nifedipīns

Terapeitiskās klase: Sirds un asinsvadu Agent

Izmanto nifedipīnu

Farmakoloģiska klase: kalcija kanālu blokators

Ķīmiskais klase: dihidropiridīna

Nifedipīns ir kalcija kanālu blokators. Tas darbojas, ietekmējot kustību kalcija šūnās no sirds un asinsvadu. Tā rezultātā, nifedipīns atslābina asinsvadus un palielina asins un skābekļa piegādi sirds, vienlaikus samazinot darba slodzi.

nifedipīns ir pieejama tikai ar ārsta recepti.

Lemjot lietot zāles, risks zāļu lietošanas ir jāsamēro labi tas būs jādara. Tas ir lēmums, jūs un jūsu ārsts dos. Par nifedipīna, jāapsver šādas

Pastāstiet ārstam, ja Jums kādreiz bijusi neparasta vai alerģiska reakcija pret nifedipīnu vai citām zālēm. Arī pastāstīt savu veselības aizsardzības speciālistu, ja jums ir kādi citi veidi alerģijām, piemēram, pievienošanu pārtikas produktiem, krāsvielām, konservantiem, vai dzīvniekiem. Par bezrecepšu produktiem, rūpīgi izlasiet etiķetes vai iepakojuma sastāvdaļas.

Atbilstoši pētījumi nav veikti par attiecībām vecuma ietekmei nifedipīna bērnu mērķgrupā. Nav noteikta drošība un efektivitāte.

Pirms Izmantojot nifedipīna

Piemērotiem pētījumiem, kas veikti līdz šim nav pierādīts Geriatric specifiskas problēmas, kas varētu ierobežot lietderību nifedipīna gados vecākiem pacientiem. Tomēr gados vecākiem pacientiem biežāk ir ar vecumu saistītas nieru, aknu vai sirds problēmas, kas var pieprasīt piesardzību un pielāgošana devu pacientiem, kuri saņem nifedipīna.

Pētījumi sievietēm liecina, ka šis medikaments rada minimālu risku zīdainim kad lietot zīdīšanas laikā.

Lai gan dažas zāles nedrīkst lietot kopā vispār, citos gadījumos divas dažādas zāles var lietot kopā, pat tad, ja varētu rasties mijiedarbība. Šajos gadījumos, Jūsu ārsts var vēlēties mainīt devu, vai var būt vajadzīgi citi pasākumi. Kad jūs lietojat nifedipīna, tas ir īpaši svarīgi, ka jūsu veselības aprūpes speciālistam zināt, ja Jūs lietojat kādu no tālāk minētajām zālēm. Šādas mijiedarbība ir izvēlēti, pamatojoties uz to iespējamo nozīmi, un ne vienmēr viss iekļauts.

Izmantojot nifedipīna ar kādu no šīm zālēm parasti nav ieteicama, bet var būt nepieciešama dažos gadījumos. Ja abi tiek parakstītas zāles kopā, ārsts var mainīt devu vai, cik bieži jūs izmantojat vienu vai abas zāles.

Izmantojot nifedipīna ar kādu no šīm zālēm var izraisīt paaugstinātu risku noteiktu blakusparādību, bet izmantojot gan narkotikas var būt labākais ārstēšanas jums. Ja abi tiek parakstītas zāles kopā, ārsts var mainīt devu vai, cik bieži jūs izmantojat vienu vai abas zāles.

Dažas zāles nedrīkst lietot pie vai ap laiku ēdot pārtiku vai ēdot noteikta veida pārtiku, jo var rasties mijiedarbība. Izmantojot alkoholu vai tabaku ar noteiktām zālēm, var izraisīt arī mijiedarbība, kas notiek. Šādas mijiedarbība ir izvēlēti, pamatojoties uz to iespējamo nozīmi, un ne vienmēr viss iekļauts.

Izmantojot nifedipīna ar kādu no turpmāk var radīt paaugstinātu risku noteiktu blakusparādību, bet var būt neizbēgama dažos gadījumos. Ja to izmanto kopā, ārsts var mainīt devu vai, cik bieži jūs izmantojat nifedipīna, vai jums instrukciju par lietošanu pārtikas, alkohola vai tabakas.

Par citām medicīniskām problēmām klātbūtne var ietekmēt izmantošanu nifedipīna. Pārliecinieties, ka jums pastāstīt ārstam, ja Jums ir kādas citas medicīniskas problēmas, jo īpaši

Papildus izmantošanai nifedipīna, ārstēšana jūsu augstu asinsspiedienu var iekļaut svara kontroli un izmaiņas pārtikas produktu veidiem, ko jūs ēdat, īpaši pārtikas produktus ar augstu nātrija (sāls). Ārsts Jums pateiks, kurš no tiem ir vissvarīgākie, lai jums. Jums vajadzētu pārbaudīt ar savu ārstu pirms mainīt savu diētu.

Daudzi pacienti, kuriem ir augsts asinsspiediens nepamanīs pazīmes problēmas. Patiesībā, daudzi var justies normāli. Ir ļoti svarīgi, ka jūs veikt jūsu zāles tieši tā, kā norādīts, un, ka jūs saglabāt jūsu tikšanās ar ārstu, pat ja jūtaties labi.

Atcerieties, ka nifedipīna nebūs izārstēt Jūsu augsts asinsspiediens, bet tas palīdz kontrolēt. Jums jāturpina lietot to kā režisors, ja jūs sagaida, lai samazinātu savu asinsspiedienu un saglabāt to uz leju. Jums var būt nepieciešams veikt spiediena zāles augsta asinsspiediena par pārējo savu dzīvi. Ja augstu asinsspiedienu neārstē, tā var radīt nopietnas problēmas, piemēram, sirds mazspēja, asinsvadu slimības, insultu, vai nieru slimība.

Norīt Ilgstošas ​​atbrīvošanas tabletes veselas. Nav pārtraukumu, smalcināt vai košļāt. Vislabāk ir izmantot šo tableti tukšā dūšā.

Ja Jūs lietojat pagarinātā darbības tabletes, kas ir daļa no tabletes var nokļūt izkārnījumiem pēc jūsu ķermenis ir absorbēts zāles. Tas ir normāli un nav jāuztraucas.

No nifedipīna deva būs atšķirīgs dažādiem pacientiem. Sekojiet ārsta rīkojumiem vai norādījumiem uz etiķetes. Šāda informācija ietver tikai vidējās devas nifedipīna. Ja deva ir atšķirīgs, nemaina to, ja vien ārsts Jums to darīt.

No zāles summa, kas jums veikt atkarīgs izturību zāles. Arī devu skaits, ko lietot katru dienu, laiku ļāva starp devām, un cik ilgi esat lietojis zāles atkarīgs no medicīnas problēmas, par kuru jūs lietojat zāles.

Ja esat izlaidis devu nifedipīnu, lietojiet to, cik drīz vien iespējams. Tomēr, ja tas ir gandrīz pienācis laiks nākamajai devai, izlaidiet aizmirsto devu un doties atpakaļ uz savu regulāru dozēšanas grafiku. Nelietojiet dubultu devu.

Glabājiet zāles slēgtā traukā istabas temperatūrā, prom no karstuma, mitruma un tiešas gaismas. Keep no sasalšanas.

Glabājiet bērniem nepieejamā vietā.

Pareiza izmantošana nifedipīna

Neturiet novecojušas zāles vai zāles vairs nav nepieciešams.

Uzdod savu veselības aprūpes speciālistu, kā jums vajadzētu atbrīvoties no kādas zāles jūs neizmantojat.

Ir ļoti svarīgi, lai ārsts pārbaudītu savu progresu ar regulāriem apmeklējumiem, lai pārliecinātos, ka nifedipīns darbojas pareizi un lai pārbaudītu nevēlamas sekas.

Jums nevajadzētu lietot nifedipīna, ja Jūs lietojat arī dažas citas zāles, piemēram, karbamazepīns (Tegretol®), fenobarbitāls (Luminal®), fenitoīnu (Dilantin®), rifabutīna (Mycobutin®), rifampīnu (Rifadin®, Rimactane®), vai St . asinszāli. šīs zāles kopā, izmantojot var radīt nopietnas problēmas. Pārliecinieties, ka Jūsu ārsts zina visu par medikamentiem.

var rasties reibonis, apreibums, vai ģībonis, jo īpaši, ja jūs piecelties pēkšņi no guļus vai sēdus stāvoklī. Šie simptomi biežāk rodas, kad jūs sākat nifedipīna, vai ja deva tiek palielināta.

nifedipīns var izraisīt šķidruma aizturi (tūska) dažiem pacientiem. Pastāstiet ārstam, ja Jums ir vēdera uzpūšanās vai sejas, rokām, rokām, apakšstilbiem, vai kāju tirpšana plaukstās vai pēdās, vai neparastu svara pieaugums vai zudums.

Nepārtrauciet nifedipīna, iepriekš nekonsultējoties ar ārstu. Jūsu ārsts var vēlēties, lai Jūs pakāpeniski samazināt summu, jūs izmantojat, pirms apstāšanās pilnībā.

Pārliecinieties, ka kāds ārsts vai zobārsts, kurš izturas pret jums zina, ka jūs izmantojat nifedipīna. Jums var būt nepieciešams pārtraukt lietot Nifedipine vairākas dienas, pirms operācijas vai medicīniskās pārbaudes. nifedipīns var ietekmēt dažu medicīnisko pārbaužu rezultātus.

Piesardzības pasākumi, lietojot nifedipīna

Greipfrūti un greipfrūtu sula var palielināt iedarbību nifedipīna, palielinot apjomu nifedipīna jūsu organismā. Jums nevajadzētu ēst greipfrūtus vai dzert greipfrūtu sulu, kamēr jūs lietojat nifedipīna.

Nelietojiet citas zāles, ja vien tie ir jāapspriež ar savu ārstu. Tas ietver recepšu vai nonprescription (pār-the-counter [ārpusbiržas]) zāļu un augu vai vitamīna piedevas.

Kopā ar saviem vajadzīgi sekām, zāles var izraisīt dažas nevēlamas sekas. Lai gan ne visas no šīm blakusparādībām var rasties, ja tie rodas, tad var būt nepieciešama medicīniska palīdzība.

Konsultējieties ar savu ārstu nekavējoties, ja kāds no šiem blakusparādībām

Dažas blakusparādības var rasties, kas parasti nav nepieciešama medicīniskā palīdzība. Šīs blakusparādības var iet prom ārstēšanas laikā, kā Jūsu organisms pielāgojas pie zālēm. Arī jūsu veselības aprūpes speciālists, iespējams, var jums pastāstīt par to, kā novērst vai samazināt dažas no šīm blakusparādībām. Sazinieties ar savu veselības aprūpes speciālistu, ja kāda no šīm blakusparādībām turpinātu vai ir apnicīgs, vai, ja jums ir kādi jautājumi par viņiem

Citas blakusparādības var rasties arī dažiem pacientiem nav uzskaitīti. Ja jūs novērojat jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar savu veselības aprūpes speciālistu.

Nifedipine blakusparādības

nifedipīns

Pieejamība Rx Recepšu tikai

C Grūtniecība kategorija risku nevar izslēgt

CSA Kalendārs N Ne kontrolēts narkotika

Apstiprināšana Vēsture Kalendārs Narkotiku vēsture pie FDA

Reino sindroms amlodipīna, NORVASC, diltiazēms, nitroglicerīns, doksazosīnu, Cardizem

Augsts asinsspiediens lizinoprilu, amlodipīns, metoprololu, hidrohlortiazīdu, losartānu, furosemīds

Hipertensiju Avārijas enalaprilu, hydralazine, labetalolu, kaptoprils, Vasotec, metildopa

Priekšlaicīgas dzemdības progesteronu, terbutalīns, Prometrium, Brethine, Makena, Endometrin