vīriešu krūts vēža cēloņi

Tas nav skaidrs, ko izraisa vīriešu krūts vēzi.

Ārsti zina, ka vīrietis krūts vēzis rodas, kad daži krūts šūnas dalās straujāk nekā veselās šūnas darīt. Akumulācijas šūnas veido audzējs, kas var izplatīties (metastāzes) uz tuvējo audiem, limfmezglos vai uz citām ķermeņa daļām.

Ikvienam ir piedzimis ar nelielu krūts audiem. Krūts audi sastāv no piena ražošanas dziedzeri (lobules), cauruļvadiem, kas veic piena sprauslas, un taukiem.

pubertātes laikā, sievietes sāk attīstīt lielāku krūts audiem, un vīrieši nav. Bet tāpēc, ka vīrieši ir dzimuši ar nelielu krūts audiem, tie var attīstīties krūts vēzi.

Kur krūts vēzis sākas vīriešiem

Iedzimta gēnu, kas palielina krūts vēža risku

Veidi krūts vēža diagnosticēta vīriešiem ietver

Daži vīrieši mantot patoloģiski (mutācijas) gēnu no vecākiem, kas palielina risku saslimt ar krūts vēzi. Mutācijas vienā no vairākiem gēniem, jo ​​īpaši gēnu sauc BRCA2, nodot jums ir lielāks risks saslimt ar krūts un prostatas vēzi.

Šie gēni parasti padara proteīnus, kas uztur šūnas aug neparasti – kas palīdz novērst vēzi. Bet mutācijas gēni nav tik efektīvi aizsargā jūs no vēža.

Tikšanās ar ģenētisko padomdevējs un veikta ģenētisko testēšanu var noteikt, vai jums veikt gēnu mutācijas, kas palielina risku saslimt ar krūts vēzi – un, ja jūs varat nodot šo gēnu kopā ar saviem bērniem, gan zēni un meitenes. Apspriediet ieguvumus un riskus ģenētiskās testēšanas ar savu ārstu.