rīcība ir vislabāk. Atkarībā no traumas, ārsts var vēlēties, lai būtu rentgena stari pieņemts.

Cik ilgi tas notiek?

Nagu traumas var būt manāms, kamēr bojāto nagu izaug. Nagi parasti regrow pilnīgi apmēram divus mēnešus. Toenails veikt aptuveni četrus mēnešus. Ja traumas ietver bāzi naga, dažas kosmētikas izmaiņas var būt pastāvīgs.

Kā novērst šo veselības stāvokli

Lai palīdzētu novērst nagu traumu

Kā, lai ārstētu šo veselības stāvokli

Ārstēšana par zemnaga hematoma mērķis ir mazinot spiedienu notecinot asinis notverto zem naga. Par nelielu hematoma, jūs varat siltuma adatu vai beigas papīra saspraudes, līdz tas ir satraukts. Izmantojot maigu spiedienu, karstā tip var iekļūt naglu, izveidojot nelielu caurumu, pa kuru asinis var aizplūšanu. Nags var palikt mainīt krāsu pēc procedūras.

Kad apmeklēt ārstu

Ja asinis zem naga aizņem vairāk nekā pusi no nagu zonā, ārsts būtu jānovērtē pirkstu, jo tas varētu liecināt pakārtota kaula lūzums vai audu asaru. Ārsts arī jānovērtē asiņošana zem naga, kas nav izraisījusi trauma.

prognoze

Perspektīvas ir lieliska. Ja trauma uz naga aizskar nagu matricu (audu iekšpusē kutikulu pie pamatnes naglu, kur veidojas jaunas nagu), A kores vai sadalīt var attīstīties. Ja matrica sadzīst normāli, šī kroplība beidzot izzudīs kā nagu regrows.