nesīkšūnu plaušu vēzis guide – cēloņi, simptomi un ārstēšanas iespējām

Kas tas ir?

Viens no visbiežāk vēža, plaušu vēzis parasti notiek tad, kad vēža izraisītāju aģents, vai kancerogēns, izraisa augšanu patoloģiskas šūnu plaušās. Šīs šūnas vairojas ārpus kontroles un galu galā veido audzējs. Kā audzējs aug, tas var bloķēt vai šauri elpceļi un veikt elpošanas grūtības. Galu galā, audzēja šūnas var izplatīties (metastāzes) uz tuvējo limfmezgli un citām ķermeņa daļām. Tie ietver; aknas; kauli; virsnieru dziedzeri; smadzenes.

simptomi

Dažos gadījumos, NSŠPV tiek konstatēts, kad persona, kurai nav simptomiem ir krūškurvja rentgena vai datortomogrāfija (CT) skenēšanas cita iemesla dēļ. Bet lielākā daļa cilvēku ar nesīkšūnu plaušu vēzi, ir viens vai vairāki no šiem simptomiem; klepus, kas nav iet prom; klepus līdz asinīm vai gļotas; sēkšana; elpas trūkums; apgrūtināta elpošana; sāpes krūtīs; drudzis; nepatīkama sajūta rīšanas; aizsmakums; svara zudums; slikta apetīte; neregulāra sirdsdarbība no priekškambaru fibrilācijas ja vēzis skar odere no sirds.

diagnoze

Ārsts var aizdomas plaušu vēzi, pamatojoties uz

Cik ilgi tas notiek?

NSŠPV turpinās augt un izplatīties, līdz tas tiek apstrādāts. Tāpat kā ar jebkuru vēzi, pat ja šķiet, izārstēt pēc ārstēšanas, NSŠPV var atgriezties.

Kā novērst šo veselības stāvokli

Lai samazinātu risku saslimt ar plaušu vēzi

Kā, lai ārstētu šo veselības stāvokli

Ķirurģija ir galvenais ārstēšanas NSŠPV, kas nav izplatījies ārpus krūtīm. Par operācijas veids būs atkarīgs no tā, cik no vēža un pacienta stāvokļa. Tas būs atkarīgs arī no tā, vai citi plaušu slimības, piemēram, emfizēma vai HOPS (hroniska obstruktīva plaušu slimība), ir klāt.

Kad apmeklēt ārstu

Zvaniet ārstam nekavējoties, ja Jums ir kādi simptomi plaušu vēzi, it īpaši, ja tu smēķē vai ir bijis darbs ar lielu azbesta iedarbību.

prognoze

Perspektīvas ir atkarīgs no plaušu vēža, tā posmā, un vispārējo pacienta veselības veida. Kopumā, prognoze ir slikta, jo īpaši, ja vēzis ir izplatījies ārpus krūtīm.