plaušu vēža simptomi

Plaušu vēzis ir vēža veids, kas sākas plaušās. Jūsu plaušas ir divi poraina orgāni jūsu krūtīs, kas ņem skābekli, kad jūs ieelpot un atbrīvo oglekļa dioksīdu, kad jūs izelpot.

Plaušu vēzis ir galvenais cēlonis vēža nāves gadījumiem ASV, starp vīriešiem un sievietēm. Plaušu vēzis apgalvo vairāk dzīvību katru gadu, nekā darīt resnās zarnas, prostatas, olnīcu un krūts vēzi apvienotos.

Jauna klepus, kas nav iet prom; Izmaiņas hronisku klepu vai “smēķētāja klepus, klepus līdz asinīm, pat neliels daudzums; elpas trūkums, sāpes krūtīs, sēkšana, aizsmakums, Zaudēt svaru bez mēģina; Kaulu sāpes, galvassāpes

Kad apmeklēt ārstu

Cilvēki, kas smēķē, ir vislielākais risks saslimt ar plaušu vēzi. No plaušu vēža risks palielinās līdz ar laiku un cigarešu skaitu esat smēķējuši. Ja jūs atmest smēķēšanu, pat pēc smēķēšanas daudzus gadus, jūs varat ievērojami samazināt jūsu izredzes saslimt ar plaušu vēzi.

Kā smēķēšana izraisa plaušu vēzi

Plaušu vēzis parasti neizraisa pazīmes un simptomus tās pirmajiem posmiem. Pazīmes un simptomi plaušu vēzi parasti rodas tikai tad, kad slimība ir uzlabotas.

Veidi plaušu vēzi

Pazīmes un simptomi plaušu vēzi var ietvert

Ko jūs varat darīt

Veikt iecelšanu ar ārstu, ja Jums ir jebkādas pazīmes vai simptomi, kas jāuztraucas jums.

Ja jūs smēķējat, un ir spējis atmest, veikt iecelšanu ar ārstu. Jūsu ārsts var ieteikt stratēģijas atmest smēķēšanu, piemēram, konsultācijas, medikamentus un nikotīna aizvietošanas produktiem.

Smēķēšana izraisa lielāko daļu no plaušu vēža – gan smēķētājiem, gan cilvēkiem, kas pakļauti sekundu dūmu. Bet plaušu vēzis arī rodas cilvēkiem, kuri nekad nav smēķējuši, un tiem, kas nekad nav bijusi ilgstoša saskarsme ar sekundu dūmu. Šādos gadījumos var būt skaidrs cēlonis plaušu vēzi.

Ārsti uzskata, smēķēšana izraisa plaušu vēzi, bojājot šūnas, kas atbilst plaušas. Kad jūs ieelpot cigarešu dūmus, kas ir pilns ar vēzi izraisošas vielas (kancerogēnu), izmaiņas plaušu audos sāk gandrīz nekavējoties.

Jautājumus uzdot, ja jums ir diagnosticēts plaušu vēzis

Sākumā jūsu organismā var būt iespēja labot šo kaitējumu. Bet ar katru atkārtotas iedarbības, normālas šūnas, kas atbilst jūsu plaušas arvien bojāti. Laika gaitā, kaitējums izraisa šūnas rīkoties nenormāli un beidzot vēzis var attīstīties.

Ko sagaidīt no sava ārsta

Testēšana veseliem cilvēkiem plaušu vēzi

Ārsti sadalīt plaušu vēzi divās galvenajās grupās, pamatojoties uz izskatu plaušu vēža šūnas zem mikroskopa. Ārsts veic ārstēšanu lēmumus, pamatojoties uz kurām lielākā veida plaušu vēža esat. Divi vispārīgu veidu plaušu vēzis ir

Vairāki faktori var palielināt risku saslimt ar plaušu vēzi. Daži riska faktori var kontrolēt, piemēram, atmest smēķēšanu. Un citi faktori nevar kontrolēt, piemēram, jūsu ģimenes vēsturi.

Riska faktori plaušu vēzi ietver

Iedarbība uz radona gāze. Radons ražo dabisko sadalījumu urāna augsnes, iežu un ūdens, kas galu galā kļūst par daļu no gaisa jūs elpojam. Nedrošas līmeņi radona var uzkrāties jebkuras ēkas, tai skaitā mājās.

Radons testēšanas komplekti, kurus var iegādāties mājas uzlabošana veikalos, var noteikt, vai līmenis ir droši. Ja nedrošas līmenis tiek atklāti, līdzekļi ir pieejami.

Plaušu vēzis var izraisīt komplikācijas, piemēram,

Sāpes. Advanced plaušu vēzis, kas izplatās uz gļotādas plaušu vai citā jomā no ķermeņa, piemēram, kaulu, var izraisīt sāpes.

Pastāstiet savam ārstam, ja Jums rodas sāpes. Sāpes sākotnēji var būt vieglas un saraustīta, bet var kļūt pastāvīga. Zāles, staru terapiju un citu ārstēšanu var palīdzēt jums ērtāku.

Šķidrums krūtīs (pleiras izsvīdumu). Plaušu vēzis var izraisīt šķidruma uzkrāšanos telpā, kas ieskauj skarto plaušu šajā krūšu dobumā (pleiras telpā).

Testi diagnosticēt plaušu vēzi

Šķidrums uzkrājas krūtīs var izraisīt elpas trūkumu. Apstrāde ir pieejami drenāžas šķidrumu no jūsu krūtīm un samazinātu risku, ka pleiras izsvīdums notiks atkal.

Vēzis, kas izplatās uz citām ķermeņa daļām (metastāžu). Plaušu vēzis bieži izplatās (metastasizes) uz citām ķermeņa daļām, piemēram, smadzeņu un kauliem.

ietekmē vēzis, kas izplatās var izraisīt sāpes, slikta dūša, galvassāpes vai citas pazīmes un simptomi atkarībā no tā, ko orgānu. Kad plaušu vēzis ir izplatījies uz citiem orgāniem, tas vispār nav ārstējama. Apstrāde ir pieejami samazināt pazīmes un simptomi, un, lai palīdzētu jums dzīvot ilgāk.

Ja jums ir pazīmes un simptomi, kas jāuztraucas jums, vispirms redzēt savu ģimenes ārstu. Ja ārstam ir aizdomas Jums ir plaušu vēzis, jūs, iespējams, tiks pie speciālista. Speciālisti, kuri ārstē cilvēkus ar plaušu vēzi var ietvert

Tāpēc, ka tikšanās var būt īss, un tāpēc, ka bieži vien ir daudz zemes, lai segtu, tā ir laba ideja, lai būtu labi sagatavoti. Lai palīdzētu jums gatavs, mēģiniet

Savu laiku ar savu ārstu, ir ierobežota, tāpēc gatavo jautājumu sarakstu, kas palīdzēs jums veikt lielāko daļu sava laika kopā. Sarakstu jūsu jautājumiem no svarīgākajām vismazāk svarīga lieta ir iztecējis laiks. Plaušu vēzi, daži pamatjautājumi, lai vaicājiet iekļaut

Papildus jautājumiem, ka jūs esat gatavs jautājiet savam ārstam, nekautrējieties uzdot citus jautājumus laikā jūsu iecelšanu.

Jūsu ārsts var Jums uzdot vairākus jautājumus. Ir gatavs atbildēt uz viņiem var dot vairāk laika, vēlāk, lai segtu citus punktus, jūs vēlaties, lai risinātu. Ārsts var lūgt

Sīkšūnu plaušu vēzis. Sīkšūnu plaušu vēzis notiek gandrīz tikai smēķētāji un ir mazāk izplatīta nekā nesīkšūnu plaušu vēzis;. Nesīkšūnu plaušu vēzis. Nesīkšūnu plaušu vēzis ir jumta termins vairāku veidu plaušu vēzi, kas uzvedas līdzīgi. Nesīkšūnu plaušu vēža plakanās šūnu karcinoma, adenokarcinomas un lielu šūnu karcinomu.

Smēķēšana. Jūsu risks plaušu vēzi palielinās ar cigarešu tu smēķē katru dienu skaita un vairākus gadus esat smēķējuši. Atmest jebkurā vecumā var ievērojami samazināt savu risku saslimt ar plaušu vēzi;. Pakļautība sekundu dūmu. Pat ja jums nav dūmu, jūsu risks saslimt ar plaušu vēzi palielinās, ja jūs pakļauti sekundu dūmu. Pakļautība radona gāze. Radons ražo dabisko sadalījumu urāna augsnes, iežu un ūdens, kas galu galā kļūst par daļu no gaisa jūs elpojam. Nedrošas līmeņi radona var uzkrāties jebkurā ēkā, arī mājās;. Radons testēšanas komplekti, kurus var iegādāties mājas uzlabošana veikalos, var noteikt, vai līmenis ir droši. Ja nedrošas līmenis tiek atklāti, līdzekļi ir pieejami;. Pakļaušana azbesta un citu kancerogēnu. Darba vietā azbesta iedarbību un citām vielām zināms, ka tās izraisa vēzi – piemēram, arsēna, hroma un niķeļa – arī var palielināt savu risku saslimt ar plaušu vēzi, it īpaši, ja esat smēķētājs, ģimenes anamnēzē plaušu vēzi.. Cilvēki ar mātes, māsām vai bērns ar plaušu vēzi, ir paaugstināts risks slimības.

Elpas trūkums. Cilvēki ar plaušu vēzi var piedzīvot elpas trūkums, ja vēzis aug bloķēt galvenās elpceļus. Plaušu vēzis var izraisīt šķidruma uzkrāšanos ap plaušām, padarot to grūtāk skartā plaušu pilnībā paplašināt, kad jūs ieelpot;. Klepus līdz asinīm. Plaušu vēzis var izraisīt asiņošanu elpceļos, kas var izraisīt jums klepus līdz asinīm (hemoptysis). Dažreiz asiņošana var kļūt smagas. Apstrāde ir pieejami, lai kontrolētu asiņošanu;. Pain. Advanced plaušu vēzi, kas izplatās uz gļotādas plaušu vai citā jomā no ķermeņa, piemēram, kaulu, var izraisīt sāpes;. Pastāstiet savam ārstam, ja Jums rodas sāpes. Sāpes sākotnēji var būt vieglas un saraustīta, bet var kļūt pastāvīga. Zāles, staru terapiju un citu ārstēšanu var palīdzēt jums ērtāku;. Šķidrumu krūšu (pleiras izsvīdumu). Plaušu vēzis var izraisīt šķidruma uzkrāšanos telpā, kas ieskauj skarto plaušu šajā krūšu dobumā (pleiras telpā) .; Fluid uzkrājas krūtīs var izraisīt elpas trūkumu. Apstrāde ir pieejami drenāžas šķidrumu no jūsu krūtīm un samazinātu risku, ka pleiras izsvīdums notiks atkal. Vēzi, kas izplatās uz citām ķermeņa daļām (metastāžu). Plaušu vēzis bieži izplatās (metastasizes) uz citām ķermeņa daļām, piemēram, smadzeņu un kaulu;. Vēzis, kas izplatās var izraisīt sāpes, slikta dūša, galvassāpes vai citas pazīmes un simptomi atkarībā no tā, ko orgāns ir ietekmēta. Kad plaušu vēzis ir izplatījies uz citiem orgāniem, tas vispār nav ārstējama. Apstrāde ir pieejami samazināt pazīmes un simptomi, un, lai palīdzētu jums dzīvot ilgāk.

Vairākas organizācijas iesaka cilvēkiem ar paaugstinātu risku saslimt ar plaušu vēzi apsvērt gada datortomogrāfiju (CT) skenē meklēt plaušu vēzi. Ja jūs esat 55 gadi un dūmi vai izmanto smēķēt, runāt ar savu ārstu par ieguvumiem un riskiem plaušu vēža skrīningu.

Daži pētījumi liecina, plaušu vēža skrīnings glābj dzīvības, konstatējot vēzi agrāk, kad to var uzskatīt veiksmīgāk. Bet citi pētījumi atklāj, ka plaušu vēža skrīninga bieži atklāj vairāk labdabīgi apstākļi, kas var būt nepieciešama invazīvas testēšanu un pakļaut cilvēkus nevajadzīgiem riskiem un jāuztraucas.

Ja tur ir iemesls domāt, ka jums var būt plaušu vēzi, ārsts var pasūtīt vairākus testus, lai meklētu vēža šūnas, un, lai izslēgtu citus nosacījumus. Lai diagnosticētu plaušu vēzi, ārsts var ieteikt

Audu paraugu (biopsijas). Paraugs patoloģiskas šūnas var noņemt ar procedūru, kas saukta biopsija.

Jūsu ārsts var veikt biopsiju vairākos veidos, tostarp bronhoskopija, kurā ārsts pārbauda patoloģiskas jomas plaušām, izmantojot apgaismota caurule, kas ir nodoti jūsu kakls un plaušās; mediastinoscopy un kurā iegriezums tiek veikts pie pamatnes jūsu kakla un ķirurģijas instrumenti, iekļauj aiz krūšu kaula ņemtu audu paraugus no limfmezgliem un adatas biopsiju, kurā ārsts izmanto rentgena vai CT attēlus, lai vadītu adatu caur savu krūšu kurvja sienas un uz plaušu audos, lai savāktu aizdomīgs šūnas.

Biopsija paraugu var arī ņemt no limfmezglos vai citās vietās, kur vēzis ir izplatījies, piemēram, jūsu aknas.

Kad jūsu plaušu vēzis tika diagnosticēts, Jūsu ārsts, lai noteiktu, cik lielā mērā (posms) no jūsu vēzis. Jūsu vēzis ir posms palīdz jums un jūsu ārstam izlemt, kāda ārstēšana ir vispiemērotākais.

Pakāpju testi var ietvert attēlveidošanas procedūras, kas ļauj ārstam, lai meklētu pierādījumus, ka vēzis ir izplatījies ārpus plaušām. Šie testi ietver CT skenē, magnētiskās rezonanses attēlveidošanu (MRI), pozitronu emisijas tomogrāfija (PET) un kaulu skenēšanu. Ne katrs tests ir piemērots katram cilvēkam, tāpēc runāt ar savu ārstu par to, kuras procedūras ir tieši Jums.

Sīkšūnu plaušu vēzis dažkārt raksturo kā ierobežota vai plašs. Limited norāda, vēzis ir tikai uz vienu plaušās. Plaša norāda vēzis ir izplatījies ārpus vienas plaušās.

Jūs un Jūsu ārsts izvēlēties vēža ārstēšanas plānu, pamatojoties uz vairākiem faktoriem, piemēram, jūsu vispārējo veselību, veidu un stadijā jūsu vēzis, un jūsu p. Opcijas parasti ietver vienu vai vairākas procedūras, tostarp operācijas, ķīmijterapija, staru vai mērķtiecīgu zāļu terapiju.

Dažos gadījumos Jums var izvēlēties ārstēties. Piemēram, jūs varat sajust, ka blakusparādības ārstēšanas atsvērs iespējamos ieguvumus. Kad tas ir gadījumā, Jūsu ārsts var ieteikt komforta aprūpi, lai ārstētu tikai simptomus vēzis izraisa, piemēram, sāpes vai elpas trūkums.

Operācijas laikā ķirurgs strādā, lai novērstu plaušu vēzi un rezervi veselos audus. Procedūras, lai novērstu plaušu vēzi ietver

Ja Jums tiek veikta operācija, jūsu ķirurgs var arī noņemt limfmezgli no jūsu krūtīm, lai pārbaudītu tos pazīmes vēzi.

Plaušu vēzis ķirurģija ietver riskus, tostarp asiņošanas un infekcijas. Gaidīt elpas trūkums pēc plaušu operācijas. Ja daļa no jūsu plaušu tiek noņemta, jūsu atlikušais plaušu audu paplašinās laika gaitā, un padarīt to vieglāk elpot. Jūsu ārsts var ieteikt elpošanas terapeits, kurš var jums caur elpošanas vingrinājumi, lai palīdzētu jūsu atgūšanu.

Ķīmijterapija izmanto zāles, lai nogalinātu vēža šūnas. Viens vai vairāki ķīmijterapijas zāles var ievadīt caur vēnā savā grupā (intravenozi) vai iekšķīgi. A narkotiku kombinācija parasti ir dota virknē ārstēšanas periodā nedēļu vai mēnešu laikā, ar pārtraukumiem starp, lai jūs varētu atgūt.

Ķīmijterapijas bieži lieto pēc operācijas, lai nogalinātu vēža šūnas, kas var palikt. To var izmantot arī pirms operācijas, lai sarukt vēža un padarīt tos vieglāk noņemt. Dažos gadījumos, ķīmijterapija, var izmantot, lai mazinātu sāpes un citus simptomus progresējošu vēzi.

Staru terapiju izmanto augstas powered enerģijas starus no avotiem, piemēram, rentgena un protonu, lai nogalinātu vēža šūnas. Staru terapija var būt novirzīts uz jūsu plaušu vēzis ārpus ķermeņa (ārējā gaismas starojums), vai to var likt iekšā adatas, sēklām vai katetri un jāieliek ķermeņa tuvu vēža (Brahiterapijas).

Staru terapiju var izmantot, pēc operācijas, lai nogalinātu vēža šūnas, kas var palikt. To var izmantot arī kā pirmā ārstēšanas plaušu vēža, ko nevar noņemt operācijas laikā. Cilvēkiem ar progresējošu plaušu vēzi, staru terapiju var izmantot, lai mazinātu sāpes un citus simptomus.

Cilvēkiem ar plaušu vēzi, kas ir ļoti maza, viena no iespējām varētu būt stereotakses ķermeņa staru. Šāda veida starojuma mērķis daudz gaismas starojumu no dažādiem leņķiem pie plaušu vēzi. Stereotakses ķermenis staru terapija parasti aizpilda vienā vai pāris ārstēšanu. Atsevišķos gadījumos var tikt izmantota kā operācijas maziem audzējiem.

Mērķtiecīga terapija ir jaunākas vēža ārstēšanu, kas strādā ar pievēršanos konkrētai anomālijas vēža šūnas. Mērķtiecīga terapija zāles bieži lieto kombinācijā ar ķīmijterapijas zālēm.

ietver mērķtiecīgas terapijas iespējas, lai ārstētu plaušu vēzi

Daži mērķtiecīgu terapiju strādāt tikai cilvēki, kuru vēža šūnas ir dažas ģenētiskas mutācijas. Jūsu vēža šūnas tiks pārbaudīta laboratorijā, lai noskaidrotu, vai šīs zāles varētu jums palīdzēt.

Klīniskie pētījumi ir pētījumi par eksperimentālo plaušu vēža ārstēšanu. Jums var būt interesē mācās klīniskajā izpētē, ja plaušu vēža ārstēšanas nedarbojas vai ja jūsu ārstēšanas iespējas ir ierobežotas.

Ārstēšanu pētīta klīniskā pētījumā var būt jaunākās inovācijas, taču tie negarantē izārstēt. Rūpīgi jāizvērtē savas ārstēšanas iespējas ar savu ārstu.

Jūsu piedalīšanās klīniskajā izpētē var palīdzēt ārstiem labāk saprast, kā izturēties pret plaušu vēzi nākotnē.

Cilvēki ar plaušu vēzi, bieži ir pazīmes un simptomi vēzi, kā arī blakusparādības ārstēšanas. Uzturošā aprūpe, kas pazīstams arī kā paliatīvās aprūpes, ir specialitāte joma zāles, kas ir saistīts ar darbu ar ārstu, lai samazinātu jūsu pazīmes un simptomus.

Ārsts var ieteikt Jums tikties ar paliatīvās aprūpes komandu drīz pēc jūsu diagnozes, lai nodrošinātu, ka esat apmierināts laikā un pēc jūsu vēža ārstēšanu.

Vienā pētījumā, cilvēki ar progresējošu nesīkšūnu plaušu vēzi, kas sāka saņemt atbalstošu aprūpi drīz pēc tam, kad viņu diagnoze dzīvoja ilgāk nekā tie, kuri turpināja ārstēšanu, piemēram, ķīmijterapijas un staru. Tiem, kas saņem atbalstošu aprūpi ziņots uzlabotu noskaņojumu un dzīves kvalitāti. Viņi izdzīvoja vidēji gandrīz trīs mēnešus ilgāk nekā to darīja, kas saņēma standarta terapiju.

Jums var būt bažas, ka saņem paliatīvo aprūpi nozīmē, ka jūs nevarat iziet agresīvu ārstēšanu jūsu vēzi. Bet nevis aizstāt ārstniecības procedūras, paliatīvā aprūpe papildina jūsu vēža ārstēšanu un var padarīt to iespējams, ka jūs varat pabeigt savu ārstēšanu.

Daudzi cilvēki ar plaušu vēzi ir elpas trūkums kādā brīdī gaitā slimības. Apstrāde, piemēram, papildu skābekli, un zāles ir pieejamas, lai palīdzētu jums justies ērtāk, bet tie ne vienmēr ir pietiekami.

Lai tiktu galā ar elpas trūkumu, tas var palīdzēt

Pastāstiet ārstam, ja Jums rodas elpas trūkums vai, ja Jūsu veselības stāvoklis pasliktinās, jo ir daudz citu pieejamo ārstēšanu, lai atbrīvotu elpas trūkums.

Papildu un alternatīvo plaušu vēža ārstēšanu nevar izārstēt Jūsu vēzi. Bet papildu alternatīva terapija bieži var apvienot ar ārsta aprūpē, lai palīdzētu atvieglot pazīmes un simptomus.

Ārsts var palīdzēt jums nosvērt ieguvumus un riskus komplementārās un alternatīvās ārstēšanas metodes.

American College of Chest ārstu rekomendē cilvēkiem ar plaušu vēzi, būtu jāapsver

Akupunktūra. ar akupunktūras sesijas laikā, apmācīts praktizētājs iesprauž mazas adatas precīziem punktiem uz ķermeņa. Akupunktūra var atvieglot sāpes un atvieglot vēža ārstēšanas blakusparādības, piemēram, slikta dūša un vemšana, bet tur nav pierādījumu, ka adatu terapija ir kāda ietekme uz jūsu vēzi.

Akupunktūra var būt drošs, ja veic sertificēts ārsts. Jautājiet ārstam ieteikt kādu savā kopienā. Bet akupunktūra nav droši, ja Jums ir zems asinsaina vai veikt asins atšķaidītājus.

Masāža. masāžas laikā, masāžas terapeits izmanto viņa vai viņas rokas, izdarot spiedienu uz ādu un muskuļiem. Masāža var palīdzēt mazināt nemieru un sāpes cilvēkiem ar vēzi. Daži masāžas terapeiti ir speciāli apmācīti strādāt ar cilvēkiem, kuriem ir vēzis.

Ar ārstu vārdus masāžas terapeiti savā kopienā. Masāža būtu nesāpēs. Jūsu masāža terapeits nedrīkst izdarīt spiedienu jebkur pie jūsu audzējs vai jebkuru ķirurģiskas brūces. Izvairīties masāžu, ja jūsu asinsaina ir zems vai ja jūs lietojat asins atšķaidītājus.

Diagnoze vēzis var būt milzīgs. Ar laiku jūs atradīsiet veidus, kā tikt galā ar stresu un nenoteiktību vēzi. Līdz tam, jūs varat atrast, tas palīdz

Atrast kādu, ar ko parunāt ar. Atrast labu klausītājs, kurš ir gatavs uzklausīt jūs runāt par savām cerībām un bailēm. Tas var būt draugs vai ģimenes loceklis. Bažas un izpratne konsultanta, medicīnas sociālā darbinieka, garīdznieki loceklis vai vēža atbalsta grupa arī var būt noderīgi.

Jautājiet savam ārstam par atbalsta grupu jūsu reģionā. Vai pārbaudīt savu tālruņa grāmatu, bibliotēku vai vēža organizāciju, piemēram, Nacionālā vēža institūta vai American Cancer Society.

Nav pārliecināts, ka veids, kā novērst plaušu vēzi, bet jūs varat samazināt savu risku, ja jūs

apmeklējiet savu ārstu

Plaušu vēzis inscenējums

Stadijas plaušu vēža

ķirurģija

ķīmijterapija

Staru terapija

Ārsti, kas specializējas ārstējot vēža (onkologi); Ārsti, kuri diagnosticēt un ārstēt plaušu slimības (pulmonologi) Ārsti, kuri izmanto starojumu vēža ārstēšanai (Radiācijas onkologi); ķirurgu, kurš darbojas uz plaušu (krūšu kurvja ķirurgi); Ārsti, kuri ārstētu pazīmes un simptomi vēža un vēža ārstēšanai (paliatīvās aprūpes speciālisti)

Esi informēts par kādu iepriekš iecelšanu ierobežojumiem. Laikā, kad jūs veicat amatā, pārliecinieties, ka jautāt, ja tur ir kaut kas jums jādara iepriekš, piemēram, ierobežot savu uzturu;. Pierakstiet visus simptomus, jūs piedzīvo, tostarp tām, kas var šķist saistīts ar apstākļiem, kuros jūs plānots iecelšanu. Ievērojiet, ja jūsu simptomi sākās;. Pierakstiet galveno personisko informāciju, tostarp jebkādu būtisku uzsver vai nesen dzīves izmaiņas;. Izveidojiet sarakstu ar visiem medikamentiem, vitamīniem vai papildinājumiem jūs lietoja;. Gather jūsu medicīniskos ierakstus. Ja esat bijusi krūškurvja rentgenogramma vai skenēšanas darīts citā ārsta, mēģināt iegūt šo failu un lai to savu iecelšanu;. Apsver ģimenes locekli vai draugu līdzi. Dažreiz tas var būt grūti atcerēties visu iecelšanu laikā sniegto informāciju. Kāds, kas pavada jūs varat atcerēties kaut ko, ka jūs nokavēju vai aizmirsis;. Pierakstiet jautājumus uzdot ārstam.

Kāda veida plaušu vēzi man ir;? Vai es varētu redzēt krūšu X-ray vai CT skenēšanas, kas parāda manu vēzi;? Kas izraisa manu simptomi;? Kāds ir posms manā plaušu vēzi;? Vai man ir nepieciešams vairāk testus? ; Ja mans plaušu vēža šūnas tiek pārbaudīta gēnu mutācijas, kas var noteikt manas ārstēšanas iespējas;? Vai manu vēža izplatīšanos uz citām daļām manu ķermeni;? Kādas ir manas ārstēšanas iespējas;? Vai kāds no šiem ārstēšanas iespējas izārstēt manu vēzi; kas ir iespējamās blakusparādības katru ārstēšanas;? vai ir kāds ārstēšana, kas jūs domājat, ka ir labākais man?; vai ir labums, ja es atmest smēķēšanu tagad;? kādu padomu jūs dotu draugu vai ģimenes locekli manā situācijā;? kas ja es nevēlos ārstēšanu;? vai ir veidi, kā atvieglot pazīmes un simptomus es esmu piedzīvo;? vai es varu iestāties klīniskajā izpētē;? ja es pie speciālista? Kāda būs šīs izmaksas, un manas apdrošināšana to;? Vai ir brošūras vai citu materiālu, kas es varu ņemt līdzi? Kādas mājas lapas jūs ieteiktu?

Kad jūs pirmo reizi sākt piedzīvo simptomi;? Jūsu simptomi ir nepārtraukts vai gadījuma rakstura;? Cik smaga ir jūsu simptomi;? Vai jūs viltība elpojot;? Vai jums ir klepus, kas jūtas tāpat kā jūs mijieskaita jūsu kakls;? Vai jums kādreiz ir diagnosticēta emfizēma vai hronisku obstruktīvu plaušu slimību,? vai jūs lietojat medikamentus aizdusa;? kas, ja kaut kas, šķiet, lai uzlabotu jūsu simptomi, kas, ja kaut kas, šķiet, pasliktinās jūsu simptomi?

Attēlveidošanas testi. X-ray attēlu plaušām var atklāt patoloģiska masa vai mezgliņš. CT skenēšanas var atklāt nelielus bojājumus plaušās, kas, iespējams, nav konstatēti uz rentgenu;. Krēpu citoloģisko. Ja jums ir klepus un ražo krēpas, apskatot krēpu zem mikroskopa dažkārt var atklāt klātbūtni plaušu vēža šūnas;. Audu paraugu (biopsijas). Paraugs patoloģiskas šūnas var noņemt ar procedūru, kas saukta biopsija;. Jūsu ārsts var veikt biopsiju vairākos veidos, tostarp bronhoskopija, kurā ārsts pārbauda patoloģiskas jomas plaušām izmantojot apgaismota caurule, kas ir nodoti jūsu kakls un plaušās, mediastinoscopy, kurā griezumu tiek veikti pie pamatnes jūsu kakla un ķirurģijas instrumenti, iekļauj aiz krūšu kaula ņemtu audu paraugus no limfmezgliem, un adatas biopsiju, kurā ārsts izmanto X-ray vai CT attēlus lai vadītu adatu caur savu krūšu kurvja sienas un uz plaušu audos savākt aizdomīgu šūnas;. biopsija paraugu var arī ņemt no limfmezglos vai citās vietās, kur vēzis ir izplatījies, piemēram, jūsu aknas.

Stage I. Vēzis ir ierobežots ar plaušu un nav izplatījies limfmezglos. Audzējs parasti ir mazāka nekā 2 collas (5 centimetri) pāri;. Stage II. Audzējs šajā posmā varētu būt pieaudzis lielāks nekā 2 collas, vai arī tā var būt mazāka audzējs, kas ir saistīta ar tuvumā struktūras, piemēram, krūšu kurvja sienas, diafragmas vai gļotādas ap plaušām (pleirā). Vēzis var būt arī izplatīties uz tuvējo limfmezglus;. Stage III. Audzējs šajā posmā varētu būt audzis ļoti liels un iebruka citus orgānus pie plaušām. Vai šis posms var norādīt mazāku audzējs kopā ar vēža šūnas limfmezglos tālāk prom no plaušām;. IV posms. Vēzis ir izplatījies ārpus skartās plaušu citām plaušu vai tālu ķermeņa zonām.

Mērķtiecīga narkotiku terapija

Klīniskie pētījumi

Ķīlis rezekciju noņemt maza daļa no plaušu, kas satur audzējs kopā ar rezervi veseliem audiem; segmentiem rezekcija, lai novērstu lielāku daļu plaušu, bet ne visu daivas, Lobectomy izņemt visu daivas vienas plaušu, pneimonektomija noņemt vesela plaušu

Paliatīvā aprūpe

Galā ar elpas trūkums

Afatinib (Gilotrif); Bevacizumab (Avastin); Ceritinib (Zykadia); Crizotinib (Xalkori); Erlotinib (Tarceva); Nivolumab (Opdivo); Ramucirumab (Cyramza)

Mēģināt atpūsties. Sajūta elpas trūkums, var būt biedējoši. Bet bailes un nemiers tikai padara to grūtāk elpot. Kad jūs sāksiet elpas trūkums, mēģināt vadīt bailes, izvēloties darbību, kas palīdz jums atpūsties. Klausieties mūziku, iedomāties savu iecienītāko atpūtas vietu, meditēt vai teikt lūgšanu;. Atrodiet ērtu stāvokli. Tas var palīdzēt noliekties uz priekšu, kad jums liekas, apgrūtināta elpošana;. Koncentrējieties uz savu elpu. Kad jūs elpas trūkums, koncentrēt savu prātu uz savu elpošanu. Tā vietā, mēģinot aizpildīt jūsu plaušas ar gaisu, koncentrēties uz pārvietojas muskuļus, kas kontrolē jūsu diafragmu. Mēģiniet elpošana caur savilka lūpas un pacing jūsu breaths ar savu darbību;. Saglabājiet savu enerģiju, kas ir svarīgi. Ja jūs esat apgrūtināta elpošana, Jums var kļūt noguris viegli. Izgriezt nebūtiskus uzdevumus no jūsu dienā, lai jūs varētu saglabāt savu enerģiju, ko ir jādara.

Akupunktūra. ar akupunktūras sesijas laikā, apmācīts praktizētājs iesprauž mazas adatas precīziem punktiem uz ķermeņa. Akupunktūra var atvieglot sāpes un atvieglot vēža ārstēšanas blakusparādības, piemēram, slikta dūša un vemšana, bet tur nav pierādījumu, ka adatu terapija ir kāda ietekme uz jūsu vēzi;. Akupunktūra var būt drošs, ja veic sertificēts ārsts. Jautājiet ārstam ieteikt kādu savā kopienā. Bet akupunktūra nav droši, ja Jums ir zems asinsaina vai veikt asins atšķaidītāji;. Hypnosis. Hipnoze ir terapijas veids, kas liek jums transa līdzīgs stāvoklis, kas var būt relaksējoša. Hipnoze parasti veic terapeits, kurš ved jūs caur relaksācijas vingrinājumiem un lūdz jūs domāt patīkamu un pozitīvas domas. Hipnoze var samazināt trauksme, slikta dūša un sāpes cilvēkiem ar vēzi;. Masāža. masāžas laikā, masāžas terapeits izmanto viņa vai viņas rokas, izdarot spiedienu uz ādu un muskuļiem. Masāža var palīdzēt mazināt nemieru un sāpes cilvēkiem ar vēzi. Daži masāžas terapeiti ir speciāli apmācīti strādāt ar cilvēkiem, kuriem ir vēzis;. Ārstu vārdus, masāžas terapeiti savā kopienā. Masāža būtu nesāpēs. Jūsu masāža terapeits nedrīkst izdarīt spiedienu jebkur pie jūsu audzējs vai jebkuru ķirurģiskas brūces. Izvairīties masāžu, ja jūsu asinsaina ir zems vai ja jūs lietojat asins atšķaidītāji;. Meditācija. Meditācija ir laiks klusu pārdomu, kurā jūs koncentrēties uz kaut ko, piemēram, ideju, attēlu vai skaņu. Meditācija var samazināt stresu un uzlabot dzīves kvalitāti cilvēkiem ar vēzi. Meditācija var izdarīt par savu, vai arī var būt instruktori savā kopienā. Lūgt ieteikumus no jūsu veselības aprūpes komandu vai draugiem un ģimeni;. Joga. Joga apvieno maigu izstaipīšanās kustības ar dziļu elpošanu un meditācijas. Joga var palīdzēt cilvēkiem ar vēzi gulēt labāk. Joga ir parasti ir droši, ja māca apmācīts instruktors, bet nedariet visus pasākumus, kas sāp vai nejūtas labi. Daudzi fitnesa centri piedāvā jogas nodarbības. Lūgt jūsu draugiem un ģimeni, lai atzinumos par jogas nodarbības viņi veiktajiem.

Uzziniet pietiekami daudz par plaušu vēzi, lai pieņemtu lēmumus par savu aprūpi. Jautājiet ārstam par plaušu vēzi, ieskaitot jūsu ārstēšanas iespējas, un, ja jums patīk, savu prognozi. Kā jūs uzzināt vairāk par plaušu vēzi, jūs varat kļūt vairāk pārliecināti, veicot attīrīšanas lēmumus;. Keep draugiem un ģimenes tuvu. Turot jūsu ciešas attiecības spēcīga palīdzēs jums tikt galā ar savu plaušu vēzi. Draugi un ģimene var sniegt praktisku atbalstu, jums ir nepieciešams, piemēram, palīdzot rūpēties par savu māju, ja tu esi slimnīcā. Un tie var kalpot par emocionālo atbalstu, ja jūs apjukt vēzi;. Atrast kādu runāt ar. Atrast labu klausītājs, kurš ir gatavs uzklausīt jūs runāt par savām cerībām un bailēm. Tas var būt draugs vai ģimenes loceklis. Bažas un izpratne konsultanta, medicīnas sociālā darbinieka, garīdznieki loceklis vai vēža atbalsta grupa arī var būt noderīga,. Jautājiet ārstam par atbalsta grupu jūsu reģionā. Vai pārbaudīt savu tālruņa grāmatu, bibliotēku vai vēža organizāciju, piemēram, Nacionālā vēža institūta vai American Cancer Society.

Nav dūmu. Ja esat nekad nav smēķējuši, nesāc. Runājiet ar saviem bērniem par to nav smēķēšanu, lai viņi varētu saprast, kā izvairīties no šīs nozīmīgs riska faktors plaušu vēzi. Sākas sarunas par smēķēšanas kaitīgumu ar saviem bērniem jau tā, ka viņi zina, kā reaģēt uz vienaudžu spiedienam;. Pārtraukt smēķēšanu. Pārtraukt smēķēšanu tagad. Atmest samazina risku saslimt ar plaušu vēzi, pat ja jūs esat smēķējuši gadiem. Konsultējieties ar savu ārstu par stratēģijām un stop-smēķēšanas līdzekļus, kas var palīdzēt jums atmest. Iespējas ietver nikotīna aizvietotāji, zāles un atbalsta grupas;. Izvairieties sekundu dūmu. Ja jūs dzīvojat vai strādājat kopā ar smēķētāju, mudināt viņam vai viņai atmest. Vismaz, lūgt viņam vai viņai smēķēt ārpus. Izvairieties no vietām, kur cilvēki smēķē, piemēram, bāriem un restorāniem, un meklēt iespējas, no tabakas dūmiem brīvu;. Pārbaudi savas mājas radona. Vai tad radona līmenis jūsu mājās jāpārbauda, ​​it īpaši, ja jūs dzīvojat teritorijā, kur radons ir zināms, ir problēma. Augsta radona līmenis var novērst, lai jūsu mājās drošāku. Lai iegūtu informāciju par radona testēšanu, sazinieties ar vietējo nodaļu sabiedrības veselības vai vietējo nodaļu American Lung Association;. Izvairieties kancerogēniem darbā. Veikt piesardzības pasākumus, lai pasargātu sevi no pakļaušanu toksisku ķīmisko vielu darbā. Sekojiet darba devēja piesardzības pasākumus. Piemēram, ja jūs esat dota sejas maska ​​aizsardzībai, vienmēr valkā to. Jautājiet savam ārstam, ko vēl jūs varat darīt, lai aizsargātu sevi darbā. Jūsu risks plaušu bojājumus no darba vietas kancerogēnu palielinās, ja Jūs smēķējat,. Ēd diētu pilns ar augļiem un dārzeņiem. Izvēlēties veselīgu uzturu ar dažādiem augļiem un dārzeņiem. Pārtikas avoti vitamīniem un uzturvielām ir vislabāk. Izvairīties no lielas devas vitamīnu tablešu veidā, jo tie var būt kaitīga. Piemēram, zinātnieki cer, lai samazinātu risku saslimt ar plaušu vēzi smēķētāji viņiem deva beta karotīna bagātinātājiem. Rezultāti parādīja, ka uztura bagātinātāji faktiski pieauga vēža risku smēķētājiem;. Esiet lielāko nedēļas dienas. Ja jums nav izmantot regulāri, sāk lēnām. Mēģiniet izmantot lielāko nedēļas dienas.