Vairāku sistēma atrofija (MSA)

Vairāku sistēma atrofija (MSA) ir reta neiroloģiski traucējumi, kas vājina organisma netīšas (autonomās) funkcijas, tostarp asinsspiediens, sirdsdarbība, urīnpūšļa funkciju un gremošanu.

Agrāk sauca Shy-Dräger sindroms, stāvoklis akcijas daudzi Parkinsona slimības līdzīgi simptomi, tādi kā palēninātas kustības, muskuļu stīvums un sliktu līdzsvaru.

Multiple sistēma atrofija ir deģeneratīva slimība, kas rodas pieaugušajiem, parasti 50s vai 60s.

Attieksmi pret MSA ietver zāles un dzīvesveida izmaiņām, lai palīdzētu pārvaldīt simptomus. Nosacījums gaitā pakāpeniski un galu galā noved līdz nāvei.

Vairāku sistēma atrofija (MSA) ir tik nosaukts, jo tās pazīmes un simptomi skar vairākas ķermeņa daļas. Agrāk saukta Shy-Dräger sindroms, MSA tiek klasificēti pēc divu veidu: Parkinsona un smadzenīšu, atkarībā no tā, kāda veida simptomi pārsvarā brīdī novērtējumu.

Dominējošās pazīmes un simptomi ir tie, Parkinsona slimību, piemēram,

Dominējošās pazīmes un simptomi ir trūkums muskuļu koordinācijas (ataksija). Pazīmes un simptomi var ietvert

Parkinsona tips

smadzenīšu tips

Bez tam, galvenais zīme multiplās sistēmas atrofijas ir

Jūs arī varat izveidot bīstami augstu asinsspiediena līmeni, bet guļus.

Vispārējie pazīmes un simptomi

Cilvēki ar multiplo sistēmas atrofijas var būt citas problēmas ar ķermeņa funkcijas, kas notiek neapzināti (autonomās), t.sk.

Urīna un zarnu disfunkcija

Ja Jums rodas kāds no pazīmēm un simptomiem, kas saistīti ar vairākiem sistēmas atrofijas, redzēt savu ārstu par novērtēšanas un diagnozi. Ja esat jau ir diagnosticēta ar nosacījumu, sazinieties ar savu ārstu, ja parādās jauni simptomi vai ja esošie simptomi pasliktinās.

svīšana anomālijas

Nav zināms cēlonis smadzeņu izmaiņām polisistēmiskās atrofijas (MSA). Daži zinātnieki pēta, vai tur ir iedzimta sastāvdaļa vai vides toksīnu iesaistīts slimības procesu, bet tur nav būtiski pierādījumi, lai atbalstītu šīs teorijas.

miega traucējumi

MSA ir saistīta ar pasliktināšanos un saraušanās (atrofija) porciju jūsu smadzenes (smadzenītēs, bazālo saknīti un galvas smadzeņu), kas regulē iekšējo ķermeņa funkcijas, gremošanu un mehānisko kontroli.

Seksuālā disfunkcija

Novērtēšana zem mikroskopa bojāto smadzeņu audu cilvēku ar MSA atklāj nervu šūnas (neironiem), kas satur pārmērīgi liels daudzums proteīnu sauc alfa-synuclein. Daži pētījumi liecina, ka šis proteīns var ekspresiju multiplās sistēmas atrofijas.

Par progresēšanas multiplās sistēmas atrofijas ātrums atšķiras no cilvēka uz cilvēku, bet stāvoklis nav iet remisija. Kā slimība progresē, ikdienas darbības kļūst arvien grūtāk.

Jums var rasties šādas komplikācijas

Cilvēki parasti dzīvo aptuveni septiņus līdz deviņus gadus pēc vairākiem sistēma atrofija simptomi vispirms parādās. Desmit gadu dzīvildze ir reti. Nāve bieži ir saistīts ar elpošanas problēmām.

Jūs varētu sākt, redzēt savu ģimenes ārstu, bet jūs var nodot pie ārsta, kurš specializējas diagnosticēšanā un ārstēšanā apstākļos, kas ietekmē smadzeņu un nervu sistēmu (neirologs).

Lūk, daži informāciju, kas palīdzēs Jums sagatavoties jūsu iecelšanu.

Par polisistēmiskās atrofijas, daži pamatjautājumi, lai vaicājiet ārstam ir

Nekautrējieties uzdot jebkādus citus jautājumus, kas notiek ar jums.

Jūsu ārsts var Jums uzdot vairākus jautājumus, tai skaitā

Sirds un asinsvadu problēmas

Kamēr jūs gaidāt jūsu iecelšanu, sazinieties ar jūsu ģimenes locekļiem, lai uzzinātu, vai kādi radinieki ir diagnosticēta ar neiroloģiskiem traucējumiem, piemēram, Parkinsona un Hantingtona slimība. Vairāku sistēma atrofija (MSA), nav zināms būt iedzimta nosacījums, lai ģimenes anamnēzē stāvoklī ar līdzīgiem simptomiem var palīdzēt ārstam izslēgtu MSA.

psihiskas problēmas

Diagnoze vairākas sistēmas atrofijas (MSA), var būt grūti, jo tur nav tests, kas var veikt vai apstiprināt diagnozi. Tajā pašā laikā, dažas pazīmes un simptomi MSA – piemēram, muskuļu stīvums un nestabila gaita – notiek arī ar citām slimībām, piemēram, Parkinsona slimību, padarot diagnoze grūtāk.

Kad apmeklēt ārstu

Ko jūs varat darīt

Tā rezultātā, daži cilvēki nekad pareizi diagnosticēt, lai gan ārsti arvien vairāk apzinās slimības un, līdz ar to, visticamāk, lai noteiktu tās simptomus.

Ja ārstam ir aizdomas multiplās sistēmas atrofijas, viņš vai viņa būs iegūt medicīnisko vēsturi, veic fizisku pārbaudi, un, iespējams, veikt asins analīzes un smadzeņu attēlveidošanas skenē, piemēram, MRI, lai noteiktu, vai smadzeņu bojājumi ir klāt, kas var tikt radot simptomus .

Jūs varat saņemt nosūtījumu pie neirologa vai cita speciālista konkrētiem novērtējumiem, kas var palīdzēt, lai padarītu diagnozi.

Viena procedūra, kas var palīdzēt noteikt diagnozi ir tilt tabula tests, lai palīdzētu noteikt, ja Jums ir problēmas ar asins spiediena kontroli. Šajā procedūrā, jūs likts uz motorizētiem galda un sasprādzētas vietā. Tad tabula ir sasvērts uz augšu, lai jūsu ķermenis ir gandrīz vertikāla.

Visā šajā manevru, Jūsu asinsspiediens un sirdsdarbība tiek uzraudzīta. Atklājumi var dokumentēt ne tikai apjomu asinsspiediena pārkāpumu, bet arī to, vai tie notiek ar izmaiņām fiziskajā stāvoklī.

Ārsti var likt dažus citus testus, lai noteiktu, kā jūsu ķermeņa darbojas. Pārbaudes, lai novērtētu jūsu organisma patvaļīgas funkcijas var ietvert

Ja jums ir miega pārkāpumus, jo īpaši, ja tās saistītas pārtraukta elpošana vai krākšana, ārsts var ieteikt, kam jūs vērtēta miega laboratorijā, lai noteiktu, vai jums ir pamatā un ārstējama miega traucējumi, piemēram, miega apnoja.

Nav izārstēt polisistēmiskās atrofijas. Vadība slimības ietver ārstēšanai pazīmes un simptomus, lai jūs kā ērtu, cik iespējams, un, lai saglabātu jūsu ķermeņa funkcijas un iespējas.

Ārstēt konkrētas pazīmes un simptomi, Jūsu ārsts var ieteikt

Zāles paaugstināt asinsspiedienu. Zāles, piemēram, kortikosteroīdu fludrocortisone var palielināt jūsu asinsspiedienu, izraisot vairāk saglabāšanu sāls un ūdens. Šis medikaments, kas ir steroīds, bieži ir noteikts ar divreiz-a-dienu laikā.

Narkotiku pyridostigmine (Mestinon), var paaugstināt pastāvīgo asinsspiedienu, nepalielinot savu asinsspiedienu, kamēr jūs esat guļus.

Citas zāles palielināt pastāvīgo spiedienu, piemēram, midodrine (Orvaten), ir pieejami un var paaugstināt asinsspiedienu ātri, tomēr midodrine ir pierādīts, lai paaugstinātu spiedienu, bet guļus, kas var palielināt risku insulta dažiem cilvēkiem.

FDA nesen apstiprināja droxidopa (Northera) par ārstēšanai ortostatisko hipotensiju. Visbiežāk blakusparādības droxidopa ietver galvassāpes, reibonis un slikta dūša.

Zāles samazināt Parkinsona līdzīgi pazīmes un simptomus. Daži anti-Parkinsona medikamenti, piemēram, kombinēto levodopas un karbidopas (Parcopa, Sinemet), var izmantot, lai samazinātu Parkinsona līdzīgu pazīmes un simptomus, piemēram, stīvumu, līdzsvarot problēmas un palēninātas kustības, kā arī uzlabot vispārējo sajūtu labi -being.

Tomēr ne visi ar polisistēmiskās atrofijas reaģē uz Parkinsona narkotikām, un efektivitāte šiem medikamentiem var samazināties pēc pāris gadu terapijas.

Fiziskā terapeits var palīdzēt jums saglabāt tik daudz savu motoru un muskuļu statusā iespējams, jo slimība progresē. Runas valodas patologs var palīdzēt jums iemācīties uzlabot vai saglabāt savu runas spējas.

Ārsti bieži konsultē, izmantojot noteiktus pašaprūpes pasākumus, lai palīdzētu samazināt simptomus, kas saistīti ar vairākiem sistēmas atrofijas, piemēram,

apmeklējiet savu ārstu

Ko sagaidīt no sava ārsta

Ko jūs varat darīt šajā laikā

Tilt galda tests

Pārbaudes, lai novērtētu autonomos funkcijas