smaržas (anosmija) cēloņu zaudējums

Zaudējums smaržu – anosmija (AN-OZ-me-uh) – var būt daļēja vai pilnīga, lai gan pilnīgs zaudējums smarža ir diezgan reti. Zaudējumu smarža var būt arī pagaidu vai pastāvīgu, atkarībā no iemesla.

Zaudējumu smarža ir reti simptoms nopietnā stāvoklī. Still, neskartu oža ir nepieciešams, lai pilnībā nobaudīt un baudīt ēdienu. Zudums smarža var radīt jums zaudēt interesi par ēšanas, kas, iespējams, varētu novest pie svara zudums, nepietiekama uztura vai pat depresija.

Saaukstēšanās ir biežs iemesls daļēju, pagaidu zaudējumu smaržu. Hroniska deguna blakusdobumu infekcija arī var izraisīt zudumu smaržu. Citi šķēršļi deguna eju, piemēram, polipi, arī var izraisīt vismaz daļēju zaudējumu smaržu. Normal novecošanās ir bieži izraisa pakāpenisku, pilnīga, un pastāvīgu zaudējumu smaržu.

Zudums smarža, ko izraisa saaukstēšanās, alerģijas vai deguna blakusdobumu infekcijas parasti precizētas pati pēc dažām dienām. Ja tas nenotiek, konsultējieties ar savu ārstu, lai viņš vai viņa var izslēgt vairāk-nopietnus apstākļus.

Zaudējumu smaržu dažkārt var ārstēt, atkarībā no iemesla. Ārsts var jums antibiotikas, lai ārstētu bakteriālas infekcijas, vai noņemt šķēršļus, kas bloķē jūsu deguna eju.

Citos gadījumos, anosmija var būt pastāvīgs. Pēc 60 gadu vecuma, jo īpaši, jūs esat lielāks risks zaudēt savu ožu.

apmeklējiet savu ārstu