zems asinsspiediens (hipotensija)

Zems asinsspiediens (hipotensija), šķiet, ir kaut ko tiekties. Tomēr daudziem cilvēkiem, zems asinsspiediens, var izraisīt simptomus reibonis un ģībonis. Smagos gadījumos, zems asinsspiediens, var būt dzīvībai bīstami.

Kaut asinsspiediens svārstās no cilvēka uz cilvēku, asins spiediens lasījums 90 milimetriem dzīvsudraba (mm Hg) vai mazāk sistoliskais asinsspiediens (top skaits asinsspiediena lasījumā) vai 60 mm Hg vai mazāk diastoliskā asinsspiediena (apakšējā skaits ) parasti uzskata zems asinsspiediens.

Par zemu asinsspiedienu cēloņi var svārstīties no dehidratācijas nopietnas medicīnas vai ķirurģijas traucējumi. Zems asinsspiediens ir ārstējamas, bet ir svarīgi, lai uzzinātu to, kas izraisa Jūsu stāvokli, lai tā varētu pienācīgi apstrādāti.

Dažiem cilvēkiem, zems asinsspiediens, var signalizēt pamatā problēma, jo īpaši, ja tas pilieni pēkšņi vai pavada pazīmēm un simptomiem, piemēram,

Daudzos gadījumos, zems asinsspiediens nav nopietni. Ja jums ir nemainīgi zemu rādījumus, bet justies labi, Jūsu ārsts var uzraudzīt jums ikdienas eksāmeniem laikā.

Pat gadījuma reibonis vai vieglprātību var būt salīdzinoši neliela problēma – rezultāts vieglas dehidratācijas no pārāk daudz laika saulē vai karstu vannu, piemēram. Šajās situācijās, tas nav jautājums tik daudz par to, cik tālu, bet par to, kā ātri, Jūsu asinsspiediens pazeminās.

Still, tas ir svarīgi, lai redzētu savu ārstu, ja Jums rodas jebkādas pazīmes vai simptomi, hipotensija, jo tie dažreiz var norādīt uz daudz-nopietnas problēmas. Tas var būt noderīgi, lai saglabātu datus par jūsu simptomi, kad tie notiek, un ko jūs darījāt brīdī.

Kad apmeklēt ārstu

Asinsspiediena: Cik zemu var jums iet?

Asinsspiediens ir mērījums spiediens artērijās aktīvo un atpūtas posmiem katra sirdsdarbība laikā. Lūk, ko skaitļi nozīmē

Pašreizējās pamatnostādnes identificē normālu asinsspiedienu, jo zemāks nekā 120/80 mm Hg.

Apstākļi, kas var izraisīt zemu asinsspiedienu

Lai gan jūs varat iegūt precīzu asinsspiediena lasījums jebkurā brīdī, asinsspiediens ir ne vienmēr tas pats. Tas var ievērojami mainīties īsā laika sprīdī – dažkārt no vienas sirds uz nākamo, atkarībā no ķermeņa stāvokli, elpošanas ritms, stresa līmeni, fizisko stāvokli, zāles jūs lietojat, ko jūs ēst un dzert, un pat dienas laikā. Asinsspiediens parasti ir viszemākais naktī un pieaug strauji uz pamošanās.

Zāles, kas var izraisīt zemu asinsspiedienu

Kas ir uzskatāms zems asinsspiediens, lai jūs varētu būt normāls kādam citam. Lielākā daļa ārstu apsvērt hroniski zems asinsspiediens ir pārāk zems tikai tad, ja tas rada ievērojamas simptomus.

Veidi zems asinsspiediens

Daži eksperti noteikt zems asinsspiediens kā rādījumus zemāka par 90 mm Hg sistoliskais vai 60 mm Hg diastoliskā – jums ir tikai viens numurs zemo diapazonā jūsu asinsspiedienu, kas jāņem vērā zemāks nekā parasti. Citiem vārdiem sakot, ja jūsu sistoliskais spiediens ir ideāls 115, bet jūsu diastoliskais spiediens ir 50, jūs uzskatīts, ka zemāks nekā normāla spiediena.

Ko jūs varat darīt

Pēkšņa asinsspiediena pazemināšanās arī var būt bīstama. Maiņa tikai 20 mm Hg – piliens no 110 sistoliskais līdz 90 mm Hg sistoliskais, piemēram, – var izraisīt reiboni un ģīboni, kad smadzenes nesaņem pietiekamu piegādi asinīs.

Ko sagaidīt no sava ārsta

Un lielie Plunges, jo īpaši tiem, ko izraisa nekontrolēta asiņošanu, smagu infekciju vai alerģiskas reakcijas, var būt dzīvībai bīstami.

Sportisti un cilvēki, kuri izmanto regulāri mēdz būt zemāks asinsspiediens un lēnāku sirdsdarbību nekā darīt cilvēkiem, kuri nav tik fit. Tātad, kopumā, do nesmēķētājiem un cilvēkiem, kas ēd veselīgu uzturu un uzturēt normālu svaru.

Bet dažos retos gadījumos, zems asinsspiediens, var būt pazīme nopietnu, pat dzīvībai bīstamām slimībām.

Dažas slimības var izraisīt zemu asinsspiedienu. Tie ietver

Sirds problēmas. Daži sirds slimību, kas var izraisīt zemu asinsspiedienu ietver ārkārtīgi zems sirdsdarbība (bradikardija), sirds vārstuļu problēmas, sirdslēkmes un sirds mazspēja.

Šie apstākļi var izraisīt zemu asinsspiedienu, jo tie novērš ķermeņa no spēja cirkulēt pietiekami daudz asiņu.

Dehidratācija. Kad jūs kļūstat dehidrētas, jūsu ķermenis zaudē vairāk ūdens, nekā tas nepieciešams, ir. Pat viegla dehidratācija var izraisīt vājumu, reiboni un nogurumu. Drudzis, vemšana, smaga caureja, pārmērīgu diurētisko līdzekļu un fiziska slodze var visu izraisīt dehidratāciju.

Daudz nopietnāks ir hypovolemic šoks, dzīvībai bīstama komplikācija dehidratāciju. Tā notiek, kad zems asins tilpums izraisa pēkšņu asinsspiediena pazemināšanās un samazināt skābekļa daudzumu sasniedzot savus audus. Ja neārstē, smagas hypovolemic šoks var izraisīt nāvi dažu minūšu vai stundu laikā.

Dažas zāles jūs varat veikt arī var izraisīt zemu asinsspiedienu, ieskaitot

Ārsti bieži nojauktu zems asinsspiediens (hipotensija) dažādās kategorijās, atkarībā no cēloņiem un citiem faktoriem. Daži no zema asinsspiediena veidi ietver

Zems asinsspiediens pieceļoties (ortostatiska vai ortostatiska, hipotensija). Tas ir pēkšņs asinsspiediena pazemināšanās pieceļoties no sēdus stāvokļa, vai, ja jūs piecelties pēc guļus.

Parasti, gravitācijas izraisa asins baseinu kājām, kad jūs stāvēt. Jūsu ķermenis kompensē to palielinot savu sirdsdarbība un constricting asinsvadus, tādējādi nodrošinot, ka pietiekami daudz asins atgriežas jūsu smadzenēm.

Bet cilvēkiem ar ortostatisku hipotensiju, šis līdzsvarošanas mehānisms neizdodas un asinsspiediens samazinās, kā rezultātā simptomi reibonis, apreibums, neskaidra redze un pat ģībonis.

Ortostatiska hipotensija var rasties dažādu iemeslu dēļ, tai skaitā dehidratācija, ilgstoša gultas režīms, grūtniecība, cukura diabēts, sirds problēmas, apdegumi, pārmērīgs karstums, lieli varikozas vēnas un dažiem neiroloģiskiem traucējumiem.

Vairākas zāles arī var izraisīt ortostatisko hipotensiju, īpaši zāles, ko lieto, lai ārstētu augstu asinsspiedienu – diurētiskie līdzekļi, beta blokatori, kalcija kanālu blokatori un angiotenzīnu konvertējošā enzīma (AKE) inhibitori – kā arī antidepresantus un zāles, ko lieto Parkinsona slimības un Erekcijas disfunkcija.

Ortostatiska hipotensija ir īpaši izplatīta gados vecākiem pieaugušajiem, ar tik daudz kā 20 procentiem no tiem, kas vecāki par 65 gadiem, piedzīvo ortostatisko hipotensiju.

Bet ortostatiska hipotensija var ietekmēt arī jaunieši, citādi veseliem cilvēkiem, kas stāv līdz pēkšņi pēc sēdes ar savām kājām šķērsoja ilgstoši vai pēc darba uz laiku tādā tupus stāvoklī.

Zems asinsspiediens pēc ēšanas (pēc ēšanas hipotensija). Pēc ēšanas hipotensija ir pēkšņa asinsspiediena pazemināšanās pēc ēšanas. Tas ietekmē galvenokārt gados vecākiem pieaugušajiem.

Tāpat kā gravitācijas velk asinis uz jūsu kājām, kad jūs stāvat, liels daudzums asiņu plūsmu uz jūsu gremošanas traktā pēc jūs ēdat.

Parasti, jūsu ķermenis neitralizē to palielinot savu sirdsdarbība un constricting noteiktus asinsvadus, kas palīdz uzturēt normālu asinsspiedienu. Bet dažiem cilvēkiem šie mehānismi nespēj, kā rezultātā reibonis, ģībonis un krīt.

Pēc ēšanas hipotensija biežāk skar cilvēkus ar augstu asinsspiedienu vai veģetatīvās nervu sistēmas traucējumi, piemēram, Parkinsona slimību.

Pazeminot devu asinsspiediena narkotiku un ēd mazas, zemu ogļhidrātu maltītes var palīdzēt samazināt simptomus.

Zems asinsspiediens no bojātiem smadzeņu signāliem (neurally mediētu hipotensija). Šī slimība izraisa asinsspiediens pazeminās pēc stāvot uz ilgu laiku, izraisot pazīmes un simptomus, piemēram, reibonis, slikta dūša un ģībonis.

Neurally mediators hipotensija galvenokārt skar jauniešus, un tas, šķiet, rodas dēļ miscommunication starp sirdi un smadzenēm.

Kad jūs stāvēt uz ilgāku laiku, Jūsu asinsspiediens samazinās par asins baseini kājām. Parasti, jūsu ķermenis tad liek pielāgojumus normalizēt asinsspiedienu.

Bet cilvēkiem ar neurally starpniecību hipotensiju, nervi sirds kreisā kambara faktiski signalizē smadzenēm, ka asinsspiediens ir pārāk augsts, nevis pārāk zems.

Rezultātā smadzenes mazina sirdsdarbība, samazinot asinsspiedienu vēl vairāk. Tas izraisa vairāk asiņu apvienot kājās un mazāk asiņu, lai sasniegtu smadzenes, izraisot vieglprātību un ģībonis.

Zems asinsspiediens, jo nervu sistēmas bojājumiem (multiplās sistēmas atrofijas ar ortostatiska hipotensija). sauc arī Shy-Dräger sindroms, tas reti slimība izraisa pakāpenisku kaitējumu veģetatīvo nervu sistēmu, kas kontrolē patvaļīgas funkcijas, piemēram, asinsspiediens, sirdsdarbība, elpošanas un gremošanas.

Lai gan šis nosacījums var būt saistīta ar muskuļu trīce, palēnināta kustība, problēmas ar koordināciju un runas, un nesaturēšana, tās galvenā pazīme ir smaga ortostatiska hipotensija kombinācijā ar ļoti augstu asinsspiedienu, kad guļus.

Zems asinsspiediens (hipotensija), var rasties ikvienam, lai gan dažu veidu zems asinsspiediens ir biežāk, atkarībā no jūsu vecuma vai citu faktoru

Age. Pilieni asinsspiediena stāvot vai pēc ēšanas rodas galvenokārt pieaugušajiem, kas vecāki par 65. Ortostatiskā vai ortostatiska, hipotensija notiek pēc tam, stāvot kājās, bet pēc ēšanas hipotensija notiek pēc ēšanas maltīti.

Neurally mediators hipotensija notiek, kā rezultātā miscommunication starp smadzenēm un sirdi. Tā galvenokārt skar bērnus un jaunākiem pieaugušajiem.

Pat mēreni formas zems asinsspiediens var izraisīt ne tikai reiboni un vājums, bet arī ģībonis un savainošanās risku no kritieniem.

Un stipri zems asinsspiediens no jebkāda cēloņa var atņemt jūsu ķermeņa pietiekami daudz skābekļa, lai veiktu savas normālās funkcijas, izraisot kaitējumu jūsu sirds un smadzenes.

Nav īpašu preparāti ir nepieciešams, lai būtu jāpārbauda asinsspiediens. Jūs varētu vēlēties, lai valkāt īsām piedurknēm krekls, lai jūsu tikšanās, lai asinsspiediena mērītājs var ietilpt ap savu roku pareizi.

Nepārtrauciet nekādas recepšu medikamentus, kas, jūsuprāt, var ietekmēt Jūsu asinsspiedienu bez ārsta konsultācijas.

Tāpēc, ka tikšanās var būt īss, un tāpēc, ka bieži vien ir daudz, lai apspriestu, tā ir laba ideja, lai sagatavotos savu iecelšanu. Lūk, daži informāciju, kas palīdzēs Jums sagatavoties Jūsu iecelšanu, un ko gaidīt no sava ārsta.

Savu laiku ar savu ārstu, ir ierobežota, tāpēc gatavo jautājumu sarakstu, kas palīdzēs jums veikt lielāko daļu sava laika kopā. Sarakstu jūsu jautājumiem no svarīgākajām vismazāk svarīga lieta ir iztecējis laiks. Zemu asinsspiedienu, daži pamatjautājumi, lai vaicājiet ārstam ir

Papildus jautājumiem, ka jūs esat gatavs jautājiet savam ārstam, nekautrējieties uzdot jebkādus citus jautājumus, jūs varat domāt par savu iecelšanu laikā.

Jūsu ārsts var Jums uzdot vairākus jautājumus. Ir gatavs atbildēt uz tiem var rezervēt laiku iet pa jebkuru punktu vēlaties pavadīt vairāk laika. Ārsts var lūgt

Ar testēšana zemu asinsspiedienu mērķis ir atrast pamatcēlonis. Tas palīdz noteikt pareizo attieksmi un apzināt kādas sirds, smadzeņu vai nervu sistēmas problēmas, kas var izraisīt zemākas nekā parastās lasījumos. Lai sasniegtu diagnozi, ārsts var ieteikt vienu vai vairākus šādus testus

Asins spiediena pārbaudi. Asinsspiedienu mēra ar piepūšamo rokas aproci un spiediena mērīšanas gabarīts.

Asins spiediens lasījumā, ņemot vērā dzīvsudraba stabiņa milimetros (mm Hg), ir divi numuri. Pirmais, vai augšējo, numuru mēra spiedienu artērijās, kad jūsu sirds ritms (sistoliskais spiediens). Otrs, vai mazāks, numurs mēra spiedienu artērijās starp sitieniem (diastoliskais spiediens).

Elektrokardiogramma (EKG). Šajā nesāpīgs, noninvasive testa laikā, mīksta, lipīga plankumi (elektrodi) ir pievienoti ādas jūsu krūtīm, rokām un kājām. Plāksteri atklāt jūsu sirds elektrisko signālu, kamēr mašīna ieraksta tos uz milimetru papīra vai parāda tos uz ekrāna.

EKG, ko var veikt ārsta kabinetā, atklāj pārkāpumus Jūsu sirds ritmu, strukturālas anomālijas savā sirdī, un problēmas ar asins un skābekļa piegādi jūsu sirds muskuli. Tā var arī pateikt, ja jums ir sirdslēkme, vai, ja jums ir bijusi sirdslēkme pagātnē.

Dažreiz, sirds ritma traucējumi nāk un iet, un EKG neatradīsiet nekādas problēmas. Ja tā notiek, jums var lūgt, lai valkāt 24 stundu Holtera monitoru, lai reģistrētu Jūsu sirds elektrisko aktivitāti, kā jums iet par jūsu ikdienas rutīnas.

Ehokardiogrāfiju. Tas neinvazīva eksāmens, kas ietver ultraskaņas jūsu krūtīm, rāda detalizētus attēlus jūsu sirds struktūru un funkcijas.

Ultraskaņas viļņi tiek pārraidīti, un to atbalsis tiek ierakstīti ar ierīci, ko sauc devējs, kas notiek ārpus ķermeņa. Dators izmanto informāciju no devēja izveidot kustīgu attēlu uz video monitors.

Stresa tests. Dažas sirds problēmas, kas var izraisīt zems asinsspiediens ir vieglāk diagnosticēt, kad jūsu sirds strādā smagāk nekā tad, kad tas ir miera stāvoklī. stresa testu laikā, jūs izmantot, piemēram, iešana uz skrejceļš. Jums var dot medikamentus, lai padarītu jūsu sirds darbu grūtāk, ja jūs nevarat izmantot.

Kad jūsu sirds strādā smagāk, jūsu sirds tiks uzraudzīta ar elektrokardiogrāfija vai ehokardiogrāfija. Jūsu asinsspiediens arī var kontrolēt.

Noliekt galda testu. Ja Jums ir zems asinsspiediens pieceļoties, vai no bojātiem smadzeņu signālu (neurally mediators hipotensija), Jūsu ārsts var ieteikt tilt galda testu, kas novērtē, kā jūsu ķermeņa reaģē uz izmaiņām stāvoklī.

Testa laikā, jūs gulēt uz galda, kas ir slīpas paaugstināt augšējo daļu no jūsu ķermeņa, kas simulē kustību no horizontālā uz stāvus.

Zems asinsspiediens, kas vai nu nerada pazīmes vai simptomi vai izraisa tikai vieglus simptomus, piemēram, īsu epizodes reibonis stāvot, reti nepieciešama ārstēšana.

Ja Jums ir simptomi, vispiemērotākais ārstēšana atkarīga pamatcēlonis, un ārsti parasti cenšas risināt primāro veselības problēmas – dehidratāciju, sirds mazspēja, cukura diabēts vai hipotireoze, piemēram, – nevis zemu asinsspiedienu pati.

Kad zems asinsspiediens izraisa zāles, ārstēšana parasti ietver mainot devu medikamentu vai pārtraucot to pilnībā.

Ja tas nav skaidrs, kas izraisa zems asinsspiediens vai nepastāv efektīva ārstēšana, mērķis ir paaugstināt asinsspiedienu un samazināt pazīmes un simptomus. Atkarībā no jūsu vecuma, veselības stāvoklis un zemu asinsspiedienu veids jums ir, jūs varat izdarīt vairākos veidos

Izmantot vairāk sāls. Speciālisti parasti iesaka ierobežot sāls daudzumu savā uzturā, jo nātrija var paaugstināt asinsspiedienu, dažkārt dramatiski. Cilvēkiem ar zemu asinsspiedienu, kas var būt laba lieta.

Bet tāpēc, ka nātrija lieko var izraisīt sirds mazspēju, jo īpaši gados vecākiem pieaugušajiem, tas ir svarīgi, lai pārbaudītu ar savu ārstu, pirms palielināt sāls diētu.

Dzert vairāk ūdens. Lai gan gandrīz ikviens var gūt labumu no dzeramo pietiekami daudz ūdens, tas ir īpaši patiesi tad, ja Jums ir zems asinsspiediens.

Šķidrumi palielināt asins apjomu un palīdzēt novērst dehidratāciju, kas abi ir svarīgi ārstējot hipotensija.

Zāles. Vairākas zāles, vai nu izmanto atsevišķi vai kopā, var izmantot, lai ārstētu zems asinsspiediens, kas rodas tad, kad jūs piecelties (ortostatiska hipotensija).

Piemēram, narkotiku fludrocortisone bieži lieto, lai ārstētu šāda veida zemu asinsspiedienu. Šīs zāles palīdz palielināt savu asins tilpums, kas paaugstina asinsspiedienu.

Ārsti bieži izmanto narkotiku midodrine (Orvaten) paaugstināt stāv asinsspiediena līmeni cilvēkiem ar hroniskām ortostatisko hipotensiju. Tas darbojas, ierobežojot spēju asinsvadu paplašināšanos, kas paaugstina asinsspiedienu.

Atkarībā no iemesla jūsu zems asinsspiediens, jūs, iespējams, var veikt noteiktus pasākumus, lai palīdzētu samazināt vai pat novērst simptomus. Daži ieteikumi ietver

Ievērot veselīgu diētu. Iegūt visu uzturvielu jums labas veselības, koncentrējoties uz dažādiem pārtikas produktiem, ieskaitot veseli graudi, augļi, dārzeņi, un liesa vistas un zivīm.

Ja ārsts iesaka izmantot vairāk sāls, bet jums nepatīk daudz sāls uz jūsu pārtikas, mēģiniet izmantot dabas sojas mērci vai pievienojot sauso zupu maisījumi uz dips un mērces.

Iet lēnām mainot ķermeņa stāvokli. Jūs, iespējams, var samazināt reibonis un vieglprātību, kas notiek ar zemu asinsspiedienu stāvot, ņemot to viegli, kad jūs pāriet no nosliece uz stāvus.

Pirms izkāpšana no gultas no rīta, elpot dziļi uz dažām minūtēm, un pēc tam lēnām sēdēt pirms stāv. Guļ ar galvu uz jūsu gultā nedaudz paaugstināts arī var palīdzēt cīnīties ietekmi smaguma.

Ja jūs sākat saņemt simptomus stāvot, šķērsot savas ciskas kādā šķēres modes un saspiest, vai ievietojiet vienu kāju uz dzega vai krēsla un liesās tik tālu uz priekšu, cik vien iespējams. Šie manevri veicina asins plūsmu no kājām, lai jūsu sirds.

Ēst mazas, zemu carb maltītes. Lai palīdzētu novērst asinsspiedienu no pilināmā krasi pēc ēšanas, ēst mazas porcijas vairākas reizes dienā un ierobežot augstu ogļhidrātu pārtikas produktus, piemēram, kartupeļi, rīsi, makaroni un maize.

Jūsu ārsts var arī ieteikt dzeramo caffeinated kafiju vai tēju ar ēdienu uz laiku paaugstināt asinsspiedienu. Bet tāpēc, ka kofeīns var izraisīt citas problēmas, sazinieties ar savu ārstu pirms dzeršanas vairāk caffeinated dzērienus.

apmeklējiet savu ārstu