nivolumab (intravenozi) piesardzības pasākumi

Ir ļoti svarīgi, lai ārsts pārbaudītu savu progresu ar regulāriem apmeklējumiem, lai pārliecinātos, ka šīs zāles darbojas pareizi. Asins analīzes var būt vajadzīgi, lai pārbaudītu, nevēlamas ietekmes.

šo zāļu lietošana grūtniecības laikā var kaitēt Jūsu bērnam. Izmantot efektīvus pretapaugļošanās lai saglabātu no kļūst grūtniecība ārstēšanas laikā un vismaz 5 mēnešus pēc pēdējās devas šīs zāles. Ja jūs domājat, ka jums ir iestājusies grūtniecība, lietojot zāles, pastāstiet par to savam ārstam.

Pastāstiet ārstam, ja Jums ir klepus, spiedoša sajūta krūtīs, vai jebkāda veida elpošanas problēmas ar šīm zālēm. Tie varētu būt simptomi nopietnu plaušu problēmas.

Kolīts (resnās zarnas iekaisums), var rasties ar šīm zālēm. Pastāstiet ārstam, ja Jums ir sāpes vēderā vai jutīgums, ūdeņains vai asiņaina caureja, vai drudzis pēc zāļu saņemšanas.

Konsultējieties ar savu ārstu uzreiz, ja Jums ir sāpes vai jutīgums augšējā kuņģī, gaiši izkārnījumi, tumšs urīns, ir ēstgribas zudums, slikta dūša, neparasts nogurums vai vājums, vai dzeltenas acis vai ādu zudumu. Tie varētu būt simptomi nopietna aknu problēmu.

Virsnieru, hipofīzes vai vairogdziedzera problēmas var rasties, kamēr jūs saņemat šīs zāles. Pastāstiet ārstam, ja Jums ir izmaiņas garastāvokļa vai uzvedības, aizcietējums, sausa āda vai apmatojuma, salšana, jutīgums pret karstumu, svīšana, bezmiegu, vai svara izmaiņas.

Pastāstiet ārstam, ja Jums ir asiņaina vai duļķains urīns, slikta dūša vai vemšana, elpošanas traucējumi, sejas, pēdu vai zemākām kājām, neparasts nogurums vai nespēks, vai neparastu svara pieaugumu. Šie simptomi var liecināt par nopietnu nieru problēmas.

Konsultējieties ar savu ārstu, ja Jums ir galvassāpes, apjukums, krampji, stīvs kakls, vemšana, lietojot šīs zāles. Tie var būt simptomi encefalītu.

Šīs zāles var izraisīt alerģiskas reakcijas sauc par infūzijas reakcija retu, bet nopietnu veidu. Tas var būt dzīvībai bīstama un prasa tūlītēju medicīnisko palīdzību. Pastāstiet ārstam, ja jūs sākat, lai ir ādas izsitumi, reibonis, apgrūtināta elpošana, smaguma sajūta krūtīs, pietūkums sejas vai rokām, drudzis vai drebuļi, kamēr jūs saņemat šīs zāles.