niacīna (vitamīns B3, nikotīnskābi), niacinamīda atlasīts

Dabas Standard® Pacientu Monogrāfija, Copyright © 2016 (). Visas tiesības aizsargātas. Commercial izplatīšana aizliegta. Šī monogrāfija ir paredzēta tikai informatīviem nolūkiem, un to nevajadzētu interpretēt kā specifisku medicīnisko palīdzību. Jums vajadzētu konsultēties ar kvalificētu veselības aprūpes pakalpojumu sniedzēju pirms lēmumu pieņemšanas par terapiju un / vai veselības stāvokli.

Vitamīns B3 veido niacīns un niacinamīda, un to var atrast daudzos pārtikas produktos, tostarp rauga, gaļa, zivis, piens, olas, zaļie dārzeņi, un labības graudiem. Vitamīns B3 bieži atrodams kombinācijā ar citām B vitamīnu, tostarp tiamīna, riboflavīna, pantotēnskābe, piridoksīna, ciānkobalamīnu, un folijskābes.

ASV Pārtikas un zāļu pārvalde (FDA) ir apstiprinājusi niacīns izmantošanai ārstēšanā vitamīns B3 deficīts (pelagra), kas ietver simptomi ādas iekaisumu, demenci un caureju.

Key kategorijās

augsts holesterīna līmenis

Cilvēka pētījumi rāda, ka niacīns ir efektīvs un samērā droša, lai ārstētu augstu holesterīna līmeni. Ierobežoti pierādījumi liecina, ka niacīns var palīdzēt ar aizsērējusi artērijās un sirds slimības. Blakusparādības parasti saistīti ar lielāku devu niacīns ir nieze, karstuma viļņi, un kuņģa darbības traucējumi. Niacīns var izraisīt aknu darbības traucējumi, paaugstināts cukura līmenis asinīs, un hormonu izmaiņas.

Turpmāk devas balstās uz zinātniskiem pētījumiem, publikācijām, tradicionālo lietošanu, vai eksperta atzinumu. Daudzi garšaugi un papildinājumi nav rūpīgi pārbaudīti, un nevar tikt pierādīta drošība un efektivitāte. Zīmoli var atšķirīgi, ar mainīgu sastāvdaļām, pat pašu zīmolu. Turpmāk devas var neattiekties uz visiem produktiem. Jums vajadzētu izlasīt produkta etiķetes, un apspriest devas ar kvalificētu veselības aprūpes pakalpojumu sniedzēju pirms terapijas uzsākšanas.

Uztura Deva izveidota ar Pārtikas un uztura valdē niacīns svārstās no 14-18 miligramiem niacīns dienā iekšķīgi pieaugušajiem, ar augšējo ieplūdes līmenis 35 miligramiem dienā, iekšķīgi. Niacinamīda un niacīna tiek izmantotas kosmētikā, kā arī matu un ādas izstrādājumu. Par niacinamīda koncentrācija svārstās no zema 0,0001% apmērā nakts preparātos uz augstāko līmeni 3% ķermeņa un roku krēmi, losjoni, pūderi un aerosoli. Niacīns koncentrācija svārstās no 0,01% ķermeņa un roku krēmi, losjoni, pūderi un aerosoli līdz 0,1% pastas maskas (dubļu iepakojumos).

Par vecumu saistītu makulas slimību (acu slimība), 500 miligrami tūlītējas iedarbības niacīns ir iekšķīgi.

Novēršanai aizsērējusi artērijās, 3,000-4,000 miligrami niacīns ir iekšķīgi katru atsevišķi vai kopā ar citām holesterīna terapijas 0.5-6.2 gadiem.

Sirds slimības, 0.125-12 grami niacīns ir iekšķīgi dienā līdz pieciem gadiem.

pelagra

Erektilās disfunkcijas, 500-1,500 miligrami niacīns (Niaspan®) ir iekšķīgi 12 nedēļas.

aizsērējusi artērijas

Par augsts holesterīna līmenis, 300-1,2000 miligrami niacīns ir iekšķīgi katru dienu 6-44 nedēļu kā vasks matricas, tūlītējas iedarbības (kristāliskās), 2 grami niacīns ir injicējot vēnā pa 11 stundām. Maksimālā ieteicamā dienas deva ir 3 grami.

Sirds slimība

Par augsts holesterīna līmenis (kombinācijā ar statīnu vai žultsskābes sekvestrantiem) 500-4,000 miligramiem ilgāku-atbrīvošanas vai regulāru niacīns ir iekšķīgi katru dienu astoņas nedēļas līdz 6.2 gadiem. Extended-vai ilgstoøas izdalìøanas niacīna var uzsākt devā 500 mg dienā un titrēja līdz 3 gramiem dienā.

Par augstu holesterīna līmeni HIV inficētiem pacientiem 500-2,000 miligrami pagarināts atbrīvošanas niacīns (Niaspan®) ir iekšķīgi katru dienu 44 nedēļām līdz diviem gadiem.

Ar vecumu saistītu makulas slimība (acu slimība)

Alcheimera slimība (prāta spēju pasliktināšanos)

Erekcijas disfunkcija

Par augstu fosfora līmeni asinīs, viena 375 miligrams deva pagarināts iedarbības nikotīnskābi ir iekšķīgi.

Osteoartrīts, 3 gramus niacinamīda ir iekšķīgi dienā 12 nedēļas.

galvassāpes

Par pelagra vai niacīns deficītu, 50-1,000 miligrami niacīns ir iekšķīgi katru dienu.

C hepatīta

Par ādas slimību, 2-5% no niacinamīda krēma ir piemērots ādas līdz 12 nedēļām.

Augsts asins fosfora līmenis

Par 1. tipa cukura diabēta profilakses, 200-3,000 miligrami niacinamīda ir iekšķīgi dienas līdz vienam gadam; 20-40 mg uz kilogramu niacinamīda ir pieņēmusi dienā iekšķīgi līdz vienam gadam un trūka pierādījumu par ieguvumu.

Attiecībā uz 2. tipa cukura diabētu, 0,5 grami nikotīnamīda ir iekšķīgi trīs reizes dienā uz sešiem mēnešiem.

Nav pierādīts droši vai efektīvā deva niacīns bērniem.

Par 1. tipa cukura diabēta profilakses, 200-3,000 miligrami niacinamīda ir iekšķīgi dienas līdz vienam gadam; 20-40 miligrami uz kilogramu ir iekšķīgi dienā līdz pieciem gadiem, un trūka pierādījumu par ieguvumu.

Šie izmantošanas veidi ir pārbaudīts cilvēkiem vai dzīvniekiem. Drošība un efektivitāte ne vienmēr tikusi pierādīta. Daži no šiem nosacījumiem ir potenciāli nopietnas, un būtu jāizvērtē ar kvalificētu veselības aprūpes sniedzēju.

Šķirošana pamatojums

Turpmāk lietojumi balstās uz tradīciju vai zinātniskās teorijas. Viņi bieži nav rūpīgi pārbaudīts cilvēkiem, un ne vienmēr ir pierādīta drošība un efektivitāte. Daži no šiem nosacījumiem ir potenciāli nopietnas, un būtu jāizvērtē ar kvalificētu veselības aprūpes sniedzēju.

Niacīns var palielināt asiņošanas risku, ja kopā ar zālēm, kas palielina asiņošanas risku. Daži piemēri aspirīnu, antikoagulantus ( “asins atšķaidītāji”), piemēram, varfarīnu (Coumadin®) vai heparīnu, anti-trombocītu narkotikām, tādām kā klopidogrelu (Plavix®), un nesteroīdie pretiekaisuma līdzekļi, piemēram, ibuprofēnu (Motrin®, Advil ®) vai naproksēnu (Naprosyn®, Aleve®).

Niacīns var paaugstināt cukura līmeni asinīs. Jāievēro piesardzība, lietojot zāles, kas var mainīt cukura līmeni asinīs. Cilvēkiem, kas lieto narkotikas diabēta iekšķīgi vai insulīnu rūpīgi jānovēro ar kvalificētu veselības aprūpes speciālistu, tostarp farmaceitam. var būt nepieciešama zāļu korekcijas.

Niacīns var izraisīt zemu asinsspiedienu. Piesardzība jāievēro cilvēkiem, kas lieto zāles, kas pazemina asinsspiedienu.

Niacīns var traucēt to, kā organisms pārstrādā noteiktus medikamentus, izmantojot aknu s “citohroma P450” enzīmu sistēmu. Rezultātā līmenis šiem medikamentiem var mainīt asinīs, un tas var izraisīt pārveidotu ietekmi vai potenciāli nopietnām blaknēm. Cilvēki, kas izmanto kādas zāles vajadzētu pārbaudīt lietošanas instrukciju, un runāt ar kvalificētu veselības aprūpes speciālistu, tostarp farmaceitam, par iespējamo mijiedarbību.

Niacīns var mijiedarboties arī ar aģenti sirdi, aģenti, kas paplašina asinsvadus, aģentiem izmanto aknām, līdzekļi, ko izmanto lēkmju, alkohola, androgēnu, antibiotikas, pretpodagras aģentiem, antihistamīni, antithyroid aģentiem, aspirīns, benzodiazepīniem, dzimstības kontrole iekšķīgi , kalcija kanālu blokatori, kas pazemina holesterīna līmeni līdzekļi (žultsskābju sekvestranti, fibrātus, HMG-CoA reduktāzes inhibitori), epinefrīnu, estrogēni, ganglioblokatoru bloķēšana narkotikas, grizeofulvīns, neomicīnu, nikotīns, nesteroīdiem pretiekaisuma līdzekļiem (NPL), primidons, probucol , procetofene, progestīnu, pyrazinamide, teofilīns, un vairogdziedzera hormoni.

Niacīns var palielināt asiņošanas risku, ja kopā ar garšaugiem un papildinājumiem, kuri, domājams, lai palielinātu asiņošanas risku. Ziņots vairāki gadījumi asiņošanas lietojot Ginkgo biloba, un retāk ar ķiplokiem un redzēja Palmetto. Daudzi citi līdzekļi, teorētiski var palielināt asiņošanas risku, lai gan tas nav pierādīts, vairumā gadījumu.

Niacīns var paaugstināt cukura līmeni asinīs. Jāievēro piesardzība, lietojot garšaugus vai uztura bagātinātājus, kas var mainīt cukura līmeni asinīs. Glikozes līmeni asinīs var būt nepieciešama uzraudzība, un devas var būt nepieciešams korekcija.

Osteoartrīts (niacinamīda)

Niacīns var izraisīt zemu asinsspiedienu. Piesardzība jāievēro cilvēkiem, kuri lieto garšaugus vai uztura bagātinātājus, kas pazemina asinsspiedienu.

ādas nosacījumi

Niacīns var traucēt to, kā organisms pārstrādā dažus garšaugus vai uztura bagātinātājus, izmantojot aknu s “citohroma P450” enzīmu sistēmu. Rezultātā līmenis citiem garšaugiem vai papildinājumiem var mainīt asinīs. Tā var arī izmainīt iedarbību, ka citi garšaugi vai papildinājumi, iespējams, ir par P450 sistēmā.

Niacīns var mijiedarboties arī ar aminoskābēm, androgēnu, antibakteriālas, pretpodagras garšaugus un piedevas, antihistamīni, antioksidantiem, antithyroid garšaugus un piedevas, holesterīna līmeni pazeminošas garšaugus un piedevas, hroma, kafija, ganglioblokatoru bloķējot garšaugus un piedevas, vīnogu sēklu, garšaugi un bagātinātāji sirds, garšaugus un piedevas, kas gadā pieaugs asinsvadus, garšaugus un papildinājumus izmanto aknām, garšaugi un piedevas lieto dzimstības kontrolei, garšaugus un papildinājumiem, ko izmanto lēkmju, inozīta hexanicotinate, kava, minerālvielu, pantotēnskābe, fitoestrogēnus, phytoprogestins, salicylate- satur garšaugus, kampesterīnu, sorgo, vairogdziedzera hormoni, triptofāns, vitamīni E, A, un B6, un cinka sulfātu.

Šī informācija ir balstīta uz profesionālā līmenī monogrāfiju rediģēto un recenzē ar ziedotājiem pie Natural Standard sadarbību pētniecības jomā ().

monogrāfija metodoloģija

2-piridongrupa, 3-piridīna karboksamīds, acipimox (5-methylpyrazinecarboxylic acid 4-oksīds), acipomox, Acipimox®, anti-blacktongue faktors, antipellagra faktors, vitamīna B, B-komplekss vitamīns, benicot, B-vitamīns, hroms polynicotinate ( niacīns saistās hroma), koenzīms beta-nikotīnamīda adenīna dinukleotīda (NAD (+)), kristāliskais niacīns, dihidropiridīnu, Efacin®, Endur-Acin® (ilgstošās niacīns (nikotīnskābe)), Enduramide®, ER niacīns, esteri niacīns , pagarināts-release (ER) niacīns, paplašināta darbības (ER) niacīns monoterapiju, paplašināta darbības (ER) niacīns terapija, Hexopal® tūlītējas iedarbības (kristāliskās) niacīns tūlītējas iedarbības niacīns, inozīta hexaniacinate, inozīta hexanicotinate, inozīta nicotinate, kynurenine (KYN), zemas devas ilgstošas ​​iedarbības nikotīnskābi (Tri-B3), Mezoinozītu hexanicotinate, metil niacinamīda, Dabas Bounty® Flush Bezmaksas Niacīns inozīta hexanicotinate 500mg uztura papildināšanai, NIAC®, niacīns, niacīns (nikotīnskābe ), niacīns ekvivalenti, niacīns UR, niacinamīda, niacinamīda adenīna dinukleotīda (NAD), niacinamīda adenīna dinukleotīda fosfātu (NADP), niacīns / holestipols terapija, Niacor®, Niaspan® (ilgstošās darbības nikotīnskābi), Niaspan® (ilgstošas ​​iedarbības nikotīnskābe acid), Nicalex®, nicamid, Nicamin®, Nicangin®, Niceritrol, Nico-400®, Nicobid® (ilgstoša-atbrīvota niacīns), Nicobid® (laika release niacīns), Nicolar® (nemodificētā niacīns), nicosedine, Nico- Span®, nikotīnamīds, nikotīnamīds (niacinamīda), nikotīnamīds ārstē, nicotinate, Nicotinex®, nikotīnskābi, nikotīnskābi adenīns, nikotīnskābe adenīna dinukleotīda fosfātu (NAADP), nikotīnskābi amīdi, nikotīnskābi analog (zems plazmas brīvo taukskābju izmēģinājums, LFA ), nikotīnskābi analogs, nikotīnskābe amīda, nikotīnurīnskābi, nicotylamidum, barības vielu piedevas, Papulex®, pelagra novēršot faktors, pentaerythritoltetranicotinate, perycit, ilgstošas ​​darbības (PR) nikotīnskābes (niacine) [Niaspan®] piridīna-3-karbonskābes , Slo-Niacin® (ilgstošs atbrīvošanas niacīns), tūlītējas iedarbības nikotīnskābi (Nico-Span®), Tega-Span®, Tri-B3®, trigonelline, triptofāns, B-3 vitamīns, vitamīns B3, vitamīns B3 (nikotīnamīds ), vitamīns B3 atvasinājums, vitamīnu-B komplekss (vit-B), Wampocap®, vasks matricas ilgstošs atbrīvošanas niacīns, vasks matricas ilgstošs atbrīvošanas niacīns (Endur-Acin®).

Kombinētie produktu piemēri: ADVICOR® (niacīns pagarināts darbības / lovastatīns tabletes), CordaptiveTM (niacīns / laropipranta).

ASV Pārtikas un zāļu pārvalde nav strikti regulēt garšaugus un uztura bagātinātājus. Nav garantijas spēka, tīrību un produktu drošību, un sekas var atšķirties. Jums vienmēr vajadzētu izlasīt produkta etiķetes. Ja Jums ir slimība, vai lietojat citas narkotikas, garšaugi, vai uztura bagātinātājus, jums vajadzētu runāt ar kvalificētu veselības aprūpes sniedzēju, pirms sākt jaunu terapiju. Konsultējieties ar veselības aprūpes pakalpojumu sniedzēju, ja Jūs novērojat blakusparādības.

1.tipa cukura diabēts (palēninot progresija)

Izvairieties no cilvēkiem ar zināmu alerģiju vai jutīgums pret niacīns, niacinamīda, vai produktiem, kas satur vienu vai abus no šiem produktiem.

2. tipa cukura diabētu

Reti, anafilaktiskais šoks (smaga alerģiska reakcija), ir aprakstīts, vispirms dodot niacīns caur muti vai injicējot to vēnā.

1. tipa cukura diabēta profilaksei (niacinamīda)

Niacīns ir iespējams droši, kad iekšķīgi dienā ieteicamo daudzumu uzraudzībā kvalificētu veselības aprūpes sniedzēja. Homocisteīna līmenis jākontrolē.

Tādi, pamatojoties uz tradīcijām vai teoriju

Niacīns vai niacinamīda var izraisīt šādas blakusparādības: sirdsdarbības ritma traucējumu, ascīts (šķidruma uzkrāšanās zarnu gļotādas), neskaidra redze, uzkrāšanos pienskābes organismā, asinsreces traucējumi, izmaiņas aknu struktūrā, izmaiņas vairogdziedzera hormoni, samazināts trombocītu, samazināja fibrinogēna (ķīmiska viela, kas palīdz recēšanu), samazināts balto asins šūnu, caureja, pārvietošanos acs, reibonis, sausas acis, sausa āda, acu slimības, acu pietūkums, uzacu un skropstu krāsas, neveiksmes asinsriti , ģībonis, karstuma viļņi, galvassāpes, dedzināšana, trūce, hipotireoze (nepietiekami aktīva vairogdziedzera), palielināta asins tilpums acī, paātrināta sirdsdarbība, paaugstināts kreatīna kināzes, paaugstināts homocisteīna līmeni, paaugstināts insulīna rezistenci, palielināta insulīna līmenis asinīs, paaugstināts aknu enzīmu , paaugstināts risks muskuļu sadalījumu, paaugstināts urīnskābes līmenis asinīs, palielināts eozinofilo (a balto asins šūnu), radzenes iekaisums un acs, insulīna rezistenci, nieze, dzelte (dzeltena āda), aknu nelabvēlīgu ietekmi, aknu bojājumi, aknu iekaisums, aknu mazspēja, uzacu un skropstu, migrēnu, muskuļu slimības, slikta dūša, sāpes, smaganu un zobu, paniku, peptiskas čūlas slimības, izsitumi, kuņģa darbības traucējumi, cukura un ketoniem zudums ar urīnu, pietūkums, redzes zudums sakarā ar toksisku reakciju, vemšana un siltas sajūtas.

Niacīns var paaugstināt cukura līmeni asinīs. Piesardzība jāievēro cilvēkiem ar diabētu, kuri nav uzrauga kvalificēts veselības aprūpes speciālists, un tajās lieto narkotikas, garšaugi, vai papildinājumiem, kas ietekmē cukura līmeni asinīs. Cukura līmenis asinīs var būt nepieciešams jāuzrauga kvalificētam veselības aprūpes speciālistam, ieskaitot farmaceitam, un var būt nepieciešama zāļu korekcijas.

Niacīns var palielināt asiņošanas risku. Piesardzība jāievēro cilvēkiem ar asinsreces traucējumiem vai narkotiku lietošanu, kas var palielināt asiņošanas risku. var būt nepieciešama devas pielāgošana.

Izmantot piesardzīgi cilvēkiem ar nieru darbības traucējumiem un podagru.

Izmantot piesardzīgi bērniem.

Izvairieties no cilvēkiem ar jutību pret niacīns, niacinamīda, vai produktiem, kas satur vienu vai abus no šiem produktiem.

Izvairieties no cilvēkiem ar aknu darbības traucējumiem vai slimības, kuņģa čūlas slimības, vai artēriju asiņošanas.

Trūkst pētījumu par lietošanu niacīns grūtniecības un zīdīšanas laikā.

Balasubramanyam A, Coraza es, Smith EO, et al. Kombinācija niacīns un fenofibrāta ar dzīvesveida izmaiņām uzlabo dislipidēmijas un hypoadiponectinemia HIV pacientiem par antiretrovirālās terapijas: rezultāti “sirds pozitīvs,” ir randomizēts, kontrolēts pētījums. J.Clin.Endocrinol.Metab 2011,96 (7): 2236-2247; Betteridge DJ.. Lipīdu kontrole pacientiem ar cukura diabētu. Nat.Rev.Cardiol. 2011,8 (5):. 278-290; Boden MĒS, Probstfield JL, Anderson T, et al. Niacīns pacientiem ar zemu ABL holesterīna līmeni saņem intensīvu statīnu terapiju. N.Engl.J.Med. 12-15-2011,365 (24): 2255-2267; Chapman MJ, Redfern JS, McGovern ME, et al.,. Niacīns un fibrāti in aterogēnajām dislipidēmija: farmakoterapijas samazināt kardiovaskulāro risku. Pharmacol.Ther. 2010,126 (3):. 314-345; Daniels SE, Spivey RJ, Singla S, et al. Efektivitāte un drošība, oksikodona hidrohlorīda / Niacīns tabletes ārstēšanai mērenu līdz smagu pēcoperācijas sāpes pēc bunionectomy operācijas. Curr.Med.Res.Opin. 2011,27 (3): 593-603; Dunatchik AP, Ito MK, un Dujovne CA.. Sistemātisks pārskats par pierādījumiem par efektivitāti un nekaitīgumu vasks matricas niacīns formulēšanai. J.Clin.Lipidol. 2012,6 (2):. 121-131; Henriquez-Sanchez P, Sanchez-Villegas A, Doreste-Alonso J, et al. Uztura novērtēšanas metodes mikroelementu uzņemšanu: sistemātisks pārskats par vitamīniem. Br.J.Nutr. 2009.102 Suppl 1:. S10-S37; Ito MK. Dislipidēmija: vadība, izmantojot optimālu lipīdu līmeni pazeminošu terapiju. Ann.Pharmacother. 2012,46 (10): 1368-1381; Ng CF, Lee CP, Ho AL, et al.,. Ietekme niacīns par erektilās funkcijas vīriešiem cieš erektilās disfunkcijas un dislipidēmijas. J.Sex Med. 2011,8 (10): 2883-2893; Orr KK un Hume AL.. Uz pierādījumiem balstīta update par vitamīniem. Med.Health R.I. 2010,93 (4). 122-124, Prasad V un Vandross A. Sirds un asinsvadu primārā profilakse: cik augstu mēs būtu latiņu? Arch.Intern.Med. 4-23-2012,172 (8). 656-659, Robinson JG, Wang S, un Jacobson TA. Meta-analīze salīdzināšana efektivitātes pazemināt apolipoproteīna B versus zema blīvuma lipoproteīnu holesterīna un nonhigh blīvuma lipoproteīnu holesterīna kardiovaskulāras riska samazināšanu randomizētos pētījumos. Am.J.Cardiol. 11-15-2012,110 (10): 1468-1476; Shaikh Q un Kamal AK.. ABL holesterīns – kā es varu piesaistīt mani pacienti labu holesterīna? J.Pak.Med.Assoc. 2012,62 (6):. 623-624; Troesch B, Hoeft B, McBurney M, et al. Uztura aptaujas liecina vitamīnu devas zem ieteikumiem ir kopīgas reprezentatīvos Rietumu valstīs. Br.J.Nutr. 2012,108 (4):. 692-698; Yadav R, Francija M, Younis N, et al. Pagarināts atbrīvošanas niacīns ar laropipranta: viedokli par iedarbīgumu, klīnisko efektivitāti un drošību. Expert.Opin.Pharmacother. 2012,13 (9): 1345-1362.

Šī pierādījumiem balstītu monogrāfija sagatavoja Dabas Standard sadarbību pētniecības