niacīns (vitamīns B3, nikotīnskābi), niacinamīda dozēšanas

Turpmāk devas balstās uz zinātniskiem pētījumiem, publikācijām, tradicionālo lietošanu, vai eksperta atzinumu. Daudzi garšaugi un papildinājumi nav rūpīgi pārbaudīti, un nevar tikt pierādīta drošība un efektivitāte. Zīmoli var atšķirīgi, ar mainīgu sastāvdaļām, pat pašu zīmolu. Turpmāk devas var neattiekties uz visiem produktiem. Jums vajadzētu izlasīt produkta etiķetes, un apspriest devas ar kvalificētu veselības aprūpes pakalpojumu sniedzēju pirms terapijas uzsākšanas.

Uztura Deva izveidota ar Pārtikas un uztura valdē niacīns svārstās no 14-18 miligramiem niacīns dienā iekšķīgi pieaugušajiem, ar augšējo ieplūdes līmenis 35 miligramiem dienā, iekšķīgi. Niacinamīda un niacīna tiek izmantotas kosmētikā, kā arī matu un ādas izstrādājumu. Par niacinamīda koncentrācija svārstās no zema 0,0001% apmērā nakts preparātos uz augstāko līmeni 3% ķermeņa un roku krēmi, losjoni, pūderi un aerosoli. Niacīns koncentrācija svārstās no 0,01% ķermeņa un roku krēmi, losjoni, pūderi un aerosoli līdz 0,1% pastas maskas (dubļu iepakojumos).

Par vecumu saistītu makulas slimību (acu slimība), 500 miligrami tūlītējas iedarbības niacīns ir iekšķīgi.

Novēršanai aizsērējusi artērijās, 3,000-4,000 miligrami niacīns ir iekšķīgi katru atsevišķi vai kopā ar citām holesterīna terapijas 0.5-6.2 gadiem.

Sirds slimības, 0.125-12 grami niacīns ir iekšķīgi dienā līdz pieciem gadiem.

Erektilās disfunkcijas, 500-1,500 miligrami niacīns (Niaspan®) ir iekšķīgi 12 nedēļas.

Par augsts holesterīna līmenis, 300-1,2000 miligrami niacīns ir iekšķīgi katru dienu 6-44 nedēļu kā vasks matricas, tūlītējas iedarbības (kristāliskās), 2 grami niacīns ir injicējot vēnā pa 11 stundām. Maksimālā ieteicamā dienas deva ir 3 grami.

Par augsts holesterīna līmenis (kombinācijā ar statīnu vai žultsskābes sekvestrantiem) 500-4,000 miligramiem ilgāku-atbrīvošanas vai regulāru niacīns ir iekšķīgi katru dienu astoņas nedēļas līdz 6.2 gadiem. Extended-vai ilgstoøas izdalìøanas niacīna var uzsākt devā 500 mg dienā un titrēja līdz 3 gramiem dienā.

Par augstu holesterīna līmeni HIV inficētiem pacientiem 500-2,000 miligrami pagarināts atbrīvošanas niacīns (Niaspan®) ir iekšķīgi katru dienu 44 nedēļām līdz diviem gadiem.

Par augstu fosfora līmeni asinīs, viena 375 miligrams deva pagarināts iedarbības nikotīnskābi ir iekšķīgi.

Osteoartrīts, 3 gramus niacinamīda ir iekšķīgi dienā 12 nedēļas.

Par pelagra vai niacīns deficītu, 50-1,000 miligrami niacīns ir iekšķīgi katru dienu.

Par ādas slimību, 2-5% no niacinamīda krēma ir piemērots ādas līdz 12 nedēļām.

Par 1. tipa cukura diabēta profilakses, 200-3,000 miligrami niacinamīda ir iekšķīgi dienas līdz vienam gadam; 20-40 mg uz kilogramu niacinamīda ir pieņēmusi dienā iekšķīgi līdz vienam gadam un trūka pierādījumu par ieguvumu.

Attiecībā uz 2. tipa cukura diabētu, 0,5 grami nikotīnamīda ir iekšķīgi trīs reizes dienā uz sešiem mēnešiem.

Nav pierādīts droši vai efektīvā deva niacīns bērniem.

Par 1. tipa cukura diabēta profilakses, 200-3,000 miligrami niacinamīda ir iekšķīgi dienas līdz vienam gadam; 20-40 miligrami uz kilogramu ir iekšķīgi dienā līdz pieciem gadiem, un trūka pierādījumu par ieguvumu.

Šī pierādījumiem balstītu monogrāfija sagatavoja Dabas Standard sadarbību pētniecības