zems asinsspiediens (hipotensija), ārstēšanu un narkotikas

Zems asinsspiediens, kas vai nu nerada pazīmes vai simptomi vai izraisa tikai vieglus simptomus, piemēram, īsu epizodes reibonis stāvot, reti nepieciešama ārstēšana.

Ja Jums ir simptomi, vispiemērotākais ārstēšana atkarīga pamatcēlonis, un ārsti parasti cenšas risināt primāro veselības problēmas – dehidratāciju, sirds mazspēja, cukura diabēts vai hipotireoze, piemēram, – nevis zemu asinsspiedienu pati.

Kad zems asinsspiediens izraisa zāles, ārstēšana parasti ietver mainot devu medikamentu vai pārtraucot to pilnībā.

Ja tas nav skaidrs, kas izraisa zems asinsspiediens vai nepastāv efektīva ārstēšana, mērķis ir paaugstināt asinsspiedienu un samazināt pazīmes un simptomus. Atkarībā no jūsu vecuma, veselības stāvoklis un zemu asinsspiedienu veids jums ir, jūs varat izdarīt vairākos veidos

Izmantot vairāk sāls. Speciālisti parasti iesaka ierobežot sāls daudzumu savā uzturā, jo nātrija var paaugstināt asinsspiedienu, dažkārt dramatiski. Cilvēkiem ar zemu asinsspiedienu, kas var būt laba lieta.

Bet tāpēc, ka nātrija lieko var izraisīt sirds mazspēju, jo īpaši gados vecākiem pieaugušajiem, tas ir svarīgi, lai pārbaudītu ar savu ārstu, pirms palielināt sāls diētu.

Dzert vairāk ūdens. Lai gan gandrīz ikviens var gūt labumu no dzeramo pietiekami daudz ūdens, tas ir īpaši patiesi tad, ja Jums ir zems asinsspiediens.

Šķidrumi palielināt asins apjomu un palīdzēt novērst dehidratāciju, kas abi ir svarīgi ārstējot hipotensija.

Zāles. Vairākas zāles, vai nu izmanto atsevišķi vai kopā, var izmantot, lai ārstētu zems asinsspiediens, kas rodas tad, kad jūs piecelties (ortostatiska hipotensija).

Piemēram, narkotiku fludrocortisone bieži lieto, lai ārstētu šāda veida zemu asinsspiedienu. Šīs zāles palīdz palielināt savu asins tilpums, kas paaugstina asinsspiedienu.

Ārsti bieži izmanto narkotiku midodrine (Orvaten) paaugstināt stāv asinsspiediena līmeni cilvēkiem ar hroniskām ortostatisko hipotensiju. Tas darbojas, ierobežojot spēju asinsvadu paplašināšanos, kas paaugstina asinsspiedienu.