zems hemoglobīna skaits, kad pie ārsta

Zems hemoglobīna skaits ir parasti redzams asins testa rezultāts. Hemoglobīna (Hb vai HGB) ir olbaltumviela eritrocītos, kas pārnēsā skābekli visā organismā.

Daudzos gadījumos, zems hemoglobīna skaits ir tikai nedaudz zemāks nekā normāli un neietekmē to, kā jūs jūtaties. Ja tas kļūst smagāka un izraisa simptomus, jūsu zems hemoglobīna skaits var norādīt Jums ir anēmija.

Nogurums, vājums, Bāla āda un smaganas, elpas trūkums, ātra vai neregulāra sirdsdarbība

Zems hemoglobīna skaits parasti tiek definēts kā mazāk nekā 13,5 gramiem hemoglobīna decilitrs (135 grami uz litru) asinis vīriešiem un mazāks par 12 gramiem decilitrs (120 grami uz litru) sievietēm. Bērniem definīcija mainās atkarībā no vecuma un dzimuma. Slieksnis nedaudz atšķiras no viena ārsta praksē uz citu.

Nedaudz zems hemoglobīna skaits ir ne vienmēr liecina par slimību – tas var būt normāls, lai daži cilvēki. Grūtnieces parasti ir zems hemoglobīna skaitu.

Hemoglobīna testi tiek dota daudzu iemeslu dēļ, piemēram, lai ekrāna vai palīdzētu diagnosticēt slimības un uzraudzīt ārstēšanas atbildi. Daži cilvēki uzzinātu, ka viņu hemoglobīns ir zems, kad viņi iet ziedot asinis. Ja jūs esat teicis, ka jūs nevarat ziedot asinis, jo zema hemoglobīna, veikt iecelšanu ar ārstu.

Ja Jums rodas pazīmes un simptomi zemu hemoglobīna skaits, veikt iecelšanu ar ārstu. Pazīmes un simptomi var ietvert

Jūsu ārsts var ieteikt pilna asins analīzes, lai noteiktu, vai jums ir zems hemoglobīna skaits vai jūsu pazīmes un simptomus izraisa kaut kas cits.

Ja pārbaudes atklāj, Jums ir zems hemoglobīna skaits, jūs, iespējams, nepieciešams vairāk testēšanu, lai noteiktu cēloni. Tad ārsts var paskaidrot, ko tas nozīmē jums.

apmeklējiet savu ārstu